Reklama
Kominkowy niezbędnik:

Paliwa i akcesoria

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • drewno - paliwo do kominka jak je przygotować, składować, drewutnia, stojaki, kosze na drewno
  • jak rozpalać w kominku, jak ekologicznie palić w kominku, palenie od góry w kominku
  • jaki pellet do piecyka na pellet wybrać, parametry dobrego pelletu
  • brykiet do kominka, podpałki do kominka
  • akcesoria do kominka, akcesoria do grillowania
Ile kosztuje drewno opałowe? Jak kupić drewno opałowe?
Ile kosztuje drewno opałowe? Jak kupić drewno opałowe?

Drewno opałowe w nadleśnictwach jest tanie, ale często go brakuje, z kolei na składach i u sprzedawców drewna kominkowego ceny drewna opałowego sięgają od 500 do 900 zł. Wszystko wskazuje na to, że łatwo nie będzie, ale i tak każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem kominka bądź pieca na drewno powinien zadbać o zapas drewna kominkowego i zyskać to, co najbliższej zimy może okazać się najważniejsze - energetyczną niezależność!

01.08.2022 09:57
Opał w opałach - ekspert radzi jak kupować drewno
Opał w opałach - ekspert radzi jak kupować drewno

Szok, niedowierzanie, odrzucanie ceny czy też obrażanie się na sprzedającego - to coraz częstsze reakcje klientów na podawane ceny drewna kominkowego, brykietów czy pelletów. Brykiet w detalu po 800 zł, chwilę później 1300 zł, a po jakimś czasie po 1500 zł i wyżej. Pellet po 1000 zł, potem 1500 zł i powyżej 2200 zł za tonę. Skrzynka suchego buka 500 zł, potem 600 zł, teraz powyżej 900 zł. Być może z chwilą, gdy to czytacie, będzie już drożej.

22.07.2022 12:46
Pellet – ekologiczna alternatywa do ogrzewania domu
Pellet – ekologiczna alternatywa do ogrzewania domu

Pellet to odnawialne źródło energii, wyróżniające się bardzo wysoką wartością opałową i doskonałymi walorami. Jest wydajny, wygodny i łatwy w użytkowaniu.

14.07.2022 11:49
Drewno - klucz do zrównoważonego rozwoju
Drewno - klucz do zrównoważonego rozwoju

Zrównoważona gospodarka leśna jest dobra dla nas wszystkich, dostarcza wartościowego materiału stosowanego w budownictwie i meblarstwie, jest źródłem wartościowego opału i służy środowisku naturalnemu. Czy wiesz, że 1 hektar lasu dostarcza 9 m3 drewna co roku, w tym czasie filtrując powietrze i produkując tlen w ilości wystarczającej dla 35 osób każdego dnia? Warto obejrzeć film udostępniony w ramach kampanii Drewno Pozytywna Energia.

14.07.2022 00:00
Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet
Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet

Szczególnie w obecnych, niepewnych czasach, warto pomyśleć o bezpieczeństwie energetycznym i postawić na alternatywne źródło ciepła i paliwa - takie jak pellet. Dostateczna ilość krajowych wytwórców wysokiej klasy urządzeń na pellety, spełniających ostre normy emisyjne dyrektywy Ekoprojekt powoduje, że wybór ogrzewania pelletem przyczynia się do osiągnięcia celu bezpieczeństwa  i eliminacji węgla z ogrzewania domów. Ważna jest także jakość samego pelletu, by osiągnąć jak największe cele ekologiczne.

01.04.2022 10:59
ALE O CO CHODZI z drewnem i pelletami? - część trzecia
ALE O CO CHODZI z drewnem i pelletami? - część trzecia

Okazuje się, że niektórzy polscy urzędnicy chyba przespali co najmniej kilka, jeśli nie kilkadziesiąt, lat!

20.05.2021 00:00
Pellet z certyfikatem czy bez? Dlaczego ma to znaczenie?
Pellet z certyfikatem czy bez? Dlaczego ma to znaczenie?

Pellet z certyfikatem czy bez? Początkujący użytkownicy kotła lub piecyka na pellet muszą podjąć decyzję, jakie paliwo wybrać. Droższy, certyfikowany pellet drzewny czy tańszy produkt bez certyfikatu? Co gwarantuje certyfikat i dlaczego wybór niewłaściwego paliwa może skończyć się awarią urządzenia?

24.03.2021 00:00
Opał kominkowy od Eco-Pal w nowej odsłonie
Opał kominkowy od Eco-Pal w nowej odsłonie

Ekologiczna podpałka ECOSTARTER® XXL oraz ekologiczny opał kominkowy ECOMAX® Premium dostępne teraz w nowych opakowaniach. ECOSTARTER® XXL to w 100% ekologiczna podpałka z wełny drzewnej, nasączonej stearyną pochodzenia roślinnego – teraz dostępna w nowym, ekonomicznym opakowaniu. Dzięki specjalnej szufladce korzystanie z podpałki staje się czyste i komfortowe. W nowym opakowaniu dostępny jest ekologiczny opał kominkowy ECOMAX® Premium. Na opakowaniu znajdują się porady i instrukcja obrazkowa.

22.01.2021 00:00
Ogrzewanie domu pelletem - nie tylko ekologiczne
Ogrzewanie domu pelletem - nie tylko ekologiczne

Jednym z kluczowych kosztów utrzymania domu jest jego ogrzewanie, dlatego wybór najbardziej korzystnego, optymalnego sposobu ogrzewania jest niezmiernie istotny. Każdy chce, aby system grzewczy, na który się zdecyduje, był przede wszystkim tani. Wiemy jednak, że ceny paliw zmieniają się dynamicznie i jako użytkownicy nie mamy na to żadnego wpływu. Drugim ważnym kryterium jest wpływ na środowisko.

17.12.2020 00:00
Niezależny test podpałek do kominka
Niezależny test podpałek do kominka

Drewno i brykiet drzewny to dopiero szansa na ogień w kominku. Dobrze, by drewno było sezonowane, a brykiet był dobrej jakości. Palenisko i drewno to jednak ciągle zbyt mało, trzeba przecież ogień rozpalić. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, a harcerskie sposoby dobre są może do zastosowania na survivalowym trekkingu, ale nie w codziennej eksploatacji kominka lub pieca. Tutaj z pomocą przychodzą producenci oferujący tzw. podpałki.

08.12.2020 00:00
Biomasa drzewna - korzyści w walce ze smogiem i krok ku neutralności klimatycznej
Biomasa drzewna - korzyści w walce ze smogiem i krok ku neutralności klimatycznej

"Drewno kawałkowane i pelet to źródła (według opracowania wykonanego przez nas na zlecenie Instytutu Ochrony Środowiska), które dają nam największą przewagę i największe korzyści jeśli chodzi o równoległą walkę o poprawę jakości powietrza oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. W połączeniu z zaawansowanymi urządzeniami zgodnymi z Ekoprojektem, można potwierdzić twardymi danymi, że możliwa jest skuteczna, równoległa walka ze smogiem i jednocześnie wypełnienie naszych zobowiązań związanych z neutralnością klimatyczną, która to jest jednym z elementów Zielonego Ładu" - mówił prof. Robert Kubica (specjalista od spalania paliw i technologii grzewczych) w rozmowie z Pawłem Sałkiem, doradcą prezydenta RP odnośnie środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

23.11.2020 00:00
Ciepło z drewna jest dobre - uczmy się od Austriaków
Ciepło z drewna jest dobre - uczmy się od Austriaków

Drewno może zastępować importowane paliwa co prowadzi do znaczącej wartości dodanej w gospodarce i do wzrostu zatrudnienia. Austriacki przykład przedstawiony na filmie poniżej pokazuje jak być eko i dbać o lokalny biznes. Warto uczyć się od Austriaków, którzy mają duże doświadczenie w wykorzystywaniu biomasy drzewnej: drewna, brykietów, peletów do ogrzewania. Więcej znajdziecie w filmie udostępnionym w ramach kampanii Drewno Pozytywna Energia.

10.11.2020 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama