Reklama

Ogrzewanie drewnem i pelletami

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • kotły na pellet do ogrzewania domów, jaki kocioł na pellet wybrać, zalety kotłów na pellet
  • kotły na drewno - jaki kocioł na drewno wybrać
  • pellet paliwo do kotła - jaki pellet wybrać, jak kupować pellet
  • przegląd kotłów na pellet, przegląd kotłów na drewno
Dlaczego nawet dziś warto wybrać kocioł na pellet?
Dlaczego nawet dziś warto wybrać kocioł na pellet?

Kotły na pellet od wielu lat są obecne w Europie. Pellet jest w wielu krajach traktowany jako doskonały następca oleju opałowego i gazu LPG, w sytuacjach braku dostępu do ciepła systemowego czy gazu sieciowego. Gdy ropa drożeje, popularność pelletu rośnie. Gdy cena ropy spada lub utrzymuje się na stałym poziomie, zainteresowanie wymianą instalacji na pelletową przygasa. Jednak długofalowa tendencja jest wzrostowa. Oczywiście chodzi o kotły centralnego ogrzewania, bo małe piecyki pelletowe różnego rodzaju to na całym świecie stały segment branży kominkowej.

23.09.2022 12:17
Kotły na biomasę – przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania
Kotły na biomasę – przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania

Można pokusić się o stwierdzenie, że wykorzystanie zrównoważonej energii jest kluczowym elementem współczesnego świata, a realizacja Europejskiego Zielonego Ładu to decydujący krok w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej.

08.08.2022 00:00
Prąd, pellet i drewno szansą na zastąpienie węgla i gazu w domowych urządzeniach
Prąd, pellet i drewno szansą na zastąpienie węgla i gazu w domowych urządzeniach

Ostatnie cztery lata dla branży instalacyjnej i grzewczej są niewątpliwie wymagającym okresem. Wynika to przede wszystkim z pandemii, która wybuchła w 2019 roku, czego skutkiem było czasowe lub całkowite zamknięcie wielu fabryk produkujących komponenty oraz kluczowe w ogrzewnictwie urządzenia. Skutki pandemii będziemy odczuwać niewątpliwie jeszcze przez kilka najbliższych lat, a wynika to w głównej mierze z zachwiania się lub całkowitego przerwania głównych łańcuchów dostaw.

02.08.2022 15:12
Stalowe systemy kominowe
Stalowe systemy kominowe

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc szukamy rozwiązań ekologicznych. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy rozwiązań wydajnych i dopasowanych do naszych warunków i możliwości budowlanych. Dotyczy to również ogrzewania, dlatego coraz większą popularność zyskują kotły na pellet. Jednak świadomość obchodzenia się z pelletem jest jeszcze niewielka, dlatego przygotowaliśmy kompendium pelletowej wiedzy.

13.07.2022 13:45
Nowoczesne kotły na drewno – szanse i wyzwania
Nowoczesne kotły na drewno – szanse i wyzwania

Polski rynek kotłów na drewno przeszedł w ostatnich kilku latach przyspieszony skok technologiczny – od ognisk opakowanych blachą do nowoczesnych urządzeń spełniających europejskie standardy emisyjne. Polski rynek przez wiele dekad oferował jako „kocioł na drewno” prymitywną blaszaną skrzynię, różniącą się od kotłów węglowych tylko przedłużoną komorą zasypową, aby można było wygodnie wrzucać całe półmetrowe okrąglaki. Jedyną oznaką postępu bywał sterownik, pilnujący, żeby nie wygasło.

24.06.2022 10:09
Raczyński Technika Grzewcza
Raczyński Technika Grzewcza

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, obecną na rynku od ponad 13 lat. Dostarczamy, montujemy i co najważniejsze posiadamy wykwalifikowanych serwisantów. Posiadamy bogatą ofertę zarówno kotłów pelletowych, pomp ciepła, klimatyzacji jak i piecyków wolno stojących i kominków. Szczególny nacisk kładziemy na niskoemisyjne paleniska opalane pelletem i drewnem w formie kotłów pelletowych, kotłów do zgazowania drewna, piecyków wolno stojących oraz wiszących, jak również kominków do zabudowy. Podkreślamy, że najważniejszym kryterium przy wyborze urządzenia grzewczego powinna być jego odpowiednia moc grzewcza do zapotrzebowania energetycznego budynku. Możemy zaoferować klientom konkurencyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania i dbałości o każdy detal. Zapraszamy do współpracy.

10.06.2022 14:21
FERROLI  ‒ oszczędne ogrzewanie Twojego domu
FERROLI ‒ oszczędne ogrzewanie Twojego domu

Kotły i termokominki z płaszczem wodnym na pellet to sposób na ekonomiczne ogrzewanie domu. Ferroli Poland konsekwentnie od wielu lat stawia na rozwój sprzedaży urządzeń na pellet. Posiadamy 60 lat doświadczenia i stale poszerzamy naszą ofertę produktową, oferując klientom paletę produktów dopasowaną do ich potrzeb.

04.06.2022 11:33
Ogrzewaj dom biomasą - przegląd kotłów na pellet
Ogrzewaj dom biomasą - przegląd kotłów na pellet

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie kotła na pellet warto zdobyć niezbędne informacje o samym pellecie oraz sposobie jego wykorzystania. Należy pamiętać, że pellet to odnawialne źródło energii. Obecnie jest cennym surowcem wykorzystywanym na szeroka skalę przez producentów pelletu w Polsce i na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z przeglądem kotłów na pellet.

01.06.2022 00:00    1
Kotły Blaze Harmony – innowacje dla komfortu
Kotły Blaze Harmony – innowacje dla komfortu

Blaze Harmony to rodzinna, czeska firma ukierunkowana na badania i rozwój w dziedzinie spalania biomasy: drewna i pelletu.

27.05.2022 00:00    1
Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet
Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet

Szczególnie w obecnych, niepewnych czasach, warto pomyśleć o bezpieczeństwie energetycznym i postawić na alternatywne źródło ciepła i paliwa - takie jak pellet. Dostateczna ilość krajowych wytwórców wysokiej klasy urządzeń na pellety, spełniających ostre normy emisyjne dyrektywy Ekoprojekt powoduje, że wybór ogrzewania pelletem przyczynia się do osiągnięcia celu bezpieczeństwa  i eliminacji węgla z ogrzewania domów. Ważna jest także jakość samego pelletu, by osiągnąć jak największe cele ekologiczne.

01.04.2022 10:59
Wymieniasz kocioł na węgiel? Postaw na pellet!
Wymieniasz kocioł na węgiel? Postaw na pellet!

Przechodzisz w domu z kotła na węgiel na gaz? Wiedz, że Komisja Europejska może wykluczyć go z użycia już w 2040 roku, gdyż najpóźniej do tego terminu paliwa kopalne miałyby przestać ogrzewać budynki. Bruksela tłumaczy, że chodzi o to, aby były zasilane ze źródeł odnawialnych, nie emitowały dwutlenku węgla i spełniały wymogi w całym cyklu pracy przedstawione potem w świadectwie charakterystyki energetycznej znanej ze sprzętu AGD i literek porządkujących go według efektywności energetycznej.

17.12.2021 13:46
Pellet drzewny w Polsce - obalamy mity
Pellet drzewny w Polsce - obalamy mity

Polski pellet drzewny od ponad dwudziestu lat cieszy się większą popularnością jako biopaliwo stałe stosowane do systemów grzewczych.

05.10.2021 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama