Kominkowy niezbędnik:

Paliwa i akcesoria

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • drewno - paliwo do kominka jak je przygotować, składować, drewutnia, stojaki, kosze na drewno
  • jak rozpalać w kominku, jak ekologicznie palić w kominku, palenie od góry w kominku
  • jaki pellet do piecyka na pellet wybrać, parametry dobrego pelletu
  • brykiet do kominka, podpałki do kominka
  • akcesoria do kominka, akcesoria do grillowania
drewno i brykiet
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w czerwcu 2024

Czerwiec to początek lata, więc wiele osób albo już wybrało się na urlop albo myśli o wypoczynku w najbliższym czasie. Jest to jednak doskonały czas by przygotować się do sezonu grzewczego i zakupić drewno kominkowe. Drewno o zbyt dużej wilgotności będzie miało szanse "doschnąć". Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dla was raport dotyczący cen drewna kominkowego w oparciu o informacje z firm zajmujących się dystrybucją drewna, oraz na podstawie ogłoszeń z popularnego portalu ogłoszeniowego.

27.05.2024 13:58
Kiedy drewno jest dobrym paliwem? Podpowiadamy
Kiedy drewno jest dobrym paliwem? Podpowiadamy

Transformacja energetyczna nie ma jednego najlepszego źródła energii. Każde ma swoje wady i zalety. Ze strategicznego punktu widzenia, najlepsze są te źródła, które się nie wyczerpią w długim czasie. Węgiel, gaz czy ropa wyczerpią się stosunkowo szybko – za kilkaset lat. Uran jako paliwo jądrowe ma znacznie dłuższy potencjał. Najlepsze są jednak odnawialne źródła energii (OZE) jak geotermia, energia wiatrowa czy energia słoneczna, których trwałość ocenia się na miliony do miliardów lat. Taka perspektywa jest dla gatunku ludzkiego wystarczająco dobra. Warto wiedzieć o tym, że biomasa, w tym drewno jest również odnawialnym źródłem energii – dopóki na Ziemi będą warunki do fotosyntezy, ono zawsze będzie się odnawiać (odrastać). Obecna transformacja energetyczna jest pojęciem wcześniejszym i innym niż „zielony ład”. Jest to realizowanie strategii oszczędzania paliw wyczerpywalnych i rozwoju stosowania OZE

15.05.2024 12:03
Pellet4Future rozwija internetową sprzedaż opału
Pellet4Future rozwija internetową sprzedaż opału

Pellet4Future nie zwalnia tempa w rozwoju największej w Polsce platformy sprzedażowej opału. Dzięki zaufanym producentom i dystrybutorom biopaliw, którzy dołączyli do projektu, tysiące Klientów w całej Polsce z powodzeniem opala już swój dom pelletem i brykietem zakupionym na platformie www.pellet4future.com. Proces zakupu, trwający krócej niż trzy minuty, stał się dla wielu nieodłączną częścią zamawiania opału, dzięki intuicyjnemu i prostemu systemowi sprzedażowemu wprowadzonemu przez Pellet4Future.

14.05.2024 14:50
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w kwietniu 2024
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w kwietniu 2024

Mimo poprawy pogody, ta nie codziennie raczy nam wiosenną temperaturą, co wiąże z podtrzymaniem ciepła w domu. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dla was raport dotyczący cen drewna kominkowego w oparciu o informacje z firm zajmujących się dystrybucją drewna, oraz na podstawie ogłoszeń z popularnego portalu ogłoszeniowego.

02.04.2024 08:22
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.

Przygotowaliśmy dla was aktualny cennik drewna kominkowego - dąb, grab, brzoza i buk. Prześledziliśmy również portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu bieżących cen drewna. W naszym zestawieniu cen, znajdziecie również ceny brykietu drzewnego, który jest dobrym rozwiązaniem, kiedy nie posiadamy sezonowanego drewna w domu.

15.02.2024 11:35    1
zalety-drewna-kominkowego
Zalety drewna kominkowego: źródło ciepła i przyjemnej atmosfery

Drewno kominkowe z naszej oferty to doskonały towarzysz romantycznych wieczorów przy kominku. Zapalając ogień, stworzysz niezapomnianą atmosferę, idealną na kolację we dwoje. Ciepłe płomienie, trzaskające drewno i delikatny zapach sprawią, że każda chwila spędzona razem nabierze wyjątkowego uroku.

07.01.2024 11:03
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w styczniu 2024r
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w styczniu 2024r

Przygotowaliśmy dla was aktualne ceny drewna kominkowego oraz ceny brykietu drzewnego. Drewno kominkowe, które najczęściej jest kupowane w Polsce to dąb i grab. Nic dziwnego, ponieważ są to najbardziej kaloryczne rodzaje drewna. Na jakie jeszcze gatunki drewna do palenia w kominkach warto zwrócić uwagę przy jego kupnie? Ile kosztuje brykiet kominkowy i jaki rodzaj wybrać?

05.01.2024 15:30
tenderflame-nowa-filozofia-ognia-bez-dymu
TenderFlame – nowa filozofia ognia. Bezpiecznie, przytulnie i bez dymu

Ogień bez dymu, pyłów i nieprzyjemnych zapachów towarzyszących spalaniu niektórych paliw – czy taki w ogóle istnieje? Czy można wymyślić go na nowo?

02.01.2024 10:27
Czym palić w kominku? Brykietem drzewnym!
Czym palić w kominku? Brykietem drzewnym!

Pali się w kominkach i piecykach przede wszystkim drewnem, to oczywiste. Jednak obok palet z drewnem kominkowym coraz częściej w sprzedaży widzimy brykiety drzewne. Czy są one alternatywą dla drewna? Dostrzegam dwie grupy korzystających. Pierwsza – to pechowcy, którzy nie zaopatrzyli się na czas w drewno lub im się ten opał wyczerpał. Grupa druga – to świadomi palacze, którzy poznali już zalety brykietów i teraz tylko na tym paliwie polegają całkowicie. W każdej sytuacji, nie tylko wtedy gdy nie mamy sezonowanego drewna ale nawet gdy mamy jego zapas warto spróbować palenia w kominku brykietem. Jeśli brykiet przypadnie nam i kominkowi do gustu to może zostanie naszym „paliwem przyszłości” na kolejne sezony.

18.12.2023 15:15
Ceny pelletu grudzień 2023 - raport rynkowy
Ceny pelletu grudzień 2023 - raport rynkowy

Za oknem zima a użytkowników ogrzewania pelletem niepokoją koszty ogrzewania domu pelletem. Cóż w przeciwieństwie do ubiegłorocznych cen (przy czym warto pamiętać, że wzrosty cen dotyczyły wszystkich nośników energii: węgla, prądu i gazu) ceny pelletu w trakcie sezonu grzewczego 2023/24 mile zaskakują użytkowników tego ekologicznego paliwa.

01.12.2023 14:52
Ceny drewna kominkowego w listopadzie 2023
Ceny drewna kominkowego w listopadzie 2023

Jak co miesiąc przygotowujemy dla was przegląd cen najpopularniejszych gatunków drewna kominkowego. Drewno kominkowe, które najczęściej są kupowane w Polsce to dąb i grab. Nic dziwnego, ponieważ są to najbardziej kaloryczne rodzaje drewna. Na jakie jeszcze gatunki drewna warto zwrócić uwagę przy jego kupnie, oraz ile kosztuje w listopadzie?

21.11.2023 13:22
Jakie drewno wybrać do palenia w kominku? Fachowiec radzi
Jakie drewno wybrać do palenia w kominku? Fachowiec radzi

Minęły czasy, gdy głównym argumentem zakupów drewna kominkowego była kalkulacja najtańszego paliwa. Po zawirowaniach w ostatnich sezonach i kosmicznych podwyżkach mamy to za sobą.

17.10.2023 10:52    1
Przeczytaj także
Reklama