Reklama

Piecyki wolnostojące

W dziale piecyki znajdziecie artykuły na temat:

  • piecyk wolnostojący na drewno czy piecyk wolnostojący na pellet
  • piecyk na drewno z płaszczem wodnym, piecyk na pellety z wymiennikiem wodnym
  • wolno stojący piecyk akumulacyjny
  • piecyk na drewno w stylu industrialnym
  • piecyk steatytowy, piecyk kaflowy, piecyk emaliowany
  • piecyk na drewno nowoczesny, piecyk na drewno rustykalny
  • piecyk na pellet dizajnerski
  • koza na drewno, rustykalna koza, koza na drewno
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem.

28.05.2024 00:00
nowosc-piec-kominkowy-blaze
Nowość – piece kominkowe Blaze

Skupiamy się na badaniach i rozwoju, wdrażając do swoich produktów wiele innowacji, które przekładają się na wysoką jakość i trwałość naszych produktów. Jesteśmy znani z cenionych kotłów na biomasę: drewno i pellet. Obecnie korzystając z wieloletniego doświadczenia w spalaniu biomasy poszerzamy ofertę o dwa modele wolno stojących pieców kominkowych o wyjątkowych funkcjach umożliwiających wydajne i czyste spalanie drewna.

24.04.2024 13:31
Piecyk peletowy po sezonie - o tym pamiętaj!
Piecyk peletowy po sezonie - o tym pamiętaj!

Dni robią się coraz cieplejsze! Jeżeli czujesz, że już pora wyłączyć piec na pelet, który dotrzymywał Ci towarzystwa przez całą zimę – zapamiętaj kilka rad udzielonych przez Giuliano, technika grupy MCZ, odpowiedzialnego za treningi w centrach szkoleniowych w całej Europie.

11.04.2024 00:00
Wybierz piecyk dla siebie. To dobry czas!
Wybierz piecyk dla siebie. To dobry czas!

Długo to trwało, ale po wielu latach nieobecności albo marginalnego wręcz zainteresowania wolnostojące piecyki kominkowe mają w Polsce swój dobry czas. Piecyki na drewno były od ponad wieku obecne w Europie (1840 – GODIN, 1853 – JØTUL i MORSO, 1878 – SUPRA), ale w Polsce kominkowy piecyk wolno stojący, niefortunnie zwany kozą, nie miał łatwego życia. Przez długie lata Polaków grzały głównie kaflowe piece i... węgiel. Poza tym wyboru nie było. Gdy na początku lat 90-tych ubiegłego wieku szukałem piecyka, prosty model w Niemczech kosztował równowartość popularnego „malucha”. Gdy zawęziłem poszukiwania do Polski, okazało się, że tylko firma LAHIL z podwarszawskiej Lesznowoli ma piecyki w ofercie i to głównie dlatego, że produkuje je na zlecenie „dewizowych” odbiorców. Jeden kupiłem do domu, drugi dla przyjaciela z Niemiec, i... zacząłem ich sprzedaż. Taki był początek mojej kominkowej aktywności.

15.01.2024 11:54    1
inteligentne-ogrzewanie-z-kontrola-doplywu-powietrza
Inteligentne ogrzewanie od Jøtul Group

W tym roku Jøtul Group naprawdę wyniosły spalanie drewna na nowy poziom, wprowadzając na rynek dwie imponujące serie pieców na drewno: Jøtul F 170 i Scan 67. Piece te są wyposażone w inteligentną technologię firmy Zensoric, która zapewnia automatyczną kontrolę powietrza w celu łatwiejszego, czystszego i bardziej wydajnego spalania.

28.12.2023 02:02
Piecyki z ceramiką
Piecyki z ceramiką

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.

18.10.2023 10:55
Piecyk wolnostojący – ale jaki wybrać?
Piecyk wolnostojący – ale jaki wybrać?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

28.09.2023 00:00
piecyki-hybrydowe-na-drewno-i-pellet
Hybryda – jeden piecyk, wiele możliwości

Piecyki hybrydowe to idealne rozwiązanie do osób, które cenią sobie wygodę ogrzewania pelletem oraz niezależność wykorzystania drewna. Stworzenie takiego urządzenia to nie lada wyzwanie, dlatego tylko najlepsi producenci są w stanie tego dokonać. Nobis, Klover i Jolly-Mec to włoskie firmy, które skoncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu pełnej funkcjonalności ogrzewania pelletem.

06.09.2023 11:38
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!

Nie tylko mody się zmieniają, ale też oczekiwania. Takie mamy „dziwne” czasy, że patrząc na ogólny trend, kominki stają się bardziej kompaktowe i płytsze – powiedziałabym skromniejsze, a piecyki wolno stojące bardziej „odważne” i coraz śmielej wychodzące poza tradycyjny schemat i przypisaną im w naszym klimacie pozycję poczciwej, użytecznej, ale niezbyt okazałej „kozy”! Okazuje się, że estetycznie nadal jest to kopalnia możliwości i kolejne piecykowe projekty nam to co i rusz udowadniają.

03.08.2023 10:31
Najczęściej kupowane piecyki kominkowe w I kwartale  2023r.
Najczęściej kupowane piecyki kominkowe w I kwartale 2023r.

Co jest istotne przy wyborze piecyka? Ważna jest jakość, jego ekonomiczność i oryginalny wygląd. Na rynku pojawia się wiele pozycji związanych z coraz to nowszymi propozycjami piecyków. Klienci w obliczu pojawiających się nowości, mają coraz większe wymagania, a co za tym idzie producenci i dystrybutorzy mają postawione wyzwanie by im sprostać. Z jednej strony to dobrze, bo klient widzi szeroki wachlarz możliwości. Z drugiej strony, wybór jest utrudniony, ponieważ nie zawsze wiadomo, który piecyk jest najlepszy i najbardziej sprawdzony. Aby ułatwić ten wybór przedstawiamy te najbardziej sprawdzone, najczęściej kupowane piecyki w I kwartale 2023 roku*.

05.07.2023 12:58    2
Piecyk na drewno tani czy drogi?
Piecyk na drewno tani czy drogi?

Potrzeba szybkiego i niedrogiego ogrzewania w tym roku stała się niezwykle istotna i to nie tylko dla Polaków, ale i dla mieszkańców znacznej części Europy. Okazało się, że to nie rosyjski gaz czy węgiel, ale właśnie polskie drewno, nawet w postaci lekceważonego dotąd „chrustu”, może zapewnić Polakom dostępne cenowo ciepło. A jak grzanie tanim paliwem, to do kompletu najlepiej pasuje… tani piecyk.

24.04.2023 11:50
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Przeczytaj także
Reklama