Reklama

Artykuły

Za ile kupimy drewno opałowe i pellet drzewny? - spadek cen paliw
Za ile kupimy drewno opałowe i pellet drzewny? - spadek cen paliw

W 2022 roku ceny pelletu i drewna opałowego rosły nawet z miesiąca na miesiąc. Paliwa podrożały i to znacznie. Wzrost cen paliw i kryzys energetyczny przerażał praktycznie wszystkich, jednak obecnie ceny ustabilizowały się i jest trochę taniej. Ile zatem musimy zapłacić pod koniec listopada za drewno opałowe i pellet drzewny?

Wczoraj, 12:02
Architect@Work Warsaw
[email protected] Warsaw

W dniach 15-16 listopada b.r. w warszawskim EXPO XXI odbyła się pierwsza polska edycja [email protected] – międzynarodowego eventu dedykowanego architektom oraz projektantom wnętrz. Była to pierwsza polska edycja tego elitarnego eventu.

25.11.2022 14:03
Kominki PRO nr 50 - czytaj w Internecie
Kominki PRO nr 50 - czytaj w Internecie

Przedstawiamy najnowszy, jubileuszowy 50 numer Kominków PRO. Dostępny w formie papierowej, elektronicznej w formie PDF-a oraz na dedykowanej stronie internetowej : kominkipro.ihz.pl, dzięki której w bardziej przyjazny sposób można czytać artykuły z najnowszego numeru oraz dodatkowo zapoznać się z dodatkowymi materiałami miedzy innymi w formie filmów.

25.11.2022 13:17
PIXEL - nowe piece kominkowe Hajduk
PIXEL - nowe piece kominkowe Hajduk

Marka Hajduk wprowadziła do swojej oferty nowość - piece kominkowe PIXEL. Modele oferowane są w trzech wysokościach: Pixel L - 133 cm, Pixel XL - 153 cm, Pixel XXL - 163 cm w trzech kolorach wykończenia.

24.11.2022 15:19
Targi Stone 2022
Targi Stone 2022

W dniach 23-25 listopada 2022 odbyła się tegoroczna edycja Targów Stone. Targi Stone są jedynym w Polsce miejscem spotkań specjalistów pracujących z kamieniem i z odbiorcami kamienia.

24.11.2022 13:26
Konsultacje do Programu Ochrony Powietrza dla Kalisza
Konsultacje do Programu Ochrony Powietrza dla Kalisza

Ten i przyszły rok to okres, gdy w poszczególnych województwach będą aktualizowane lokalne Programy Ochrony Powietrza. Kolejnym miastem, które wprowadza swój Program Ochrony Powietrza jest Kalisz.

24.11.2022 11:27
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Tatarek oficjalnym członkiem HKI
Tatarek oficjalnym członkiem HKI

Firma Tatarek została oficjalnym członkiem organizacji HKI - Industrieverband Haus - Heiz- und Küchentechnik e. V. HKI to stowarzyszenie grupujące wielu europejskich producentów domowych i przemysłowych urządzeń grzewczych i kulinarnych.

23.11.2022 14:01
Kominki Lexus Andrzej Słoninka
Kominki Lexus Andrzej Słoninka

Zajmujemy się projektowaniem i budową kominków od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas wykonaliśmy wiele realizacji i współpracowaliśmy z wieloma klientami. Specjalizujemy się we wszechstronnej obróbce kamienia naturalnego. W ofercie naszej firmy można znaleźć zarówno kominki, piecyki jak i obudowy kominkowe. Naszym klientom oferujemy również kamienne łazienki, kuchnie, blaty oraz schody. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju kominki, zarówno te opalane drewnem, pelletem, gazowe czy biokominki. Budujemy kominki indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta oraz wnętrza i stylu jego domu, a własny zakład kamieniarski nam to ułatwia.

23.11.2022 12:43
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Wpływ jakości drewna na proces spalania oraz emisję
Wpływ jakości drewna na proces spalania oraz emisję

Przeprowadzony we Francji projekt Qualicomb oceniał wpływ jakości drewna na proces spalania oraz na emisję z kominków. W ramach projektu przeprowadzono w sumie 38 eksperymentów wykorzystując 4 różne urządzenia i 4 różne laboratoria. Z badań jasno wynika, że zastosowanie suchego, kawałkowanego, pozbawionego kory drewna znacząco poprawia wydajność palenisk kominkowych niezależnie od ich wieku.

23.11.2022 00:00
Targi w Polsce i zagranicą - kalendarium
Targi w Polsce i zagranicą - kalendarium

Przestawiamy zapowiedzi targów branżowych, które odbędą się w najbliższych miesiącach w Polsce i zagranicą.

22.11.2022 14:01
Reklama
Przeczytaj także
Reklama