Reklama

Kominki

W tym dziale znajdują się informację odnośnie szeroko rozumianych kominków. Artykuły na tematy:

  • kominek i jego aranżacja we wnętrzu
  • technika kominkowa : kominek powietrzny, kominek z płaszczem wodnym,  kominek akumulacyjny, kominek z DGP
  • paleniska kominkowe 
  • materiały wykończeniowe na kominki: kafle, cegła, beton, szkło, metal, drewno, kominek malowany, kominek z kamienia, portal kominkowy, kominek ze spieków kwarcowych
  • kominki nowoczesne, kominki rustykalne, kominki klasyczne
  • kominek narożny, kominek tunelowy, kominek trójstronnie przeszklony
Kominek z pomysłem
Kominek z pomysłem

Hipnotyzujący, przykuwający wzrok, relaksujący. To oczywiście ogień. Spektakl tańczących płomieni od wieków towarzyszy człowiekowi. Zmienia się forma i oprawa ognia, jednak nadal w nas drzemie potrzeba obcowania z tym gorącym żywiołem i nadal chcemy być widzami płomiennego widowiska. Tak zwyczajnie, dla relaksu i przyjemności oraz dodatkowych kilku stopni ciepła.

19.05.2022 00:00
Kominki na targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie
Kominki na targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie

Jak zaaranżować kominek? Jakie są trendy i nowe propozycje w konstrukcji wkładów kominkowych? Wkład kominkowy narożny, trójstronny, dwustronny czy klasycznie jednostronnie przeszklony? To wszystko można było zobaczyć podczas największych w Europie targów kominkowych Progetto Fuoco 2022, które odbyły się w dniach 4-7 maja 2022 roku we włoskiej Weronie.

18.05.2022 14:54
Lekki, ciepły panel do budowy kominków LC600®
Lekki, ciepły panel do budowy kominków LC600®

Panel kominkowy LC 600® został zaprojektowany specjalnie do wykonywania lekkich i ciepłych obudów kominkowych. Jest niepalny, mineralny, bezwłóknisty. Wykonany jest z mieszanki kompozytowej, zaprojektowanej na bazie naturalnych składników, w ponad 50% pochodzących z recyklingu. Panel kominkowy LC600® jest niepylący. Dwie strony panelu różnią się od siebie. Jedna jest niezwykle gładka, nie należy jej niczym impregnować. Dedykowana jest do wnętrza obudowy kominka.

06.05.2022 13:17
Konwekcja, woda czy akumulacja z kominka?
Konwekcja, woda czy akumulacja z kominka?

Możliwości „tuningu” kominka, wyciągnięcia większej ilości ciepła, zatrzymania go na dłużej lub wyprowadzenia dalej jest kilka. Są to różne rozwiązania, niektóre mało ingerujące, inne (woda) wręcz tworzące cały system grzewczy. Co wybrać? Są różne dostępne rozwiązania, a każdy musi zadecydować sam. Może nie sam, ale z pomocą fachowca, co ze względu na skomplikowanie niektórych rozwiązań i bezpieczeństwo polecam.

05.05.2022 19:15
Kominki TOMA
Kominki TOMA

Firma Kominki TOMA działa na polskim rynku od 1999 roku. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z wieloma renomowanymi firmami zajmującymi się produkcją wkładów kominkowych. Nasze doświadczenie w projektowaniu i montażu kominków oraz ogrzewaniu kominkowym pozwala nam zadowolić nawet najbardziej wyszukane gusta naszych Klientów. Na wykonane przez nas kominki zawsze udzielamy gwarancji oraz oferujemy serwis pogwarancyjny.

31.03.2022 10:01
Jak zaaranżować narożny kominek?
Jak zaaranżować narożny kominek?

Jest kominkowym formatem numer jeden, najchętniej wybieranym przez Polaków. Dlaczego narożne paleniska zyskały taką popularność? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to format pozwalający na ciekawszą ekspozycję ognia niż w palenisku z płaskim przeszkleniem. Do tego format dobrze dopasowujący się do współczesnej architektury wnętrz typu open space.

11.02.2022 07:09
Jak sprawdzić czy kominek spełnia Ekoprojekt?
Jak sprawdzić czy kominek spełnia Ekoprojekt?

1 stycznia 2022 roku, w całej Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, zaczęły obowiązywać postanowienia dyrektywy unijnej Ekoprojekt, znanej także jako Ecodesign. W skrócie można powiedzieć, że Ekoprojekt to dyrektywa Parlamentu Europejskiego dotycząca wymagań energetyczno-emisyjnych dla urządzeń grzewczych, w tym też dla kominków na drewno, piecyków zwanych kozami na drewno oraz dla kominków i piecyków na pellet.

03.01.2022 13:35
Bezpiecznie i taniej z kominkiem - zabezpiecz się przed zimą
Bezpiecznie i taniej z kominkiem - zabezpiecz się przed zimą

Stale rosnące ceny prądu i gazu w Polsce to temat, który frapuje wiele osób, szczególnie przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Na portalach internetowych oraz grupach na facebooku można znaleźć wiele wypowiedzi osób zaniepokojonych niepewną sytuacją odnośnie wzrostu kosztów ogrzewania i galopującymi cenami choćby gazu.

05.11.2021 00:00    1
Ile kosztuje kominek?
Ile kosztuje kominek?

To pytanie zadaje sobie większość inwestorów rozważających instalację kominka. To jest również częste pytanie zadawane po obejrzeniu na FB realizacji nadsyłanych na nasz konkurs „Płomień Roku”.

23.09.2021 00:00
Przegląd kominka przed sezonem - przygotuj się!
Przegląd kominka przed sezonem - przygotuj się!

Przegląd kominka, pieca czy piecyka to bardzo ważna sprawa. Nawet w ostatniej chwili przed sezonem grzewczym warto wykonać pewne prace, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia przez kolejny sezon grzewczy. W czasie takiego przeglądu możemy też zaobserwować usterki, które będą wymagały wizyty specjalisty.

20.09.2021 00:00
10 punktów by cieszyć się ciepłem z kominka
10 punktów by cieszyć się ciepłem z kominka

Przedstawiamy Państwu dziesięć najważniejszych punktów, które należy spełnić by cieszyć się ciepłem z kominka - od decyzji o budowie kominka po jego użytkowanie.

10.09.2021 00:00
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny

Żyjemy w ciekawych czasach. Nie tylko ze względu na ogrom możliwości, ale i na przenikające się trendy, nurty czy mody z osobistymi preferencjami.

19.08.2021 00:00    1
Reklama
Przeczytaj także
Reklama