Reklama

Kominki

W tym dziale znajdują się informację odnośnie szeroko rozumianych kominków. Artykuły na tematy:

  • aranżacja wnętrza z kominkiem, kominek na drewno inspiracje
  • technika kominkowa : kominek powietrzny, kominek z płaszczem wodnym,  kominek akumulacyjny, kominek z DGP
  • paleniska kominkowe na drewno, wkłady kominkowe na drewno
  • materiały wykończeniowe na kominki: kafle na kominek, kominek betonowy, kominek z oprawą ze szkła, kominek z metalową ramką, kominek w zabudowie z drewna, kominek malowany, kominek z kamienia, portal kominkowy, kominek ze spieków kwarcowych
  • kominki nowoczesne, kominki rustykalne, kominki klasyczne, kominki wiszące
  • kominek narożny, kominek dwustronny, kominek trójstronnie przeszklony, kominek z płaską fasadą
Nowoczesny kominek firmy Hoxter
Różne sposoby na kominkowe ciepło

Sytuacja, w której kominek ogrzewa tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, coraz rzadziej bywa optymalna. Kominki z paleniskiem „otwartym”, których sprawność była niska, a ciepła wystarczało na... ogrzanie kolan, ustąpiły miejsca efektywnym kominkom „z wkładem”. Wielkie co do powierzchni i wysokości salony zastąpione zostały przez znacznie mniejsze pomieszczenia, na dodatek zwykle łączące funkcję pokoju rekreacyjnego z jadalnią czy nawet kuchnią.

16.10.2023 09:30    1
Kominek i telewizor w salonie - jak zaaranżować?
Kominek i telewizor w salonie - jak zaaranżować?

Od wielu lat w domowym salonie o palmę pierwszeństwa rywalizują dwa urządzenia: kominki i telewizory. Umiejętne rozlokowanie tych dwóch sprzętów we wnętrzu względem siebie to problem estetyczny, a w przypadku bliskiego sąsiedztwa również techniczny, bo nie od dziś wiadomo, że kominek wydziela ciepło, a elektronika jak wiszący nad kominkiem telewizor takiego ciepła nie lubi.

12.10.2023 11:19
Kominek dwustronny wysoki , gazowy wkład kominkowy pionowy
Ogień postawiony do pionu, czyli kominek pionowy

Jeszcze do niedawna dominował trend, by paleniska były jak najszersze, więc odpowiedzią były coraz większe kominki panoramiczne. Jednak czasy się zmieniają. Domy są coraz mniejsze, coraz lepiej izolowane i zwyczajnie nie potrzebują wielkogabarytowych kominków. Stąd od jakiegoś czasu obserwujemy tendencję w kierunku zmiany proporcji kominkowych i zamiast rozciągać kominek wszerz, wysmuklić go i wyciągnąć do góry.

28.09.2023 09:44    1
kominki-steatowe_jero
Nowość! Jero – akumulacja zamknięta w kompaktowej formie

Przedstawiamy nową kolekcję kominków steatytowych Tulikivi. Jero to odpowiedź na potrzeby klientów i szansa na kominek steatytowy nawet w małym domu, w którym pełnowymiarowy piec steatytowy byłby zbyt duży.

13.09.2023 11:15
obudowa-akumulacyjna-tom-bet
Zatrzymaj ciepło na dłużej dzięki akumulacyjnej obudowie kominka

10 lat temu, gdy zaczynałem swoją przygodę z serwisowaniem i sprzedażą kominków, zdecydowana większość kominków miała charakter „ozdobny” i „odpalano” je wyłącznie na święta. Dziś wielu konsumentów docenia korzyści z uzyskiwania energii ze spalania w sposób ekologiczny drewna w kominkach. Tymczasem większość z nas nadal nie poświęca swojej uwagi na właściwości akumulacyjne kominka - a to duży błąd, poniżej wyjaśnię Wam dlaczego.

12.09.2023 14:12
kafle-na-okraglo-kafel-kar-sk-72
Kafle na okrągło

Od wielu lat spełniamy kaflowe marzenia. Tworzymy ceramikę tradycyjną oraz nowoczesną, którą można wykorzystać na piec, kominek lub kuchnię.

08.09.2023 07:40
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny

Żyjemy w świecie, w którym coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, aby sprzęty i produkty żywnościowe były ekologiczne i naturalne. Trend ten nie omija też wnętrz. Obecnie potrafimy docenić piękno naturalnego drewna czy fakturę wypalanej cegły. Atutem jest też naturalny, celowo nieidealny rysunek tynków, które przypominają swoim charakterem starą chatę z bielonymi ścianami. Idąc tym tropem poznajmy nowe możliwości tradycyjnych materiałów wykończeniowych.

24.08.2023 13:26
Przegląd kominka, pieca kaflowego i piecyka na pellet przed sezonem
Przegląd kominka, pieca kaflowego i piecyka na pellet przed sezonem

Przegląd kominka, pieca kaflowego czy piecyka to bardzo ważna sprawa. Nawet w ostatniej chwili przed sezonem grzewczym warto wykonać pewne prace, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia kominkowego przez kolejny sezon grzewczy. W czasie takiego przeglądu możemy też zaobserwować usterki, które będą wymagały wizyty specjalisty.

16.08.2023 12:00
Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - Technika, Bezpieczeństwo
Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - Technika, Bezpieczeństwo

Zobaczcie laureatów Płomienia Roku 2023 w kategorii Produkt Roku 2023 -Technika, Bezpieczeństwo. W tej kategorii poziom był wyrównany a wybór niezwykle trudny. Gratulujemy wszystkim; zarówno laureatom jak i wszystkim nominowanym.

22.06.2023 14:17
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych

Wybór formatów szyb w kominkach na drewno osiągnął już pełny wachlarz możliwości, bo obok typowych płaskich przeszkleń mamy też narożne, trójstronne, zaokrąglone, 360 stopni czy dwustronne, i to wszystkie w bogatym asortymencie rozmiarów. Zmianom ulegają domy, które są coraz lepiej izolowane i coraz mniejsze. Stąd i wkłady kominkowe są coraz płytsze i o mniejszej mocy. Pozwalają one na zachowanie stosunkowo dużej wizji ognia i wprowadzenie – do tej pory nie dostępnych – pośrednich wymiarów, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu energetycznym coraz lepiej izolowanych domów.

11.05.2023 13:31
Piękne piece - czyli ogrzewanie po fińsku
Piękne piece - czyli ogrzewanie po fińsku

Wszyscy wiedzą, że jednokrotne napalenie w piecu w ciągu dnia jest o wiele wygodniejsze niż ciągłe dokładanie drewna. Przy pomocy pieców ze steatytu Tulikivi można samodzielnie produkować ciepło, w dowolnym momencie. Jest to ekonomiczny i bezpieczny wybór zarówno dla Twojego domu, jak i otoczenia.

18.01.2023 10:12
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową

W związku z działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza, władze samorządowe większości województw wprowadziły w życie zmiany w zakresie urządzeń grzewczych i paliw. Co należy wiedzieć o uchwałach antysmogowych w poszczególnych województwach, gdy kominek już mamy, a co jeśli dopiero planujemy jego budowę? Jaki kominek można mieć w Warszawie, a jaki w Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi? Sprawdźcie.

13.01.2023 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama