Reklama

Piecyki wolnostojące

W dziale piecyki znajdziecie artykuły na temat:

  • piecyk wolnostojący na drewno czy piecyk wolnostojący na pellet
  • piecyk na drewno z płaszczem wodnym, piecyk na pellety z wymiennikiem wodnym
  • wolno stojący piecyk akumulacyjny
  • piecyk na drewno w stylu industrialnym
  • piecyk steatytowy, piecyk kaflowy, piecyk emaliowany
  • piecyk na drewno nowoczesny, piecyk na drewno rustykalny
  • piecyk na pellet dizajnerski
  • koza na drewno, rustykalna koza, koza na drewno
Piecyki z ceramiką
Piecyki z ceramiką

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.

18.10.2023 10:55
piecyki-wolnostojace-zeliwne
Magia ognia w Twoim wnętrzu: Odkryj urok i funkcjonalność pieców NORDflam

NORDflam, wiodący producent w branży kominkowej, zaprezentował swoją najnowszą linię przystosowanych do domów z rekuperacją żeliwnych pieców kominkowych. Ich minimalistyczny, ponadczasowy styl oraz wysoka jakość wykonania doskonale wpisują się w każde wnętrze tworząc magię domowego ogniska.

10.09.2023 13:16    1
piecyki-hybrydowe-na-drewno-i-pellet
Hybryda – jeden piecyk, wiele możliwości

Piecyki hybrydowe to idealne rozwiązanie do osób, które cenią sobie wygodę ogrzewania pelletem oraz niezależność wykorzystania drewna. Stworzenie takiego urządzenia to nie lada wyzwanie, dlatego tylko najlepsi producenci są w stanie tego dokonać. Nobis, Klover i Jolly-Mec to włoskie firmy, które skoncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu pełnej funkcjonalności ogrzewania pelletem.

06.09.2023 11:38
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!

Nie tylko mody się zmieniają, ale też oczekiwania. Takie mamy „dziwne” czasy, że patrząc na ogólny trend, kominki stają się bardziej kompaktowe i płytsze – powiedziałabym skromniejsze, a piecyki wolno stojące bardziej „odważne” i coraz śmielej wychodzące poza tradycyjny schemat i przypisaną im w naszym klimacie pozycję poczciwej, użytecznej, ale niezbyt okazałej „kozy”! Okazuje się, że estetycznie nadal jest to kopalnia możliwości i kolejne piecykowe projekty nam to co i rusz udowadniają.

03.08.2023 10:31
Najczęściej kupowane piecyki kominkowe w I kwartale  2023r.
Najczęściej kupowane piecyki kominkowe w I kwartale 2023r.

Co jest istotne przy wyborze piecyka? Ważna jest jakość, jego ekonomiczność i oryginalny wygląd. Na rynku pojawia się wiele pozycji związanych z coraz to nowszymi propozycjami piecyków. Klienci w obliczu pojawiających się nowości, mają coraz większe wymagania, a co za tym idzie producenci i dystrybutorzy mają postawione wyzwanie by im sprostać. Z jednej strony to dobrze, bo klient widzi szeroki wachlarz możliwości. Z drugiej strony, wybór jest utrudniony, ponieważ nie zawsze wiadomo, który piecyk jest najlepszy i najbardziej sprawdzony. Aby ułatwić ten wybór przedstawiamy te najbardziej sprawdzone, najczęściej kupowane piecyki w I kwartale 2023 roku*.

05.07.2023 12:58    2
westbo-piecyki-zeliwne
Jak Szwedzi próbują podbić Polskę! Klasyczne piecyki żeliwne

Nie, nie będzie to opowieść o potopie szwedzkim. Będzie to opowieść o małej fabryce piecyków żeliwnych, która mieści się w urokliwej miejscowości Reftele, leżącej około 200 km na północ od Malmö. Wjeżdżając do Reftele, mamy wrażenie, że za chwilę zza zakrętu wyskoczy łoś albo renifer z czerwonym noskiem.

18.05.2023 13:13    1
piecyk-na-drewno-pellet
Piecyk kominkowy na drewno, czy na pellet? A może hybrydowy?

Rynek piecyków kominkowych w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Piece wolnostojące stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a co za tym idzie coraz bardziej efektywne i przyjazne naszej planecie. Jednak tak duży wybór może powodować, że ciężko wybrać piecyk najbardziej odpowiedni dla nas.

16.05.2023 14:10
Piecyk na drewno tani czy drogi?
Piecyk na drewno tani czy drogi?

Potrzeba szybkiego i niedrogiego ogrzewania w tym roku stała się niezwykle istotna i to nie tylko dla Polaków, ale i dla mieszkańców znacznej części Europy. Okazało się, że to nie rosyjski gaz czy węgiel, ale właśnie polskie drewno, nawet w postaci lekceważonego dotąd „chrustu”, może zapewnić Polakom dostępne cenowo ciepło. A jak grzanie tanim paliwem, to do kompletu najlepiej pasuje… tani piecyk.

24.04.2023 11:50
GMG- grecki producent wolnostojących, stalowych pieców kominkowych w Polsce
GMG- grecki producent wolnostojących, stalowych pieców kominkowych w Polsce

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce, sprawdzonych i certyfikowanych pieców stalowych. Współpracujemy z uznanym greckim producentem z blisko 50 - letnim doświadczeniem w produkcji pieców na drewno oraz na pellet. GMG stawia na równowagę w trójkącie (jakość,-efektywność-przystępna cena) dowodem na to jest eksport do ponad 30 krajów na niemal wszystkich kontynentach.

24.02.2023 13:52
Piecyk – ale jaki?
Piecyk – ale jaki?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

21.02.2023 00:00
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta.

03.11.2022 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama