Reklama

Artykuły

Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek
Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek

Jesteśmy firmą z siedzibą w Powiecie Cieszyńskim, zlecenia wykonujemy na terenie całej Polski i za granicą. Firma Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek oferuje budowę pieców akumulacyjnych, kominków, pieców Kuzniecowa oraz trzonów kuchennych. Oferujemy indywidualne projekty, montaż kominów oraz inne usługi zduńskie. Prowadzimy także warsztaty szkoleniowe z budownictwa naturalnego oraz budowy pieców. Zapraszamy do współpracy.

27.05.2022 12:00
Klamki - akcesoria do okien i wkładów kominkowych zwiększające funkcjonalność
Klamki - akcesoria do okien i wkładów kominkowych zwiększające funkcjonalność

Aby okno było funkcjonalne należy dobrać do niego odpowiednią klamkę. Musi być dopasowana pod względem rozmiaru i typu do danego okna. Zdarza się, że klamka, która dołączona jest do danego okna skrzydłowego nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na inną dopasowaną do stolarki okiennej. Bardzo ważny jest dobór klamek ze względu na bezpieczeństwo. Dotyczy to także wkładów kominkowych. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

27.05.2022 11:22
La Nordica/Extraflame na targach Progetto Fuoco 2022
La Nordica/Extraflame na targach Progetto Fuoco 2022

W dniach 4-7 maja 2022 La Nordica /Extraflame uczestniczyła w targachProgetto Fuoco 2022, najważniejszych międzynarodowych targach systemów grzewczych na biomasę. Tradycyjnie ten znany w Polsce producent piecyków, kuchni, wkładów kominkowych oraz kotłów na drewno i pellet miał pokaźnych rozmiarów stoisko na którym zaprezentował wiele nowości.

27.05.2022 11:05
Innowacyjne wkłady kominkowe Faber e-MatriX
Innowacyjne wkłady kominkowe Faber e-MatriX

e-MatriX to seria elektrycznych wkładów kominkowych holenderskiej marki Faber, które tworzą niezwykle realistyczny obraz ognia, nie wydzielając przy tym ciepła ani spalin. Efekt płomienia powstaje w wyniku współdziałania trzech czynników: mgiełki wodnej, prądu elektrycznego oraz oświetlenia LED. Modele te stanowią odpowiedź na aktualną potrzebę ograniczenia konsumpcji energii elektrycznej, gazu i emisji zanieczyszczeń, wpisując się tym samym w najnowsze trendy designu, a także wystroju oraz aranżacji wnętrz.

27.05.2022 08:45
Kotły Blaze Harmony – innowacje dla komfortu
Kotły Blaze Harmony – innowacje dla komfortu

Blaze Harmony to rodzinna, czeska firma ukierunkowana na badania i rozwój w dziedzinie spalania biomasy: drewna i pelletu.

27.05.2022 00:00    1
[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna
[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej

26.05.2022 12:44
Jaki kominek gazowy kupić?
Jaki kominek gazowy kupić?

Dokonując wyboru kominka opalanego gazem warto poznać ofertę dostępnych na polskim rynku producentów kominków gazowych. W artykule znajdziecie propozycje od różnych producentów.

26.05.2022 12:34
Naprawa pieca kuchennego
Naprawa pieca kuchennego

Jakimi materiałami, czym w ogóle naprawiać stary piec? Czy użyć gotowej zaprawy szamotowej, czy starać się o glinę? Występują tu dwa przeciwstawne zagadnienia. Z jednej strony, zaprawa szamotowa jest już gotowa i zdejmuje z laika konieczność mieszania gliny z piaskiem w prawidłowych proporcjach, ale – no właśnie – jeżeli jest fabrycznie, prawidłowo wymieszana.

26.05.2022 00:00    1
Wkłady kominkowe  Heatro black
Wkłady kominkowe Heatro black

Wkłady kominkowe Heatro to zaawansowane technologicznie urządzenia charakteryzujące się ekonomicznym użytkowaniem i ekologicznym spalaniem z niską emisją pyłu i tlenku węgla do środowiska.

26.05.2022 00:00
Wywiad COŚ NA TORT MARTA KOSOWSKA
Wywiad COŚ NA TORT MARTA KOSOWSKA

W Elblągu prężnie działa sklep internetowy sprzedający akcesoria do wypieków – „Coś na tort”. Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać z osobą stojącą za jego sukcesem - panią Martą Kosowską, założycielką.

25.05.2022 13:27
Eleganckie i praktyczne lampy do jadalni
Eleganckie i praktyczne lampy do jadalni

Jadalnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu ze względu na zadanie, jakie pełni. To tam spędza się codziennie sporo czasu spożywając posiłki w gronie najbliższy i prowadząc rozmowy. Dlatego też wnętrze powinno być zaaranżowane z dbałością op każdy szczegół ze zwróceniem szczególnej uwagi na oświetlenie.

25.05.2022 09:33
Kuchnie na drewno na targach Progetto Fuoco 2022
Kuchnie na drewno na targach Progetto Fuoco 2022

Gotowanie na drewnie ma niezwykłe walory, jedzenie jest bardziej energetyczne i aromatyczne dlatego warto pomyśleć i poznać trendy i propozycje kuchni na drewno. Tego typu gotowe kuchnie na drewno były prezentowane oczywiście podczas największych targów urządzeń na drewno i pellet - targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie, które odbyły się w dniach 4-7 maja.

25.05.2022 09:17
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową
Kominek zgodny z uchwałą antysmogową

W związku z działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza, władze samorządowe większości województw wprowadziły w życie zmiany w zakresie urządzeń grzewczych i paliw. Co należy wiedzieć o uchwałach antysmogowych w poszczególnych województwach, gdy kominek już mamy, a co jeśli dopiero planujemy jego budowę. Jaki kominek można mieć w Warszawie, a jaki w Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi? Sprawdźcie.

25.05.2022 00:00
Kotły na biomasę – przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania
Kotły na biomasę – przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania

Można pokusić się o stwierdzenie, że wykorzystanie zrównoważonej energii jest kluczowym elementem współczesnego świata, a realizacja Europejskiego Zielonego Ładu to decydujący krok w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej.

24.05.2022 00:00
Darco na targach Progetto Fuoco 2022
Darco na targach Progetto Fuoco 2022

DARCO należy do liderów polskiej branży instalacyjnej. Począwszy od 1992 roku stale rozwija swoją ofertę, którą tworzą kompleksowe rozwiązania dla wentylacji i ogrzewania. Bogate doświadczenie wykorzystuje oferując usługi kooperacyjne. DARCO rozwija również działalność badawczą – dysponuje laboratorium zorientowanym na wdrożenia innowacji. Swoje produkty prezentowało podczas targów Progetto Fuoco 2022 w Weronie już po raz kolejny.

23.05.2022 14:35
Infire na targach Progetto Fuoco 2022
Infire na targach Progetto Fuoco 2022

Polski producent biokominków Infire już po raz drugi zaprezentował na targach Progetto Fuoco swoje produkty. Znalazły się wśród nich zarówno biokominkowe paleniska do zabudowy jak i biokominki wiszące, wolno stojące oraz biokominek automatyczny, który niedługo znajdzie się w ofercie Infire.

23.05.2022 11:10
Reklama
Przeczytaj także
Reklama