Reklama

Artykuły

Kominek według feng shui
Kominek według feng shui

Marzeniem wielu osób jest kominek w domu, miejsce, wokół którego będzie skupiała się rodzina, gdyż kominek to nie tylko nowoczesny element wnętrza, który cieszy oko, ale także odpowiednio zaaranżowany może przynieść wiele pomyślności dla jego mieszkańców. Dodatkowo zapach zebranego drzewa, widok palącego się drewna, odgłosy strzelania płomieni oraz iskier działa na człowieka odprężając i uspokajająco.

18.08.2022 14:14
1000 zł dopłaty do drewna, 3000 zł do pelletu - rząd przyjął projekt ustawy
1000 zł dopłaty do drewna, 3000 zł do pelletu - rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadzi jednorazowe dodatki pieniężne dla osób ogrzewających domy drewnem kawałkowym oraz pelletem. Jak pokazują dane z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w Polsce jest ponad 2 miliony domów ogrzewanych drewnem, najwięcej używa węgla - 2,8 mln, drugi w kolejności jest gaz z 2,5 mln domów. Te liczby pokazują skalę paliwowych problemów na nadchodzący sezon. Dlatego dobrze, że ogrzewający drewnem zostali zauważeni oraz Ci, którzy postanowili zmodernizować swoje ogrzewanie i przejść na ekologiczne kotły na pellet (według CEEB 300 tys. domów).

18.08.2022 08:52
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat

Z systemami kominowymi Poujoulat masz możliwość wyboru dowolnego urządzenia grzewczego, a przy tym gwarancję bezpieczeństwa instalacji oraz szybkiego i łatwego montażu. Nasze kominy można malować na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do kolorystyki elewacji. System kominowy Poujoulat możesz zamontować na dowolnym etapie budowy.

17.08.2022 13:40
Kominki Lexus Andrzej Słoninka
Kominki Lexus Andrzej Słoninka

Zajmujemy się projektowaniem i budową kominków od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas wykonaliśmy wiele realizacji i współpracowaliśmy z wieloma klientami. Specjalizujemy się we wszechstronnej obróbce kamienia naturalnego. W ofercie naszej firmy można znaleźć zarówno kominki, piecyki jak i obudowy kominkowe. Naszym klientom oferujemy również kamienne łazienki, kuchnie, blaty oraz schody. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju kominki, zarówno te opalane drewnem, pelletem, gazowe czy biokominki. Budujemy kominki indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta oraz wnętrza i stylu jego domu, a własny zakład kamieniarski nam to ułatwia.

17.08.2022 12:41
Kuchenne rewolucje - kuchnie na drewno
Kuchenne rewolucje - kuchnie na drewno

Od kilku lat panuje moda na gotowanie. Renesans przeżywają też urządzenia do przygotowania potraw – tradycyjne kuchnie na drewno. Kuchnia kaflowa opalana drewnem stała się obiektem pożądania wielu kobiet i… mężczyzn. Bo chociaż dwie polskie edycje MasterChefa temu przeczą, to podobno mężczyźni są najlepszymi kucharzami – jeśli już ruszą się sprzed telewizora.

16.08.2022 00:00
Jak wybrać grilla?
Jak wybrać grilla?

Jak wybrać grilla, który będzie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb? Odpowiedź na to pytanie nie jest wbrew pozorom łatwa. Możliwości jest tak wiele, że w zasadzie moglibyśmy zaopatrzyć się w grilla na każdą okazję.

11.08.2022 14:04
Zrekonstruowano renesansowy piec w Hawłowicach Górnych
Zrekonstruowano renesansowy piec w Hawłowicach Górnych

W Hawłowicach Górnych w budynku zabytkowego lamusa wiernie odtworzono renesansowy piec, który w XVI wieku znajdował się w tym budynku. To jedyna tego typu realizacja w Polsce. Prace trwały dwa lata, a udało się je zrealizować, dzięki wsparciu podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz samorządu gminy Pruchnik.

11.08.2022 13:10
Meblościanki z szafą - czy to dobre rozwiązanie?
Meblościanki z szafą - czy to dobre rozwiązanie?

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej nie zawsze należy do najłatwiejszych zadań. W szczególności staje się to problematyczne, gdy poszczególne pokoje mają niewielką powierzchnię, co za tym idzie nie chcesz ich dodatkowo zagracać niepotrzebnymi meblami, jednak z drugiej strony potrzebujesz miejsca do przechowywania.

11.08.2022 11:17
IV Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”
IV Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

Przed polskim ciepłownictwem wiele wyzwań. Jaka przyszłość czeka branżę? Między innymi na te pytania będzie można poszukać odpowiedzi podczas konferencji „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”. Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się 13-14 października w Airport Hotel Okęcie w Warszawie.

11.08.2022 10:38
Zdrowotne walory pieców kaflowych
Zdrowotne walory pieców kaflowych

Co daje piec, czego nie sposób osiągnąć za pomocą innych grzejników? Naukowcy znaleźli odpowiedź: tajemnica kryje się w kaflach, w zdolności kumulowania oraz zdrowym promieniowaniu ciepła. Tym tematem od wielu lat zajmuje się...

10.08.2022 00:00
Gorące typy kominkowe
Gorące typy kominkowe

Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Ta perspektywa w ostatnim okresie mogła ulec zmianie, bo w związku z epidemią koronawirusa wiemy już na pewno, że życie „po” nie będzie wyglądać już tak samo. Zatem jeśli jesteśmy na etapie planowania kominkowej inwestycji, to warto przyjrzeć się swoim potrzebom i możliwościom ponownie, i – być może – je zrewidować.

09.08.2022 08:00
ZDUŃSKIE OPOWIEŚCI Z POMORZA: Chatka z bajki, a w niej piec
ZDUŃSKIE OPOWIEŚCI Z POMORZA: Chatka z bajki, a w niej piec

Dawno, dawno temu… za górami, za lasami… na środku polany stała tajemnicza chatka… Tak mogłaby zaczynać się ta opowieść. I nikt, oglądając dom Bartosza Podgórskiego, nie wyrzekłby się bajkowych skojarzeń. Sześć lat temu na podarowanej od rodziców działce budowlanej, na popularnym w Szczecinie pobliskim Mierzynie, zaczął powstawać dom, któremu bliżej do Shire z twórczości J. R. R. Tolkiena niż do sąsiednich, tradycyjnych „parterówek”, różniących się tylko kształtem dachu czy kolorem elewacji.

09.08.2022 00:00
Kominek w stylu - ale jakim? Poznaj możliwości
Kominek w stylu - ale jakim? Poznaj możliwości

Podział kominków ze względu na styl ich wykonania pozwala w prosty sposób zorientować się co do ogólnych, estetycznych preferencji. Jedni preferują nowoczesne formy, inni klasyczne, a jeszcze inni rustykalne czy kaflowe. Zapoznaj się ze stylami kominków i poznaj swoje preferencje.

09.08.2022 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama