Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Zanim wybudujesz kuchnię w ogrodzie
Zanim wybudujesz kuchnię w ogrodzie

W polskich ogrodach powstaje coraz więcej kuchni letnich. Są to urządzenia budowane na miarę, które często nie tylko w sezonie letnim pozwalają na przygotowanie różnorodnych dań we własnym ogrodzie i spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Budowa kuchni w ogrodzie to jedna z tych inwestycji, do których trzeba się przygotować. Co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę przed jej rozpoczęciem?

17.05.2024 13:27
luxury-hottubs-wyjatkowe-spa-w-twoim-ogrodzie
Luxury Hottubs – wyjątkowe SPA w Twoim ogrodzie

Jesteśmy polską firmą oferującą najwyższej jakości balie z hydromasażem i sauny fińskie, które zachwycą najbardziej wymagających klientów. LUXURY HOTTUBS łączą funkcjonalność, trwałość, elegancję i nowoczesny design. to produkty wykonane z pieczołowicie dobranych materiałów o wysokiej trwałości i najwyższych parametrach.

01.05.2024 06:00
unikanlne-kuchnie-ogrodowe
Unikalne kuchnie ogrodowe od Grillo-wędzarnie.pl

Nasze kuchnie ogrodowe swoją unikalność zawdzięczają formowaniu cegły w specjalnie stworzonej do tego celu przeze mnie maszynie.

29.04.2024 12:57
Masterchef w ogrodzie: grille, ogniska, piece chlebowe
Masterchef w ogrodzie: grille, ogniska, piece chlebowe

Jeszcze kilka lat temu grill ogrodowy miał prostą formę wykonaną ze stali lub żeliwa, opalaną węglem lub brykietem drzewnym. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Asortyment mocno się rozrósł o różnorodne urządzenia barbeque zasilane różnymi paliwami. Obecnie wybór urządzenia wcale nie jest łatwy, a liczba dostępnych opcji może przyprawić klienta o mały zawrót głowy.

29.04.2024 11:00    1
turystyczna-kuchenka-gazowa-alpen-camping
Alpen Camping – turystyczne kuchenki na gaz

Turystyczna kuchenka gazowa to łatwy w obsłudze sprzęt, który ułatwi przygotowywanie ciepłych posiłków na łonie natury. Niewielkie gabaryty i waga najmniejszych dostępnych modeli pozwala zabrać kuchenkę do plecaka i wymaszerować w góry.

27.04.2024 15:12
fire-fly-pit-swiat-kominkow
Fire Fly Pit: nie ma dymu bez ognia, ale ogień bez dymu już tak!

Palenisko ogrodowe FireFly to alternatywa tradycyjnego ogniska w wersji przyjaznej dla środowiska. FireFly zostały zaprojektowane tak, by wyeliminować wytwarzanie widocznego dymu i szkodliwych substancji do minimum. Żeliwna konstrukcja paleniska na drewno utrzymuje wysoką temperaturę wewnętrzną, a ich wygląd wzbogaca wizualnie nasz ogród.

25.04.2024 15:31
Grille murowane czy stalowe? - rozpoczynamy sezon grillowy
Grille murowane czy stalowe? - rozpoczynamy sezon grillowy

Zdaniem dużej części miłośników kucharzenia na wolnym powietrzu w grillowaniu wcale nie chodzi o zabawę i szybkie przyrządzanie dań. Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu w gronie bliskich przyjaciół i rodziny, a delektowanie się pieczonymi potrawami dodaje takim spotkaniom tylko smaku. A pod tym względem, jak zapewnia wielu z nich, od grilli mobilnych lepsze rezultaty zapewniają grille stacjonarne.

21.03.2024 00:00
Nowoczesna kuchnia ogrodowa
Jaka ma być ogrodowa kuchnia?

Od ponad dwóch lat, dokładnie od pandemii COVID-19, dynamicznie wzrosło zainteresowanie spędzaniem czasu we własnym ogrodzie. I nie chodzi tylko o bierne wystawianie ciała do słońca lub pluskanie się w basenie, ale o wielogodzinną aktywność „outdorową”, jak to teraz modnie się nazywa. Grządki warzywne do pielenia, owocowe drzewka i krzewy do przycinania lub, ostatecznie, trawnik do ciągłego koszenia... Na zewnątrz przeniosła się również działalność kulinarna. Wprawdzie kuchnie letnie były obecne w polskiej kulturze wiejskiej od dawna, ale były one użytkowane z zupełnie innych, dzisiaj już zapomnianych powodów. Nowe domy, na przedmieściach i na wsi, nie koniecznie rolnicza działalność zawodowa mieszkańców, więc nic dziwnego, że i letnie kuchnie są inne. Jak wielkie jest zjawisko tworzenia obiektów kulinarnych na zewnątrz, możemy ocenić nawet po ilości kuchni ogrodowych w stosunku do innych rozwiązań nadsyłanych na konkurs PŁOMIEŃ ROKU. Ogrodowych realizacji jest tak dużo, że stworzona specjalnie kategoria rozrosła się, doganiając popularnością nawet kominki i piece we wnętrzach!

15.02.2024 16:00
metalowe ognisko na taras
Rok z ogniem w ogrodzie. Grille, ogniska, ogrzewacze, balie i sauny

Zmiany w sposobie spędzania wolnego czasu Polaków są faktem, a nasiliły się w czasie pandemii COVID. Polacy już nie zamykają się w domach, ale gdy tylko jest ku temu okazja, przebywają na zewnątrz, na swoim tarasie czy w ogrodzie lub chociaż w ogródkach kawiarni i restauracji. Z pewnością wpływ na takie zachowania mają większe dochody, ale również zmiany klimatyczne. Ten sposób spędzania czasu, znany dotąd z południowych krajów, nie dotyczy tylko Polski, ale objął całą Europę.

16.01.2024 12:18
mobilny-grill-ogrodowy-czy-kuchnia-zewnetrzna
Napoleon w twoim ogrodzie: mobilny grill ogrodowy czy kuchnia zewnętrzna?

Grille Napoleon® to synonim funkcjonalności, nowoczesności i wysokiej jakości. Ta kanadyjska marka zdobyła uznanie na rynku dzięki swoim grillom i nie bez powodu określane są one przez ekspertów branży klasą Premium.

03.01.2024 09:58
twoje-domowe-spa-balie-thermowood
Twoje domowe spa

Firma My-Spa jest dystrybutorem saun ogrodowych, balii oraz akcesoriów. Solidnie wykonane, z wysokiej jakości komponentów, sauny i balie, to doskonały pomysł dla domowego SPA. Nowoczesne rozwiązanie, inspirowane wielowiekową, nie tylko skandynawską czy dalekowschodnią tradycją, a właściwie rytuałem, dającym ukojenie dla zmęczonego ciała, ale i umysłu.

29.12.2023 17:40
Rynek outdoor rośnie - wrażenia po Strefie Ognia na targach Gardenia
Rynek outdoor rośnie - wrażenia po Strefie Ognia na targach Gardenia

W dniach 23-25 listopada 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Przygotowana przez magazyn "Świat Kominków" i partnerów Strefa Ognia była przestrzenią pozwalającą nie tylko poznać urządzenia ogniowe zarówno do ogrodów jak i wnętrz, ale też podyskutować o trendach i zaobserwować zainteresowanie strefą outdoor.

29.11.2023 11:13
Przeczytaj także
Reklama