Reklama

Kominki

W tym dziale znajdują się informację odnośnie szeroko rozumianych kominków. Artykuły na tematy:

  • aranżacja wnętrza z kominkiem, kominek na drewno inspiracje
  • technika kominkowa : kominek powietrzny, kominek z płaszczem wodnym,  kominek akumulacyjny, kominek z DGP
  • paleniska kominkowe na drewno, wkłady kominkowe na drewno
  • materiały wykończeniowe na kominki: kafle na kominek, kominek betonowy, kominek z oprawą ze szkła, kominek z metalową ramką, kominek w zabudowie z drewna, kominek malowany, kominek z kamienia, portal kominkowy, kominek ze spieków kwarcowych
  • kominki nowoczesne, kominki rustykalne, kominki klasyczne, kominki wiszące
  • kominek narożny, kominek dwustronny, kominek trójstronnie przeszklony, kominek z płaską fasadą
Steatyt – magiczna skała
Steatyt – magiczna skała

Steatyt znajduje szerokie zastosowanie w produkcji pieców i kominków ze względu na doskonałe właściwości akumulacyjne i świetne przewodzenie ciepła. Steatyt przejmując energię spalanego drewna rozgrzewa się powoli i równomiernie i w ten sam sposób oddaje ciepło do pomieszczeń. Nie przez konwekcję, lecz przez promieniowanie (radiację, promieniowanie podczerwone).

13.09.2022 12:05
Przegląd kominka przed sezonem - przygotuj się!
Przegląd kominka przed sezonem - przygotuj się!

Przegląd kominka, pieca czy piecyka to bardzo ważna sprawa. Nawet w ostatniej chwili przed sezonem grzewczym warto wykonać pewne prace, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia przez kolejny sezon grzewczy. W czasie takiego przeglądu możemy też zaobserwować usterki, które będą wymagały wizyty specjalisty.

12.09.2022 00:00
Prosty kominek – trudne zadanie
Prosty kominek – trudne zadanie

Wydawać by się mogło, że wkład kominkowy z płaską fasadą, czyli podstawowa forma kominkowa, nie oferuje zbyt wiele możliwości aranżacyjnych. Konkuruje przecież z pożądanymi kominkami z większą wizją ognia i z bardziej atrakcyjnym przeszkleniem: narożnym, dwustronnym czy nawet trójstronnym. Nie dajcie się jednak zwieść. Pozory potrafią mylić, a paleniska z płaską fasadą pozwalają zaszaleć. Pomaga w tym bogata rozmiarówka, która pozwala dobrać gabaryty do potrzeb. Jak się do aranżacji takiego kominka zabrać?

29.08.2022 12:16
Kominek. Ale jaki?
Kominek. Ale jaki?

Kominek lub piec od wieków był centrum domu i życia rodzinnego. Obecnie nie jest już tylko zarezerwowany dla domów, ale z powodzeniem wiele rozwiązań kominkowych pozwala na wprowadzenie formy udomowionego ognia do mieszkań i budynków wielorodzinnych. Wachlarz dostępnych możliwości jest duży i pozwala na dostosowanie rodzaju i formy kominka do przeznaczenia budynku, jego architektury, potrzeb oraz oczekiwań użytkownika.

29.08.2022 00:00
Jak zaaranżować narożny kominek?
Jak zaaranżować narożny kominek?

Jest kominkowym formatem numer jeden, najchętniej wybieranym przez Polaków. Dlaczego narożne paleniska zyskały taką popularność? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to format pozwalający na ciekawszą ekspozycję ognia niż w palenisku z płaskim przeszkleniem. Do tego format dobrze dopasowujący się do współczesnej architektury wnętrz typu open space.

25.08.2022 07:09
Kominek według feng shui
Kominek według feng shui

Marzeniem wielu osób jest kominek w domu, miejsce, wokół którego będzie skupiała się rodzina, gdyż kominek to nie tylko nowoczesny element wnętrza, który cieszy oko, ale także odpowiednio zaaranżowany może przynieść wiele pomyślności dla jego mieszkańców. Dodatkowo zapach zebranego drzewa, widok palącego się drewna, odgłosy strzelania płomieni oraz iskier działa na człowieka odprężając i uspokajająco.

18.08.2022 14:14
Gorące typy kominkowe
Gorące typy kominkowe

Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Ta perspektywa w ostatnim okresie mogła ulec zmianie, bo w związku z epidemią koronawirusa wiemy już na pewno, że życie „po” nie będzie wyglądać już tak samo. Zatem jeśli jesteśmy na etapie planowania kominkowej inwestycji, to warto przyjrzeć się swoim potrzebom i możliwościom ponownie, i – być może – je zrewidować.

09.08.2022 08:00
Przegląd kominków z płaszczem wodnym - jaki kominek wybrać?
Przegląd kominków z płaszczem wodnym - jaki kominek wybrać?

Wkład z płaszczem wodnym przekazuje wodzie powyżej 50% wytworzonej w palenisku energii i kieruje ją do centralnego ogrzewania lub podgrzania wody użytkowej. Kominek wodny w połączeniu z buforem jest doskonałym systemem grzewczym domu. Co ważne, sprawdzi się także we współpracy z pompą ciepła i pozwoli obniżyć rachunki za prąd, odciążając pompę w momencie, gdy jest mało wydolna i uruchamia się grzałka. Więcej informacji o kominkach z płaszczem wodnym znajdziesz na portalu kominki.org.

05.08.2022 09:23
Turbokominek – kominek wodny nowej generacji
Turbokominek – kominek wodny nowej generacji

Kominki firmy Makroterm w klasie EcoDesign to połączenie doświadczenia z nowoczesnością. W nowej generacji Turbokominków (wkładów z płaszczem wodnym) wykorzystano sprawdzone rozwiązania w zakresie wymiany ciepła, bezpiecznej pracy, możliwości integracji z innymi urządzeniami oraz niskoemisyjnego spalania. Nowe podejście w zakresie procesu spalania i dopalania gazów spowodowało, że firma Makroterm po raz kolejny wyróżnia się od rozwiązań konkurencji.

13.07.2022 11:19
Jak zmodernizować kominek na zgodny z małopolską uchwałą antysmogową?
Jak zmodernizować kominek na zgodny z małopolską uchwałą antysmogową?

Małopolskie kominki, piece i trzony kuchenne opalane drewnem, których eksploatacja rozpoczęła się przed 1 lipca 2017 r. muszą zostać dostosowane do wymogów małopolskiej uchwały antysmogowej do 1 stycznia 2023 roku.

07.07.2022 14:57
Bezpiecznie i taniej z kominkiem - zabezpiecz się przed zimą
Bezpiecznie i taniej z kominkiem - zabezpiecz się przed zimą

Stale rosnące ceny prądu i gazu w Polsce to temat, który frapuje wiele osób, szczególnie przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Na portalach internetowych oraz grupach na facebooku można znaleźć wiele wypowiedzi osób zaniepokojonych niepewną sytuacją odnośnie wzrostu kosztów ogrzewania i galopującymi cenami choćby gazu.

30.06.2022 00:00    1
Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd
Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd

Lubimy podglądać gwiazdy. Aktorzy, muzycy z pierwszych stron gazet – interesuje nas nie tylko, co robią zawodowo, ale też co jedzą na śniadanie, jak dbają o sprawność fizyczną, gdzie wypoczywają i, oczywiście, jak mieszkają.

20.06.2022 00:00    1
Reklama
Przeczytaj także
Reklama