Reklama

Kominki

W tym dziale znajdują się informację odnośnie szeroko rozumianych kominków. Artykuły na tematy:

  • aranżacja wnętrza z kominkiem, kominek na drewno inspiracje
  • technika kominkowa : kominek powietrzny, kominek z płaszczem wodnym,  kominek akumulacyjny, kominek z DGP
  • paleniska kominkowe na drewno, wkłady kominkowe na drewno
  • materiały wykończeniowe na kominki: kafle na kominek, kominek betonowy, kominek z oprawą ze szkła, kominek z metalową ramką, kominek w zabudowie z drewna, kominek malowany, kominek z kamienia, portal kominkowy, kominek ze spieków kwarcowych
  • kominki nowoczesne, kominki rustykalne, kominki klasyczne, kominki wiszące
  • kominek narożny, kominek dwustronny, kominek trójstronnie przeszklony, kominek z płaską fasadą
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych

Wybór formatów szyb w kominkach na drewno osiągnął już pełny wachlarz możliwości, bo obok typowych płaskich przeszkleń mamy też narożne, trójstronne, zaokrąglone, 360 stopni czy dwustronne, i to wszystkie w bogatym asortymencie rozmiarów. Zmianom ulegają domy, które są coraz lepiej izolowane i coraz mniejsze. Stąd i wkłady kominkowe są coraz płytsze i o mniejszej mocy. Pozwalają one na zachowanie stosunkowo dużej wizji ognia i wprowadzenie – do tej pory nie dostępnych – pośrednich wymiarów, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu energetycznym coraz lepiej izolowanych domów.

11.05.2023 13:31
Piękne piece - czyli ogrzewanie po fińsku
Piękne piece - czyli ogrzewanie po fińsku

Wszyscy wiedzą, że jednokrotne napalenie w piecu w ciągu dnia jest o wiele wygodniejsze niż ciągłe dokładanie drewna. Przy pomocy pieców ze steatytu Tulikivi można samodzielnie produkować ciepło, w dowolnym momencie. Jest to ekonomiczny i bezpieczny wybór zarówno dla Twojego domu, jak i otoczenia.

18.01.2023 10:12
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową

W związku z działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza, władze samorządowe większości województw wprowadziły w życie zmiany w zakresie urządzeń grzewczych i paliw. Co należy wiedzieć o uchwałach antysmogowych w poszczególnych województwach, gdy kominek już mamy, a co jeśli dopiero planujemy jego budowę? Jaki kominek można mieć w Warszawie, a jaki w Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi? Sprawdźcie.

13.01.2023 00:00
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych

W obecnych czasach palenisko na drewno ma być sposobem na obniżenie rachunków za gaz czy prąd, a w sytuacjach awaryjnych cieplnym „kołem ratunkowym” dla domu. Amatorom niedrogiego kominka pomożemy w wyborze wkładu – „serca” kominka w trzech przedziałach cenowych do 5 tysięcy złotych, od 5 do 10 tysięcy złotych i pokażemy też wkłady kominkowe na drewno których cena jest od 10 do 15 tysięcy złotych.

11.01.2023 11:23
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Kominkowy wkład wodny plus… niezbędne dodatki
Kominkowy wkład wodny plus… niezbędne dodatki

Ekologiczne i estetyczne źródło ciepła w całym domu, nie tylko w salonie, to kiedyś kominek z płaszczem wodnym, a ostatnio coraz częściej ze względu na szereg zalet kominek z wymiennikiem wodnym.

28.10.2022 00:00
Pracownia Projektowa HOLA Design - kominek z pomocą architekta
Pracownia Projektowa HOLA Design - kominek z pomocą architekta

Ważne, aby kominek był nie tylko funkcjonalny, ale także po prostu estetyczny, atrakcyjny i piękny. Na piękno kominka wpływ ma zachowanie harmonii pomiędzy jego funkcją, formą i konstrukcją, a także dopasowanie do stylu całego budynku. Osobą, która stworzy dla nas autorski i unikalny projekt kominka oraz zadba o zachowanie tych proporcji, jest niewątpliwie architekt wnętrz.

18.10.2022 12:19
Anchal Architektura Wnętrz - kominek z pomocą architekta
Anchal Architektura Wnętrz - kominek z pomocą architekta

Kominek jest sercem domu, w którym płonie żywy ogień. Jest ważnym elementem całego wnętrza i tworzy przytulną oraz ciepłą, domową atmosferę. Ważne, aby był nie tylko funkcjonalny, ale także po prostu estetyczny, atrakcyjny i piękny. Na piękno kominka wpływ ma zachowanie harmonii pomiędzy jego funkcją, formą i konstrukcją, a także dopasowanie do stylu całego budynku. Osobą, która stworzy dla nas autorski i unikalny projekt kominka oraz zadba o zachowanie tych proporcji, jest niewątpliwie architekt wnętrz.

18.10.2022 11:46
Steatytowy piec Tulikivi – fiński sposób na ogrzewanie
Steatytowy piec Tulikivi – fiński sposób na ogrzewanie

Steatyt znajduje szerokie zastosowanie w produkcji pieców i kominków ze względu na doskonałe właściwości akumulacyjne i świetne przewodzenie ciepła. Steatyt przejmując energię spalanego drewna rozgrzewa się powoli i równomiernie i w ten sam sposób oddaje ciepło do pomieszczeń.

17.10.2022 12:39
Kominek w skandynawskim stylu
Kominek w skandynawskim stylu

Styl skandynawski jest rozpoznawalny i lubiany na całym świecie. Jego popularność we wnętrzach i dizajnie podkreślana jest przez popkulturę i kulturę, którą co jakiś czas ogarnia gorączka skandynawskiej literatury, filmu czy muzyki. Obecność popularnej szwedzkiej sieci supermarketów meblowych przyczyniła się wręcz do globalizacji tego stylu i uczynienia z niego marki.

14.10.2022 15:47
Steatyt – magiczna skała
Steatyt – magiczna skała

Steatyt znajduje szerokie zastosowanie w produkcji pieców i kominków ze względu na doskonałe właściwości akumulacyjne i świetne przewodzenie ciepła. Steatyt przejmując energię spalanego drewna rozgrzewa się powoli i równomiernie i w ten sam sposób oddaje ciepło do pomieszczeń. Nie przez konwekcję, lecz przez promieniowanie (radiację, promieniowanie podczerwone).

13.09.2022 12:05
Przeczytaj także
Reklama