Reklama

Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Rynek outdoor rośnie - wrażenia po Strefie Ognia na targach Gardenia
Rynek outdoor rośnie - wrażenia po Strefie Ognia na targach Gardenia

W dniach 23-25 listopada 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Przygotowana przez magazyn "Świat Kominków" i partnerów Strefa Ognia była przestrzenią pozwalającą nie tylko poznać urządzenia ogniowe zarówno do ogrodów jak i wnętrz, ale też podyskutować o trendach i zaobserwować zainteresowanie strefą outdoor.

29.11.2023 11:13
balie-ogrodowe-z-pokrywa
Całoroczny relaks w Smart Balii

Od samego początku powstania idei inteligentnych balii, przyświecał nam cel stworzenia wyjątkowego produktu. Produktu, który stawia na nowoczesne technologie i czerpie z tradycji fińskich kąpieli.

10.09.2023 14:39
ogrodowa-kuchnia-z-cegly
Ogrodowa kuchnia z cegły ręcznie formowanej - pokaz możliwości

Ogrodowa kuchnia ma być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też użyteczna i zbudowana na najwyższym poziomie technicznym i z wykorzystaniem sprawdzonego osprzętu i materiałów.

08.09.2023 13:34
paleniska-ogrodowe-nastroj
Stwórz nastrój z gazowymi paleniskami ogrodowymi Cosi

Oryginalny wygląd, bezpieczne użytkowanie i elegancja – to zalety gazowych palenisk i latarni Cosi, które nie tylko uprzyjemnią wieczory spędzone na tarasie czy w ogrodzie, ale i pozwalają przedłużyć sezon spędzony na zewnątrz.

05.09.2023 11:51
Nowoczesna kuchnia ogrodowa
Jaka ma być ogrodowa kuchnia?

Od ponad dwóch lat, dokładnie od pandemii COVID-19, dynamicznie wzrosło zainteresowanie spędzaniem czasu we własnym ogrodzie. I nie chodzi tylko o bierne wystawianie ciała do słońca lub pluskanie się w basenie, ale o wielogodzinną aktywność „outdorową”, jak to teraz modnie się nazywa. Grządki warzywne do pielenia, owocowe drzewka i krzewy do przycinania lub, ostatecznie, trawnik do ciągłego koszenia... Na zewnątrz przeniosła się również działalność kulinarna. Wprawdzie kuchnie letnie były obecne w polskiej kulturze wiejskiej od dawna, ale były one użytkowane z zupełnie innych, dzisiaj już zapomnianych powodów. Nowe domy, na przedmieściach i na wsi, nie koniecznie rolnicza działalność zawodowa mieszkańców, więc nic dziwnego, że i letnie kuchnie są inne. Jak wielkie jest zjawisko tworzenia obiektów kulinarnych na zewnątrz, możemy ocenić nawet po ilości kuchni ogrodowych w stosunku do innych rozwiązań nadsyłanych na konkurs PŁOMIEŃ ROKU. Ogrodowych realizacji jest tak dużo, że stworzona specjalnie kategoria rozrosła się, doganiając popularnością nawet kominki i piece we wnętrzach!

09.07.2023 16:00
Czarny kominek ogrodowy gazowy w formie kolumny
Ogień w wersji outdoor

Już wiemy jak ważny dla naszego zdrowia nie tylko fizycznego, ale i psychicznego jest kontakt z naturą i spędzanie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Staramy się to robić, ale też jesteśmy coraz bardziej wygodni. Okazuje się, że w wiosenne, a nawet letnie wieczory, temperatura nie daje nam komfortu. Na szczęście coraz bardziej rozrasta się segment urządzeń ogrodowych, które mogą to zmienić. Ogrodowe kominki, ogniska, biokominki czy też ogrzewacze gazowe a nawet balie z paleniskami na drewno… Poznajcie różne oblicza outdoorowego ognia.

07.07.2023 13:08
Realizacja Roku 2023. Poznaj nagrodzonych wykonawców
Realizacja Roku 2023. Poznaj nagrodzonych wykonawców

Ostatnia odsłona Płomiennego Tygodnia ze „Światem Kominków”, w której poznajecie laureatów przyznawanej przez nasz magazyn od 18 lat nagrody Płomień Roku. Zobaczcie przygotowany przez nas materiał video i poznajcie zdobywców nagrody Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt – Realizacja Roku, Zobaczcie nagrodzone kominki, kuchnie, piece czy urządzenie ogrodowe.

27.06.2023 11:56
piece-grillo-wedzarnie-lorenz
Piece&Grillo-Wędzarnie Lorenz: poznaj smak i zapach prawdziwego chleba!

Smak i zapach prawdziwego chleba nie bierze się znikąd. Żeby go uzyskać potrzeba co najmniej dwóch rzeczy: dobrego pieca chlebowego i dobrej gospodyni, tudzież gospodarza, który potrafi przygotować ciasto i odpowiednio je wypiec. Piec chleba może Was nie nauczymy, ale na pewno postawimy Wam odpowiedni do jego wypieków piec.

23.05.2023 12:15
piece-kuchnie-ogrodowe
Soul of Fire Bogdan Nikiel: piece i kominki z duszą

Piece, grille, kuchnie, kominki - dla nas te urządzenia mają duszę, ognistą. Od tego, jak zdołamy wykorzystać moc ognia, zależy ich forma, funkcjonalność, kolor. Ostatecznie więc i to, jak odnajdą się one w swoim otoczeniu i na ile efektywnie będą pełnić swoją rolę użytkową.

22.05.2023 14:34
grilluj-z-grill-spot
Grilluj z Grillspot.pl!

Grillspot.pl to miejsce, w którym znajdziesz wszystko do rozwijania pasji gotowania na świeżym powietrzu. Oferujemy grille wszystkich znanych i uznanych producentów, wśród nich takie marki, jak: Broil King, Weber, Napoleon, Big Green Egg, Enders i CampinGaz.

22.05.2023 10:27
cegla-grillowedzarnie
Wyczarowane z cegły

Cegła to chętnie wykorzystywany materiał do budowy kuchni ogrodowych. Szczególnie wymagające są cegły i płytki ceglane formowane według indywidualnego projektu. Okres oczekiwania w cegielni od projektu do produkcji na tego typu produkt to nawet 12 miesięcy. Dlatego – korzystając z wieloletniego doświadczenia w pracy z cegłą przy tworzeniu ogrodowych kuchni i grillo-wędzarni – stworzyłem maszynę do frezowania cegły. Dzięki niej mogę taką indywidualnie zaprojektowaną cegłę wykonać niemal od ręki.

17.05.2023 14:29
piece-do-wlasnych-wypiekow
Domowy piec do Pizzy . Piece do własnych wypieków

Pasję trudno kupić, ale piec można, i to na własną miarę. Od 10 lat na rynku w Polsce działa firma CALABRIA specjalizująca się w budowie murowanych pieców ceglanych do pizzy.

17.05.2023 12:48
Reklama
Przeczytaj także
Reklama