Reklama

Biokominki i kominki elektryczne

W dziale biokominki i kominki elektryczne znajdziecie artykuły na temat:

  • biokominek - zasada działania
  • bezpieczeństwo biokominka
  • biokominki wiszące, biokominki wolno stojące, biokominki stoliki, biokominki do ogrodu, biokominek do zabudowy
  • kominki opalane bioetanolem inspiracje, aranżacja biokominka we wnętrzu
  • kominek elektryczny 
  • palenisko kominkowe elektryczne do zabudowy
Biokominek – sposób na ogień
Biokominek – sposób na ogień

Biokominek nie zastąpi instalacji grzewczej, ale z powodzeniem może ją uzupełnić i w chłodne dni czy wieczory poprawić komfort termiczny i mikroklimat w domu bądź mieszkaniu. Designerskie kształty i formy tych urządzeń czynią je fantastyczną ozdobą, a wykończenie w dowolnym stylu pozwala dopasować je do każdego wnętrza.

18.01.2024 00:00
tenderflame-nowa-filozofia-ognia-bez-dymu
TenderFlame – nowa filozofia ognia. Bezpiecznie, przytulnie i bez dymu

Ogień bez dymu, pyłów i nieprzyjemnych zapachów towarzyszących spalaniu niektórych paliw – czy taki w ogóle istnieje? Czy można wymyślić go na nowo?

02.01.2024 10:27
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

02.01.2024 00:00
nowosc-wielobarwny-efekt-plomienia-kaset-kominkowych-marki-dimple-optymist
NOWOŚĆ! Wielobarwny efekt płomienia kaset kominkowych Dimplex Multi Optimyst®

Kasety kominkowe Multi Optimyst® marki Dimplex to rewelacyjne rozwiązanie zarówno do domów, jak i mieszkań. Modele te zachwycają swoim naturalnym, trójwymiarowym efektem płomienia, który powstaje dzięki podświetleniu zimnej pary wodnej. Widok falującego ognia i ulatującego dymu jest tak sugestywny, że łatwo jest go pomylić z prawdziwym.

28.12.2023 20:46
Kominek na prąd
Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.

14.09.2023 12:15
kominek-elektryczny
Tworzymy ciepło i komfort – kominki elektryczne ART FLAME

Dlaczego preferujemy kominki elektryczne? Są łatwe w instalacji i obsłudze. Zapewniają ciepło i komfort w domach i mieszkaniach. Szukasz kominka elektrycznego? Postaw na ART FLAME – producenta kominków elektrycznych. Ponad 400 designerskich modeli kominków elektrycznych z obudową do wyboru.

07.09.2023 14:10
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

30.05.2023 15:42
Faber e-MatriX Vertical  – pierwszy, pionowy kominek elektryczny!
Faber e-MatriX Vertical – pierwszy, pionowy kominek elektryczny!

Faber e-MatriX Verical 800/1600 ST to pierwszy w historii, pionowy, elektryczny wkład kominkowy z szybami na przestrzał, o wysokości aż 160 cm! Model ten powstał z myślą o wnętrzach luksusowych apartamentów, domów mieszkalnych, a także ekskluzywnych hoteli i restauracji.

17.01.2023 11:44
Biopalenisko - drugie życie kominka
Biopalenisko - drugie życie kominka

Z różnych względów kominki otwarte przestały być atrakcyjne, biokominkowy palnik czy kaseta to sposób na przywrócenie takiego kominka do użytkowania i cieszenie się widokiem płomieni. Biokominkowe palenisko to sposób na modernizację kominka opalanego drewnem, wystarczy jedynie dobrać rozmiar takiej „wkładki” do istniejącego kominka.

10.10.2022 13:57
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex

Kasety kominkowe Optimyst® marki Dimplex tworzą wyjątkowo realistyczny, trójwymiarowy obraz płomieni oraz ulatującego dymu, który jest tak sugestywny, że łatwo pomylić go z prawdziwym ogniem. Ta doskonała iluzja powstaje w wyniku podświetlenia mgiełki wodnej diodami LED, co sprawia, że urządzenia te nie wytwarzają wysokich temperatur i są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

01.04.2022 12:20
Kominkowa wolność
Kominkowa wolność

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest na to rozwiązanie biokominek, czyli kominek bez komina opalany bioetanolem lub kominek elektryczny.

10.02.2022 14:17
Zoom na biokominek
Zoom na biokominek

Mody stale się zmieniają, a technologie rozwijają. Coś, co kiedyś wydawało się nam niemożliwe i egzotyczne, dziś uchodzi za normę. Tak samo dzieje się w przypadku kominków.

26.10.2021 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama