Reklama

Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Zapraszamy na grilla!
Zapraszamy na grilla!

Skończyła się długa zima, więc na kilka miesięcy zostawiamy kominki i piece ogrzewające nasz dom. Nie oznacza to, że rezygnujemy z towarzystwa ognia! W sezonie letnim możemy wykorzystać ogień w inny sposób – do przyrządzenia pysznych dań.

27.04.2018 00:00
Brykiet a węgiel drzewny do grilla - czym się różnią?
Brykiet a węgiel drzewny do grilla - czym się różnią?

Brykiet rozpala się dłużej niż węgiel drzewny, ale ponieważ jego struktura jest bardziej zwarta to pozwala grillować zdecydowanie dłużej. Węgiel drzewny kruszy się i nie jest aż tak wydajny. Szybciej się spala, a w dodatku pozostawia dużo popiołu, który może oprószyć grillowanie produkty.

01.06.2017 00:00
Jak rozpalić grilla węglowego? - podpowiadamy
Jak rozpalić grilla węglowego? - podpowiadamy

Jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria, to rozpalenie grilla węglowego nie wydaje się trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam zrobić to szybko, bezpiecznie i bez zbędnych zabrudzeń. Dobrze rozpalony brykiet pozwala łatwiej przyrządzać smaczne i równomiernie wypieczone potrawy.

01.06.2017 00:00
Domowa wędzarnia. Sam decydujesz, co jesz
Domowa wędzarnia. Sam decydujesz, co jesz

Ryby, wędliny czy sery uwędzone według tradycyjnych metod to rarytas. Podziwiamy ich głęboki smak, napawamy się aromatem… I żałujemy, że tak rzadko mamy do nich dostęp. Tymczasem wystarczy kawałek ogródka albo działki, by rozpocząć swoją przygodę z prawdziwym wędzeniem. Przygodę dostępną dla każdego: nie wymagającą poświęceń, a jakże pasjonującą!

24.11.2016 00:00
Budujemy grill
Budujemy grill

Wiosna, lato… Na tę myśl zaczynają w głowie chodzić różne myśli przyjemne, plany, wyjazdy, wycieczki. A między nimi też wspólne grillowanie. Wielu z nas ma jakąś działkę, ogródek, ranczo, domek, gdzie można w ten sposób przyjemnie spędzić czas. Znajomi też są, muzyka gra, obowiązkowe piwo (bezalkoholowe...) też jest. A gwóźdź programu, grill? Jakiś nędzny, byle jaki, może kupiony w jakimś hipermarkecie, blaszany, jednorazowy... A fuj! Toć to obraza grillowania!

22.06.2016 00:00
Budujemy kominek w ogrodzie
Budujemy kominek w ogrodzie

Wiosna i lato to pora, kiedy szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Weekendowe spotkania z przyjaciółmi przy grillu to już niemal tradycja każdego letniego sezonu. A gdyby tak grill zastąpić kominkiem? Będzie nie tylko trwalszy, ale i nada ogrodowi wyjątkowy charakter. Aby ogrodowy kominek służył nam przez wiele lat oraz był bezpieczny i niekłopotliwy w eksploatacji, warto pamiętać o kilku kwestiach.

25.05.2015 00:00
Najtańsza wędzarnia
Najtańsza wędzarnia

Typów wędzarni jest wiele, tak jak i sposobów wędzenia... Można kupić gotowe urządzenie, można zbudować piękny kombajn ogrodowy, można także wykorzystać zwykłą, starą beczkę i dołożyć trochę inwencji. Jest to na pewno opcja dla majsterkowiczów lub mniej zamożnych inwestorów. Należy mieć przy tym indywidualne poczucie estetyczne, ale jak to w łacińskim porzekadle de gustibus non disputandum est, czyli o gustach się nie dyskutuje, nie powinniśmy tego oceniać.

14.04.2015 00:00
Grillowanie jesienią i zimą
Grillowanie jesienią i zimą

Zazwyczaj grillowanie kojarzy się z letnim sezonem, gdy jest ciepło i spędzamy czas w przydomowym ogródku lub na działce pod chmurką. Jednak gdy temperatura spada wcale nie musimy rezygnować z pysznego smaku grillowanych potraw.

30.10.2014 00:00
Jak dbać o grill?
Jak dbać o grill?

Jeśli chcemy, by grill służył nam jak najdłużej, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio o niego zadbać. Przede wszystkim należy utrzymywać grill w czystości. Należy czyścić nie tylko sam ruszt, ale także wnętrze urządzenia (więcej na ten temat). Ruszt warto także konserwować przez przecieranie olejem przed rozpoczęciem grillowania.

27.08.2014 00:00
Kolorowe grille stalowe
Kolorowe grille stalowe

Grille stalowe w intensywnych kolorach są coraz częściej spotykane i coraz łatwiej dostępne. Poprzez zastosowanie emalii w żywym kolorze urządzenie to staje się nie tylko praktyczne, ale też ładne.

19.08.2014 00:00
Ogniska
Ogniska

Tradycyjne ognisko jest najstarszą formą korzystania z ognia znaną człowiekowi. W sezonie letnim płonący ogień może umilić wieczór spędzany na zewnątrz oraz umożliwić przyrządzenie pysznych dań do jedzenia. Możemy cieszyć się nieujarzmionymi, dzikimi płomieniami, albo zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną i zmodyfikowaną wersję przenośnego ogniskal.

21.07.2014 00:00
Grille gazowe i elektryczne
Grille gazowe i elektryczne

Ciekawą alternatywą dla grilli węglowych są grille gazowe. Dostępne są modele o różnych gabarytach od małych przenośnych, po bardziej rozbudowane a nawet takie do zabudowy i wkomponowania w większą architekturę ogrodową. Wszystko zależy od przeznaczenia grilla gazowego i naszych preferencji. Z pewnością grill gazowy sprawdzi się na tarasach i balkonach, gdzie chcemy uniknąć dymu, który powstaje przy tradycyjnych grillach. Dzięki wbudowanej zapalarce elektrycznej unikamy też otwartego płomienia.

10.07.2014 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama