Reklama
Kominkowy niezbędnik:

Kominy i wentylacja

W tym dziale znajdziesz artykuły na temat:

  • komin do kominka jaki wybirać
  • kominy stalowe, komin systemowy do kominka, komin masywny do kominka
  • konserwacja, przeglądy kominiarskie komina do kominka
  • czyszczenie komina, dbanie o komin,
  • ciąg kominowy w kominie od kominka,
  • wentylacja w domu z kominkiem
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?

Komin jest jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczych w naszych domach. To on odpowiada za odprowadzanie dymu i spalin, jak i zapewnia bezpieczne użytkowanie naszego systemu ogrzewania. W przypadku starego, nieszczelnego komina, istnieje wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę, aby ocenić, czy jest on jeszcze zdolny do pełnienia swojej dotychczasowej funkcji lub nowych zadań, np. wynikających z wymiany urządzenia grzewczego. Warto również się zastanowić, czy modernizacja komina będzie rozwiązaniem tańszym, niż jego całkowita wymiana.

05.02.2024 12:01
jeremias-dw-black-system-spalinowy-dedykowany-kominkom
Jeremias DW BLACK - system spalinowy dedykowany kominkom opalanym drewnem

Jeremias DW BLACK to nowoczesny system kominowy, który wyróżnia się nie tylko wyglądem. Jego atutem jest przede wszystkim wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. W skład systemu wchodzą gładkościenne rury i kształtki, takie jak: płyty fundamentowe, trójniki, kolana, wyczystki, zakończenia komina, akcesoria montażowe.

05.01.2024 06:21
kominy-shciedel-madry-wybor
Kominy i systemy grzewcze Schiedel - mądry wybór

Komin idealnie dopasowany z urządzeniem grzewczym funkcjonuje najlepiej. Dlatego Schiedel to obecnie już nie tylko kominy, ale też komin systemowy zintegrowany z kominkiem na drewno lub piecykiem na drewno. Ostatnio do rodziny naszych systemów grzewczych dołączył Kingfire Kanto z narożnym paleniskiem, który na życzenie może być wyposażony w filtr elektrostatyczny cząstek stałych i katalizator.

04.01.2024 20:33
Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów
Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów

Idea komina bezpieczeństwa w naszych warunkach klimatycznych jest bardzo ważna. Każdy obywatel ma prawo do korzystania z ogrzewania, a Państwo powinno zapewnić ku temu sprzyjające warunki w zakresie uregulowań prawnych.

03.01.2024 13:08
bezpieczenstwo-i-niezawodnosc-best-komin
Bezpieczeństwo i niezawodność od BestKomin

BestKomin to renomowany polski producent systemów kominowych, który od lat dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. Wszystkie systemy BestKomin są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności użytkowania.

05.09.2023 13:42
komin-alternatywny
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - Komin Awaryjny w każdym domu

W dobie kryzysu energetycznego oraz ciągle wzrastających obciążeń kopalnych źródeł energii (jak np. gaz ziemny) komin bezpieczeństwa pozwoli użyć tańszego paliwa w krótkich ale ciężkich okresach mroźnej zimy, gdy paliwa trzeba najwięcej.

19.05.2023 13:16
jeremias-dw-black
Jeremias DW BLACK – czarny koń wśród systemów kominowych

Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego właściwe ich odprowadzanie z paleniska kominka jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego, który będzie skutecznie usuwał spaliny i chronił domowników przed ich szkodliwym wpływem.

16.05.2023 11:42
Komin dla bezpieczeństwa - dom bezpieczny to dom z kominem!
Komin dla bezpieczeństwa - dom bezpieczny to dom z kominem!

Dom jest szczególnie ważny dla każdego człowieka! Dbamy o niego. Staramy się być przezorni i zapobiegliwi, ubezpieczamy go, a mimo to nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń. W ostatnich latach coraz więcej domów w Polsce budowanych było bez komina. Czy komin stał się niepotrzebny? Czy domy wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze nie potrzebują komina?

11.05.2023 14:08
Kominek ‒ Komin. Stalowe systemy kominowe Schiedel
Kominek ‒ Komin. Stalowe systemy kominowe Schiedel

Rok 2022 przyniósł wiele obaw o nasz komfort cieplny w okresie zimowym. Problemy z dostępnością niektórych paliw, wysokie ceny gazu, skłoniły wiele osób do montażu w swoich domach dodatkowych źródeł ciepła ‒ kominków wolno stojących, pieco-kominków opalanych drewnem. Mimo wszystko wielu użytkowników domów jednorodzinnych zrezygnowało z tego rozwiązania w obawie przed problemami technicznymi, jakie mogą się pojawić przy montażu kominka.

18.01.2023 09:19
Dbajmy o kominy! Pamiętajmy o przeglądach kominiarskich
Dbajmy o kominy! Pamiętajmy o przeglądach kominiarskich

Trwa sezon grzewczy, należy więc dbać o system grzewczo-kominowy w czasie okresu zimowego, tak aby nie spotkać się z niechcianą awarią. Jak zatem zadbać o naszą instalację grzewczo-kominową w okresie jej intensywnej pracy?

17.01.2023 11:56
Jak zamontować kolano z wyczystką w kominie do kominka gazowego?
Jak zamontować kolano z wyczystką w kominie do kominka gazowego?

Z materiału video dowiecie się jak w przypadku komina kominka opalanego gazem zamontować kolano z wyczystką. Podłączenie kominka gazowego do komina wcale nie musi być trudne. Zobaczcie sami.

03.11.2022 00:00
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat

Z systemami kominowymi Poujoulat masz możliwość wyboru dowolnego urządzenia grzewczego, a przy tym gwarancję bezpieczeństwa instalacji oraz szybkiego i łatwego montażu. Nasze kominy można malować na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do kolorystyki elewacji. System kominowy Poujoulat możesz zamontować na dowolnym etapie budowy.

17.08.2022 13:40
Reklama
Przeczytaj także
Reklama