Reklama

Biokominki i kominki elektryczne

W dziale biokominki i kominki elektryczne znajdziecie artykuły na temat:

  • biokominek - zasada działania
  • bezpieczeństwo biokominka
  • biokominki wiszące, biokominki wolno stojące, biokominki stoliki, biokominki do ogrodu, biokominek do zabudowy
  • kominki opalane bioetanolem inspiracje, aranżacja biokominka we wnętrzu
  • kominek elektryczny 
  • palenisko kominkowe elektryczne do zabudowy
Kominek na prąd
Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.

15.07.2022 12:15
Vivente – kominek elektryczny do każdego wnętrza
Vivente – kominek elektryczny do każdego wnętrza

Oszczędny design elektrycznych wkładów do zabudowy - Vivente marki Dimplex - sprawia, że łatwo wkomponować je w dowolnego typu zabudowę i wystrój wnętrza. Pomimo swojej prostej formy, modele tej serii zachwycają bogactwem efektu płomienia.

13.07.2022 10:26
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

13.04.2022 15:42
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex
Ogień z wody? – elektryczne kasety kominkowe Dimplex

Kasety kominkowe Optimyst® marki Dimplex tworzą wyjątkowo realistyczny, trójwymiarowy obraz płomieni oraz ulatującego dymu, który jest tak sugestywny, że łatwo pomylić go z prawdziwym ogniem. Ta doskonała iluzja powstaje w wyniku podświetlenia mgiełki wodnej diodami LED, co sprawia, że urządzenia te nie wytwarzają wysokich temperatur i są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

01.04.2022 12:20
Kominkowa wolność
Kominkowa wolność

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest na to rozwiązanie biokominek, czyli kominek bez komina opalany bioetanolem lub kominek elektryczny.

10.02.2022 14:17
Zoom na biokominek
Zoom na biokominek

Mody stale się zmieniają, a technologie rozwijają. Coś, co kiedyś wydawało się nam niemożliwe i egzotyczne, dziś uchodzi za normę. Tak samo dzieje się w przypadku kominków.

26.10.2021 00:00
Gorące nowości – biokominki i kominki elektryczne
Gorące nowości – biokominki i kominki elektryczne

Świat wokół nas się zmienia. Zmieniają się też kominki. Biokominki i kominki elektryczne to ciekawe propozycje, które mają swoich zwolenników.

24.02.2021 00:00
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

17.10.2020 00:00
e-MatriX Linear - elektryczne paleniska marki Faber
e-MatriX Linear - elektryczne paleniska marki Faber

Elektryczne modele e-MatriX Linear marki Faber to panoramiczne wkłady kominkowe o wysokości 400 mm oraz szerokościach 1050 i 1300 mm, z 1-, 2- lub 3-stronnym widokiem na palenisko.

07.10.2020 00:00
Biokominek – sposób na ogień
Biokominek – sposób na ogień

Biokominek nie zastąpi instalacji grzewczej, ale z powodzeniem może ją uzupełnić i w chłodne dni czy wieczory poprawić komfort termiczny i mikroklimat w domu bądź mieszkaniu. Designerskie kształty i formy tych urządzeń czynią je fantastyczną ozdobą, a wykończenie w dowolnym stylu pozwala dopasować je do każdego wnętrza.

28.02.2018 00:00
Sposób na kominek w mieszkaniu - biokominek
Sposób na kominek w mieszkaniu - biokominek

Mieszkasz w bloku, chcesz mieć kominek, ale nie masz dedykowanego dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem komina? Nie oznacza to wcale, że musisz zapomnieć o kominku. Obecnie dostępna jest na rynku szeroka gama urządzeń opalanych bioetanolem - biokominków, które mogą spełnić Twoje marzenie o żywym ogniu w Twoim "M".

27.07.2017 00:00
Jak działa biokominek?
Jak działa biokominek?

Kto z nas, po dniu męczącej pracy lub po długiej służbowej podróży, nie chciałby usiąść po powrocie do domu w wygodnym fotelu, z filiżanką aromatycznej herbaty czy kawy w ręku, oczywiście przy kominku? Zdarza się coraz częściej, że nie jest to tradycyjny kominek tylko – BIOKOMINEK. Czym jest biokominek?

14.06.2016 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama