Reklama

Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Jak dbać o grill?
Jak dbać o grill?

Jeśli chcemy, by grill służył nam jak najdłużej, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio o niego zadbać. Przede wszystkim należy utrzymywać grill w czystości. Należy czyścić nie tylko sam ruszt, ale także wnętrze urządzenia (więcej na ten temat). Ruszt warto także konserwować przez przecieranie olejem przed rozpoczęciem grillowania.

27.08.2014 00:00
Kolorowe grille stalowe
Kolorowe grille stalowe

Grille stalowe w intensywnych kolorach są coraz częściej spotykane i coraz łatwiej dostępne. Poprzez zastosowanie emalii w żywym kolorze urządzenie to staje się nie tylko praktyczne, ale też ładne.

19.08.2014 00:00
Ogniska
Ogniska

Tradycyjne ognisko jest najstarszą formą korzystania z ognia znaną człowiekowi. W sezonie letnim płonący ogień może umilić wieczór spędzany na zewnątrz oraz umożliwić przyrządzenie pysznych dań do jedzenia. Możemy cieszyć się nieujarzmionymi, dzikimi płomieniami, albo zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną i zmodyfikowaną wersję przenośnego ogniskal.

21.07.2014 00:00
Grille gazowe i elektryczne
Grille gazowe i elektryczne

Ciekawą alternatywą dla grilli węglowych są grille gazowe. Dostępne są modele o różnych gabarytach od małych przenośnych, po bardziej rozbudowane a nawet takie do zabudowy i wkomponowania w większą architekturę ogrodową. Wszystko zależy od przeznaczenia grilla gazowego i naszych preferencji. Z pewnością grill gazowy sprawdzi się na tarasach i balkonach, gdzie chcemy uniknąć dymu, który powstaje przy tradycyjnych grillach. Dzięki wbudowanej zapalarce elektrycznej unikamy też otwartego płomienia.

10.07.2014 00:00
Biokominek w ogrodzie
Biokominek w ogrodzie

Umieszczanie biokominka na zewnątrz budynku staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dekoratorskim. Wynika to najpewniej z magicznej atmosfery jaką niesie ze sobą płomień, a umieszczenie tego urządzenia w ogrodzie pozwala nam cieszyć się widokiem żywego ognia podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

23.09.2013 00:00
Metody grillowania
Metody grillowania

Przygotowywanie różnorodnych i smacznych dań na grillu wymaga znajomości dwóch podstawowych technik grillowania. Bartłomiej Heba, wicemistrz Polski w grillowaniu i ekspert Akademii Webera, wyjaśnia, czym się od siebie różnią i w jakich sytuacjach należy je stosować.

27.05.2013 00:00
Wybierz odpowiedniego grilla
Wybierz odpowiedniego grilla

Doskonały smak potraw gwarantują zarówno grille węglowe, gazowe jak i elektryczne. Dlatego wybierając sprzęt warto dopasować go do naszych zwyczajów i potrzeb.

16.05.2013 00:00
Jakie paliwo, jakie podpałki do grilla?
Jakie paliwo, jakie podpałki do grilla?

Zgodnie z normą europejską (PN-EN1860-1:2005) do grilla nie można używać innego rodzaju paliwa niż węgiel lub brykiet drzewny. Paliwa te zapewniają wysoką temperaturę, a dzięki powolnemu procesowi spalania długo utrzymują żar umożliwiający przyrządzenie różnych pysznych dań.

07.05.2013 00:00
Grillowanie pod pokrywą
Grillowanie pod pokrywą

Dzięki pokrywie znacznie zwiększają się możliwości kulinarne grilla. Ciepło zamknięte pod kopułą z emalii porcelanowej opieka potrawy z każdej strony i zapewnia im równomierną temperaturę. Grill z pokrywą działa jak piekarnik z termoobiegiem, z tą różnicą, że nie zmusza nas do siedzenia w kuchni. Unikamy ognia nad rusztem i możemy grillować bez względu na pogodę.

29.04.2013 00:00
Sposoby czyszczenia grilla
Sposoby czyszczenia grilla

Grillowanie to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki. Podczas grillowania kawałki potraw i tłuszcz sprytnie oblepiają elementy rusztu i zastygając zmieniają się w uciążliwy do usunięcia brud. Chcąc sprawić aby grill długo nam służył...

03.12.2012 00:00
Grill w ogrodzie
Grill w ogrodzie

Wiosna, lato… Na tę myśl zaczynają po głowie chodzić różne myśli przyjemne, plany, wyjazdy, imprezy… A między nimi też wspólne grillowanie. Wielu z nas ma jakąś działkę, ogródek, domek, gdzie można w ten sposób przyjemnie spędzić czas. Znajomi są, muzyka...

24.10.2012 00:00
Grill do ogrodu
Grill do ogrodu

Lato to czas radości i słońca, zapachu świeżo skoszonej trawy oraz smaku skwierczących na ruszcie kiełbasek. Jednak przede wszystkim jest to okres związany z przyjemnością towarzyskiego spotkania, długimi godzinami spędzonymi w przyjaznym gronie...

24.10.2012 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama