Reklama

Piece kaflowe

W dziale piece kaflowe piszemy o:

  • piece kaflowe budowane zduńskimi metodami
  • piece kaflowe nowoczesne
  • tradycyjne techniki zduńskie
  • nowoczesna technika zduńska
  • piec kaflowy tradycyjny
  • kafle kominkowe, kafle piecowe, 
  • akumulacyjne piece na drewno
  • piec kaflowy - zdjęcia, aranżacje, inspiracje
Kominek i piec na okrągło
Kominek i piec na okrągło

Klasyka zawsze jest w cenie. Szczególnie w kwestiach estetycznych – nie zależnie, czy chodzi o modę, architekturę, czy wzornictwo użytkowe – klasyczne formy są dobrym wyborem. Dlaczego? Są uniwersalne i jako jedyne opierają się upływającemu czasowi. Szczególną formą klasyków wśród urządzeń ogniowych są cylindryczne piece, zwane okrąglakami. Atrakcyjność ich formy sprawiła, że na rynku znajdziemy już nie tylko kaflowe, ale też steatytowe, betonowe lub tynkowane obłe bryły pieców, ale też i kominków.

29.01.2024 10:45    1
wspolczesne-piece-pokojowe-piecokominki na gaz drzewny
Współczesne piece pokojowe: piecokominki na gaz drzewny lub drewno

Współczesne piece pokojowe to piecokominki zasilane gazem drzewnym generowanym z pelletu lub drewnem innowacyjną technologią niskoemisyjnego, neutralnego klimatycznie i niezależnego (od warunków pogodowych i dopływu prądu), które mogą stanowić główne, podstawowe ogrzewanie dla całych domów OZE.

04.01.2024 11:16    2
Przegląd pieca kaflowego - na ratunek zapchanemu piecowi kaflowemu
Przegląd pieca kaflowego - na ratunek zapchanemu piecowi kaflowemu

O piec kaflowy, tak jak o każde urządzenie, należy dbać. Okresowe czyszczenie nie tylko komina, ale i kanałów w piecu jest niezbędne i zapobiega zapchaniu pieca. Co jednak zrobić, gdy ten problem wystąpi? Problem z zapchaniem pieca pojawia się albo po wizycie kominiarza, albo też stopniowo, samoistnie. Jak sobie z tym radzić przeczytaj w przygotowanym przez nas artykule.

29.12.2023 00:00    8
40-lat-wytworni-kafli-stalowa-wola
40 lat Wytwórni Kafli Stalowa Wola

Zakres czasu, w jakim funkcjonowała nasza firma, niesie ze sobą obraz przemian dokonywujących się w branży zduńskiej na przestrzeni czterech dekad. Dostosowanie się do współczesnych uwarunkowań stanowi podstawę pełnej współpracy z firmami zduńskimi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ceramicznemu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i opracowaliśmy nową linię technologiczną do produkcji kafli. Tym samym mamy przyjemność zaprezentować nową markę kafli – Ceramika WK.

28.12.2023 11:04
Ceramiczne trendy
Ceramiczne trendy

Mody, trendy i tendencje zmieniają się z roku na rok zarówno w dizajnie, jak i w technologiach. Co sezon powstają nowe kolekcje ubrań, modele samochodów, gadżetów elektronicznych czy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w budownictwie oraz branży kominkowej. Zmieniają się także trendy w ceramice. Na przestrzeni lat kafle zmieniały się i dostosowywały do obowiązujących trendów w architekturze i wystroju wnętrz. Popularne stawały się coraz to nowsze faktury, barwy czy rozmiary kafli. Zmieniało się także ich zastosowanie. Przestały być traktowane jedynie jako materiał idealny do budowy pieców czy kuchni, a zaczęły być wykorzystywane także do obudowy palenisk kominkowych czy jako materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz, do wykończenia ścian czy elementów SPA.

19.12.2023 00:00
Piec kaflowy jako magazyn energii instalacji PV
Piec kaflowy jako magazyn energii instalacji PV

Fotowoltaika stała się jednym z polskich przebojów. Mimo znacznie mniejszej ilości godzin słonecznych niż we Włoszech czy Hiszpanii, to na polskich dachach i na polskich podwórkach instalowało się w ostatnich latach najwięcej fotowoltaicznych paneli, w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej. I bardzo dobrze, bo każda kilowatogodzina z odnawialnych źródeł to mniej węgla spalanego w polskich domach i elektrowniach. Jednak mimo wielkich zalet pozyskiwania „darmowej” energii słonecznej, ma ono też pewne niedogodności. Gdy ciepła potrzebujemy najbardziej, czyli zimą, dni są krótkie, a godzin słonecznych jest jak na lekarstwo, jak również wieczorem i nocą, gdy po całym dniu pracy wracamy do domu i chcemy się ogrzać, musimy niestety sięgnąć po inne niż słoneczne rozwiązania, a to, co wyprodukowane zostało na naszym dachu w ciągu dnia, zwykle częściowo przepada.

13.12.2023 12:00
mały piec z pomarańczowych kafli prostopadłościenny
Mały piec kaflowy - duże możliwości

Wciąż jest w ludziach potrzeba przyjaznego ciepła i to niekoniecznie w bezdusznej i technicznej formie, jaką oferują gazowe kondensacyjne pudła, pompy ciepła czy fotowoltaika. Najpopularniejsze rozwiązania, przeszklony kominek czy piecyk wolno stojący zapewniają widok ognia i szybko reagują na każdą wrzuconą szczapkę drewna lub ruch dźwigienką sterowania. Są jednak również wielbiciele spokojnego, wyważonego i trwającego wiele godzin ciepła. Do tego najlepiej nadaje się piec kaflowy, który ciepło utrzymuje przez kilkanaście godzin i gdzie pali się 1-2 razy na dobę.

24.10.2023 12:05
Czy remontować stary piec kaflowy? Przebudowa pieca kaflowego
Czy remontować stary piec kaflowy? Przebudowa pieca kaflowego

W Polsce nadal jest wiele starych pieców kaflowych i kuchni kaflowych. Czy warto taki piec kaflowy remontować? Kiedy lepiej sobie odpuścić i nie naprawiać pieca kaflowego tylko postawić nowy? Jakie elementy pieca kaflowego lub kuchni można ponownie wykorzystać? Zduni podpowiadają jak remontować piec kaflowy?

10.10.2023 10:28    1
kafle-na-okraglo-kafel-kar-sk-72
Kafle na okrągło

Od wielu lat spełniamy kaflowe marzenia. Tworzymy ceramikę tradycyjną oraz nowoczesną, którą można wykorzystać na piec, kominek lub kuchnię.

08.09.2023 07:40
piec-kaflowy-szykulski
Nie lubię zimnych kominków

Nie lubię zimnych kominków, dlatego buduję "ciepłe zabudowy" z kafli. W moim portfolio są zarówno piece pałacowe, jak i nowoczesne, a także kominki i kuchnie kaflowe.

04.09.2023 12:13
unikalne-piece-kaflowe
Kafel Joanna Gardyńska: unikalne piece kaflowe

Kochamy kafle, bo to fantastyczny materiał do budowy pieców, kominków i kuchni. Odpowiednio dobrane pozwalają urządzenie dopasować stylistycznie do każdej aranżacji wnętrza.

22.05.2023 13:38
Zduńskie i kaflowe tendencje z targów KOK Austria w Wels
Zduńskie i kaflowe tendencje z targów KOK Austria w Wels

W dniach 25-27 stycznia 2023 w austriackim Wels odbyły się międzynarodowe targi branży zduńskiej i kaflowej. To jedyne miejsce ukierunkowane na zduństwo i ceramikę kaflową do wykorzystania między innymi w piecach i kominkach. Poznajcie zduńskie tendencje i nowości produktowe prezentowane przez wystawców. Zachęcamy do zajrzenia do naszej obszernej relacji.

09.02.2023 14:10
Reklama
Przeczytaj także
Reklama