Reklama

Piece kaflowe

W dziale piece kaflowe piszemy o:

  • piece kaflowe budowane zduńskimi metodami
  • piece kaflowe nowoczesne
  • tradycyjne techniki zduńskie
  • nowoczesna technika zduńska
  • piec kaflowy tradycyjny
  • kafle kominkowe, kafle piecowe, 
  • akumulacyjne piece na drewno
  • piec kaflowy - zdjęcia, aranżacje, inspiracje
Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek
Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek

Jesteśmy firmą z siedzibą w Powiecie Cieszyńskim, zlecenia wykonujemy na terenie całej Polski i za granicą. Firma Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek oferuje budowę pieców akumulacyjnych, kominków, pieców Kuzniecowa oraz trzonów kuchennych. Oferujemy indywidualne projekty, montaż kominów oraz inne usługi zduńskie. Prowadzimy także warsztaty szkoleniowe z budownictwa naturalnego oraz budowy pieców. Zapraszamy do współpracy.

27.05.2022 12:00
Czy to jeszcze piec?
Czy to jeszcze piec?

Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.

23.05.2022 00:00
Trzeba chronić piece kaflowe jako element dziedzictwa kulturowego
Trzeba chronić piece kaflowe jako element dziedzictwa kulturowego

Ewa Zybała starosta powiatu lubartowskiego, wypowiedziała się, że na lubelskich wsiach trzeba chronić piece kaflowe jako element dziedzictwa kulturowego. Jak mówi: "Ciepły kaflowy piec czy kuchnia pod którą buzuje ogień. Ilu z nas ma w pamięci klimat domu dziadków lub rodziców, gdzie od pokoleń piece grzały wnętrze domu, były miejscem przygotowywania posiłków czy pieczenia chleba. Uważam, że nie powinno się ich likwidować na terenach wiejskich, gdzie stanowią element dziedzictwa kulturowego. Zwłaszcza teraz, w obliczu kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję."

21.04.2022 11:42
Ciepło kaflowego pieca
Ciepło kaflowego pieca

Obecnie mamy zdecydowanie mniej kaflarni i zdunów, a więcej instalatorów gazu. Czy ta marginalizacja oznacza, że piece znikną, a zawód zduna stanie się zawodem ginącym? Niektórzy by tak chcieli, ale następuje zamiana ilości w jakość. Zamiast masowości pojawiła się wyjątkowość, niemal elitarność pieca.

18.01.2022 12:42
Blisko natury – ekologiczny piec akumulacyjny
Blisko natury – ekologiczny piec akumulacyjny

Pandemia dała się we znaki wszystkim. Zmieniła nie tylko sposób, w jaki pracujemy, ale także sposób, w jaki odpoczywamy i myślimy o przyszłości.

16.09.2021 00:00
Przegląd pieca kaflowego
Przegląd pieca kaflowego

O piec kaflowy, tak jak o każde urządzenie, należy dbać. Okresowe czyszczenie nie tylko komina, ale i kanałów w piecu jest niezbędne i zapobiega zapchaniu pieca. Co jednak zrobić, gdy ten problem wystąpi? Problem z zapchaniem pieca pojawia się albo po wizycie kominiarza, albo też stopniowo, samoistnie. Jak sobie z tym radzić przeczytaj w przygotowanym przez nas artykule.

03.09.2021 00:00
Stawiamy na polskie kafle
Stawiamy na polskie kafle

Realizacje zarówno kominkowe, jak i piecowe z wykorzystaniem kafli mają szerokie grono zwolenników. Powstają one w polskich domach, co potwierdzają prezentowane na facebookowym profilu naszego magazynu realizacje zgłoszone do nagrody Płomień Roku. Polskie kaflarnie oferują szeroki wachlarz wzorów kafli od tradycyjnych, stylizowanych po nowoczesne, także wielkoformatowe. Bogata jest również paleta kolorystyczna dostępnych szkliw. Dzięki temu na bazie kafli można stworzyć niemal każdą formę.

07.05.2021 00:00
Ceramiczne trendy
Ceramiczne trendy

Mody, trendy i tendencje zmieniają się z roku na rok zarówno w dizajnie, jak i w technologiach. Co sezon powstają nowe kolekcje ubrań, modele samochodów, gadżetów elektronicznych czy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w budownictwie oraz branży kominkowej. Zmieniają się także trendy w ceramice. Na przestrzeni lat kafle zmieniały się i dostosowywały do obowiązujących trendów w architekturze i wystroju wnętrz. Popularne stawały się coraz to nowsze faktury, barwy czy rozmiary kafli. Zmieniało się także ich zastosowanie. Przestały być traktowane jedynie jako materiał idealny do budowy pieców czy kuchni, a zaczęły być wykorzystywane także do obudowy palenisk kominkowych czy jako materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz, do wykończenia ścian czy elementów SPA.

23.02.2021 00:00
Zduństwo nowoczesne
Zduństwo nowoczesne

Często słyszymy pojęcia o zduństwie tradycyjnym i nowoczesnym. Mając na myśli zduństwo tradycyjne od razu pojawiają się skojarzenia ze starymi, tradycyjnymi piecami kaflowymi, wykonywanymi przez zduna z naturalnych materiałów jak glina, cegła i szamot. Zaś zduństwo nowoczesne przywołuje na myśl nowe techniki budowania, wymyślne bryły pieców, wykorzystywanie nowoczesnych materiałów zduńskich - klejów, zapraw, nowoczesnych kafli czy elektroniki, która steruje procesem spalania.

06.05.2020 00:00
Tradycja i nowoczesność - Kaflarnia Kafel-Kar
Tradycja i nowoczesność - Kaflarnia Kafel-Kar

Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością. Tworzymy kafle, które sprawią, że stworzona przy ich użyciu forma domowego ognia będzie ozdobą na długie lata.

27.03.2020 00:00
5-tka zduńska
5-tka zduńska

Prezentujemy uzasadnienie uchylenia zakazu spalania biomasy drzewnej w krakowskiej uchwale antysmogowej z 15 stycznia 2016 r. pod określonymi warunkami.

21.11.2019 00:00
Neonowe kafle - pomysł dla odważnych
Neonowe kafle - pomysł dla odważnych

Regularnie powraca moda na żywe, wręcz neonowe kolory. Takie propozycje znaleźć też można wśród kafli, choć jest to propozycja dla osób zdecydowanie lubiących takie intensywne kolory i niewątpliwie odważnych.

02.10.2019 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama