Reklama

Biokominki i kominki elektryczne

W dziale biokominki i kominki elektryczne znajdziecie artykuły na temat:

  • biokominek - zasada działania
  • bezpieczeństwo biokominka
  • biokominki wiszące, biokominki wolno stojące, biokominki stoliki, biokominki do ogrodu, biokominek do zabudowy
  • kominki opalane bioetanolem inspiracje, aranżacja biokominka we wnętrzu
  • kominek elektryczny 
  • palenisko kominkowe elektryczne do zabudowy
Kominek na prąd
Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.

14.09.2023 12:15
kominek-elektryczny
Tworzymy ciepło i komfort – kominki elektryczne ART FLAME

Dlaczego preferujemy kominki elektryczne? Są łatwe w instalacji i obsłudze. Zapewniają ciepło i komfort w domach i mieszkaniach. Szukasz kominka elektrycznego? Postaw na ART FLAME – producenta kominków elektrycznych. Ponad 400 designerskich modeli kominków elektrycznych z obudową do wyboru.

07.09.2023 14:10
kaseta-kominkowa-elektryczna
Kasety kominkowe Optimyst® - wnętrza olśniewające blaskiem

Blask ognia zmienia charakter wnętrza. Sprawia, że staje się ono przytulne, atrakcyjne wizualnie i nietuzinkowe. Elektryczne kasety kominkowe marki Dimplex kreują nastrojową atmosferę oraz wnoszą piękno do każdej przestrzeni, nawet tam, gdzie montaż kominka gazowego lub opalanego drewnem nie jest możliwy ze względów technicznych.

06.09.2023 12:20
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

30.05.2023 15:42
e-slim-linear
e-SliM Linear – pasmo ognia w samym sercu domu

E-SliM Linear to nowa seria elektrycznych wkładów do zabudowy marki Faber o wysokości 45 cm oraz szerokościach 120, 170 oraz 220 cm. Ich stosunkowo niewielka głębokość (jedynie 30 cm!) umożliwia montaż kominka praktycznie w każdej ścianie lub wnęce bez utraty cennej przestrzeni.

23.05.2023 10:31
vivente-kominek-uniwersalny
VIVENTE – elektryczny kominek uniwersalny od firmy Dimplex

Vivente to seria nowoczesnych, elektrycznych wkładów kominkowych marki Dimplex dostępnych w trzech rozmiarach, które z łatwością można wkomponować w każdą aranżację przestrzeni.

18.05.2023 12:37
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

21.02.2023 00:00
Faber e-MatriX Vertical  – pierwszy, pionowy kominek elektryczny!
Faber e-MatriX Vertical – pierwszy, pionowy kominek elektryczny!

Faber e-MatriX Verical 800/1600 ST to pierwszy w historii, pionowy, elektryczny wkład kominkowy z szybami na przestrzał, o wysokości aż 160 cm! Model ten powstał z myślą o wnętrzach luksusowych apartamentów, domów mieszkalnych, a także ekskluzywnych hoteli i restauracji.

17.01.2023 11:44
Biopalenisko - drugie życie kominka
Biopalenisko - drugie życie kominka

Z różnych względów kominki otwarte przestały być atrakcyjne, biokominkowy palnik czy kaseta to sposób na przywrócenie takiego kominka do użytkowania i cieszenie się widokiem płomieni. Biokominkowe palenisko to sposób na modernizację kominka opalanego drewnem, wystarczy jedynie dobrać rozmiar takiej „wkładki” do istniejącego kominka.

10.10.2022 13:57
Vivente – kominek elektryczny do każdego wnętrza
Vivente – kominek elektryczny do każdego wnętrza

Oszczędny design elektrycznych wkładów do zabudowy - Vivente marki Dimplex - sprawia, że łatwo wkomponować je w dowolnego typu zabudowę i wystrój wnętrza. Pomimo swojej prostej formy, modele tej serii zachwycają bogactwem efektu płomienia.

13.07.2022 10:26
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex

Kasety kominkowe Optimyst® marki Dimplex tworzą wyjątkowo realistyczny, trójwymiarowy obraz płomieni oraz ulatującego dymu, który jest tak sugestywny, że łatwo pomylić go z prawdziwym ogniem. Ta doskonała iluzja powstaje w wyniku podświetlenia mgiełki wodnej diodami LED, co sprawia, że urządzenia te nie wytwarzają wysokich temperatur i są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

01.04.2022 12:20
Kominkowa wolność
Kominkowa wolność

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest na to rozwiązanie biokominek, czyli kominek bez komina opalany bioetanolem lub kominek elektryczny.

10.02.2022 14:17
Reklama
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców