Reklama

Piece kaflowe

W dziale piece kaflowe piszemy o:

  • piece kaflowe budowane zduńskimi metodami
  • piece kaflowe nowoczesne
  • tradycyjne techniki zduńskie
  • nowoczesna technika zduńska
  • piec kaflowy tradycyjny
  • kafle kominkowe, kafle piecowe, 
  • akumulacyjne piece na drewno
  • piec kaflowy - zdjęcia, aranżacje, inspiracje
unikalne-piece-kaflowe
Kafel Joanna Gardyńska: unikalne piece kaflowe

Kochamy kafle, bo to fantastyczny materiał do budowy pieców, kominków i kuchni. Odpowiednio dobrane pozwalają urządzenie dopasować stylistycznie do każdej aranżacji wnętrza.

22.05.2023 13:38
akademia-zdunska
Akademia Zduństwa – uczymy jak budować piece, kuchnie, kominki

Akademia Zduństwa to spółka, która powstała jako połączenie młodej krwi i wieloletniego doświadczenia, stworzyli ją zdunowie z dwóch pokoleń: młody Dawid Kozar i doświadczony Piotr Batura. Akademia skupia się na działalności edukacyjnej i szkoleniowej.

16.05.2023 15:05
Mały piec kaflowy - duże możliwości
Mały piec kaflowy - duże możliwości

Wciąż jest w ludziach potrzeba przyjaznego ciepła i to niekoniecznie w bezdusznej i technicznej formie, jaką oferują gazowe kondensacyjne pudła, pompy ciepła czy fotowoltaika. Najpopularniejsze rozwiązania, przeszklony kominek czy piecyk wolno stojący zapewniają widok ognia i szybko reagują na każdą wrzuconą szczapkę drewna lub ruch dźwigienką sterowania. Są jednak również wielbiciele spokojnego, wyważonego i trwającego wiele godzin ciepła. Do tego najlepiej nadaje się piec kaflowy, który ciepło utrzymuje przez kilkanaście godzin i gdzie pali się 1-2 razy na dobę.

24.03.2023 12:05
Zduńskie i kaflowe tendencje z targów KOK Austria w Wels
Zduńskie i kaflowe tendencje z targów KOK Austria w Wels

W dniach 25-27 stycznia 2023 w austriackim Wels odbyły się międzynarodowe targi branży zduńskiej i kaflowej. To jedyne miejsce ukierunkowane na zduństwo i ceramikę kaflową do wykorzystania między innymi w piecach i kominkach. Poznajcie zduńskie tendencje i nowości produktowe prezentowane przez wystawców. Zachęcamy do zajrzenia do naszej obszernej relacji.

09.02.2023 14:10
Poznajcie Muzeum Zduńskie Opowieści w Szczecinie
Poznajcie Muzeum Zduńskie Opowieści w Szczecinie

W Szczecinie, w dawnej stajni w podwórzu kamienicy przy ul. Małkowskiego 26 powstało niezwykłe muzeum - Muzeum Zduńskie Opowieści, którego pierwszych zwiedzających przywita 21 stycznia 2023 roku. W muzeum zwiedzający będą mieli niezwykłą okazję podziwiać eksponaty zduńskie i to nie tylko pięknie zdobione kafle, ale wśród 1800 eksponatów zgromadzonych w pięciu pomieszczeniach o łącznej powierzchni 80 m2 można zobaczyć też atrapy pieców kaflowych, oryginalną kuchnię kaflową z piecem piekarniczym, kolekcję drzwiczek piecowych, często pięknie zdobionych z wyeksponowanymi sygnaturami zakładów z których pochodzą oraz stare ogłoszenia prasowe zdunów. A to jeszcze nie koniec bo można zobaczyć też pięknie zaaranżowaną ścianę z kolekcją cegieł z sygnaturami oraz historyczne narzędzia zduńskie czy wykonane z pietyzmem ceramiczne miniatury pieców kaflowych.

17.01.2023 13:36
Czy to jeszcze piec?
Czy to jeszcze piec?

Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.

03.11.2022 00:00
Współczesny  piec pokojowy –  główne ogrzewanie domu
Współczesny piec pokojowy – główne ogrzewanie domu

Współczesne piece pokojowe – piecokominki, technologicznie umożliwiają już ich wykorzystywanie jako instalacji głównego, stabilnego i niezależnego ogrzewania budynków mieszkalnych. W obecnej sytuacji kryzysu energetycznego i ze względu na realizowaną europejską transformację energetyczną w kierunku zwiększenia wytwarzania neutralnej klimatycznie energii ze źródeł odnawialnych OZE.

17.10.2022 14:01    1
Steatyt – magiczna skała
Steatyt – magiczna skała

Steatyt znajduje szerokie zastosowanie w produkcji pieców i kominków ze względu na doskonałe właściwości akumulacyjne i świetne przewodzenie ciepła. Steatyt przejmując energię spalanego drewna rozgrzewa się powoli i równomiernie i w ten sam sposób oddaje ciepło do pomieszczeń. Nie przez konwekcję, lecz przez promieniowanie (radiację, promieniowanie podczerwone).

13.09.2022 12:05
Zrekonstruowano renesansowy piec w Hawłowicach Górnych
Zrekonstruowano renesansowy piec w Hawłowicach Górnych

W Hawłowicach Górnych w budynku zabytkowego lamusa wiernie odtworzono renesansowy piec, który w XVI wieku znajdował się w tym budynku. To jedyna tego typu realizacja w Polsce. Prace trwały dwa lata, a udało się je zrealizować, dzięki wsparciu podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz samorządu gminy Pruchnik.

11.08.2022 13:10
Zdrowotne walory pieców kaflowych
Zdrowotne walory pieców kaflowych

Co daje piec, czego nie sposób osiągnąć za pomocą innych grzejników? Naukowcy znaleźli odpowiedź: tajemnica kryje się w kaflach, w zdolności kumulowania oraz zdrowym promieniowaniu ciepła. Tym tematem od wielu lat zajmuje się...

10.08.2022 00:00
Kaflarnia Kafel-Kar - połączenie tradycji z nowoczesnością
Kaflarnia Kafel-Kar - połączenie tradycji z nowoczesnością

Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością.

13.07.2022 12:23
Przegląd pieca kaflowego
Przegląd pieca kaflowego

O piec kaflowy, tak jak o każde urządzenie, należy dbać. Okresowe czyszczenie nie tylko komina, ale i kanałów w piecu jest niezbędne i zapobiega zapchaniu pieca. Co jednak zrobić, gdy ten problem wystąpi? Problem z zapchaniem pieca pojawia się albo po wizycie kominiarza, albo też stopniowo, samoistnie. Jak sobie z tym radzić przeczytaj w przygotowanym przez nas artykule.

23.06.2022 00:00    6
Przeczytaj także
Reklama