Reklama

Kominkowy niezbędnik

W tym dziale znajdziesz:

  • podstawowe informacje o kominkach, rodzajach kominków i materiałach do budowy kominków
  • o połączeniu kominka z innym systemem grzewczym
  • informacje jaki komin wybrać do kominka,
  • jak dbać o komin, kominek, piec kaflowy, piecyk
  • informacje o paliwie do kominka, jak palić w kominku, jakie drewno do palenia w kominkach, jaki pellet wybrać
  • porady kominkowe, porady techniczne kominkowe
  • porady ekspertów kominkowych z możliwością zadania pytania
obudowa-akumulacyjna-tom-bet
Zatrzymaj ciepło na dłużej dzięki akumulacyjnej obudowie kominka

10 lat temu, gdy zaczynałem swoją przygodę z serwisowaniem i sprzedażą kominków, zdecydowana większość kominków miała charakter „ozdobny” i „odpalano” je wyłącznie na święta. Dziś wielu konsumentów docenia korzyści z uzyskiwania energii ze spalania w sposób ekologiczny drewna w kominkach. Tymczasem większość z nas nadal nie poświęca swojej uwagi na właściwości akumulacyjne kominka - a to duży błąd, poniżej wyjaśnię Wam dlaczego.

12.09.2023 14:12
Ceny drewna kominkowego we wrześniu 2023
Ceny drewna kominkowego we wrześniu 2023

Po raz kolejny przejrzeliśmy dla Was popularne portale ogłoszeniowe, by sprawdzić czy i jak bardzo zmieniła się cena drewna opałowego do kominka. Ceny drewna w sierpniu były niższe niż ceny tych samych gatunków drewna kominkowego w lipcu. Jak jest z cenami drewna kominkowego we wrześniu? Ile zapłacicie za drewno kominkowe - czy jest taniej czy drożej niż latem?

12.09.2023 14:00    10
pierscienie-akumulacyjne-do-kominka
Efektywna akumulacja dzięki pierścieniom HOXTER

W kontekście dzisiejszych czasów i wzrastających kosztów ogrzewania, wzrasta zapotrzebowanie na jak najbardziej wydajne wykorzystanie ciepła z drewna, jest to też coraz częstszym tematem przy planowaniu kominka. Tu swoją rolę odgrywa Hoxter, a liczba sprzedawanych wkładów z dodatkowymi pierścieniami do akumulacji wciąż rośnie. To także zasługa naprawdę szerokiego asortymentu, łącznie 30 modeli Hoxter może być wyposażonych w ten rodzaj akumulacji - są to modele proste, narożne, ale także trójstronne. Dzięki pierścieniom akumulacyjnym możliwe jest zbudowanie kompleksowego kominka akumulacyjnego ze 100% gwarancją prawidłowej funkcjonalności bezpośrednio od producenta.

07.09.2023 09:56
bezpieczenstwo-i-niezawodnosc-best-komin
Bezpieczeństwo i niezawodność od BestKomin

BestKomin to renomowany polski producent systemów kominowych, który od lat dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. Wszystkie systemy BestKomin są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności użytkowania.

05.09.2023 13:42
Przegląd kominka, pieca kaflowego i piecyka na pellet przed sezonem
Przegląd kominka, pieca kaflowego i piecyka na pellet przed sezonem

Przegląd kominka, pieca kaflowego czy piecyka to bardzo ważna sprawa. Nawet w ostatniej chwili przed sezonem grzewczym warto wykonać pewne prace, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia kominkowego przez kolejny sezon grzewczy. W czasie takiego przeglądu możemy też zaobserwować usterki, które będą wymagały wizyty specjalisty.

16.08.2023 12:00
Ile kosztuje drewno kominkowe w sierpniu 2023?
Ile kosztuje drewno kominkowe w sierpniu 2023?

Ceny drewna opałowego w sierpniu różnią się od tych, które podaliśmy wam w lipcu. Specjalnie dla was przejrzeliśmy popularne portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu aktualnych cen drewna opałowego. Czy drewno w lipcu było tańsze niż w teraz, oraz co warto wiedzieć przed kupnem drewna - tego dowiecie się z poniższego artykułu.

08.08.2023 13:38
Estetyka płomienia - jakim drewnem palić w kominku?
Estetyka płomienia - jakim drewnem palić w kominku?

W czasach ogrzewania podłogowego bardzo często kominek pełni typowo dekoracyjną rolę. Miło jest patrzeć na migające płomienie, które działają odprężająco. Ostatnie zimy jakoś tęgim mrozem nam domów nie wychładzają, a jest wiele weekendowych wieczorów bardziej jesiennych niż zimowych. W takich sytuacjach chcemy palić drewnem dekoracyjnie i dla nastroju i jedynie w niewielkim stopniu dla podniesienia temperatury. Nie jesteśmy specjalnie zainteresowani nadmiarem ciepła i intensywnym grzaniem. W takiej sytuacji sprawdzają się wszystkie lekkie gatunki drewna. Szybko spalają się dużym płomieniem, dając przy tym niewiele ciepła.

07.08.2023 13:04    1
Drewno na opał
Ile kosztuje drewno opałowe w lipcu 2023r?

Jesteśmy w trakcie wakacji to czas kiedy już powinniśmy myśleć o zaopatrzeniu się w drewno kominkowe na kolejne sezony. Ile kosztuje drewno opałowego w Lasach Państwowych i czy jest dostępne, a ile u lokalnych sprzedawców czy na popularnych portalach sprzedażowych i ogłoszeniowych? Jak rozróżnić metr przestrzenny drewna od sześciennego i jakie walory mają poszczególne rodzaje drewna podczas palenia w kominku - dowiecie się z artykułu.

26.07.2023 12:48
Piec kaflowy jako magazyn energii instalacji PV
Piec kaflowy jako magazyn energii instalacji PV

Fotowoltaika stała się jednym z polskich przebojów. Mimo znacznie mniejszej ilości godzin słonecznych niż we Włoszech czy Hiszpanii, to na polskich dachach i na polskich podwórkach instalowało się w ostatnich latach najwięcej fotowoltaicznych paneli, w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej. I bardzo dobrze, bo każda kilowatogodzina z odnawialnych źródeł to mniej węgla spalanego w polskich domach i elektrowniach. Jednak mimo wielkich zalet pozyskiwania „darmowej” energii słonecznej, ma ono też pewne niedogodności. Gdy ciepła potrzebujemy najbardziej, czyli zimą, dni są krótkie, a godzin słonecznych jest jak na lekarstwo, jak również wieczorem i nocą, gdy po całym dniu pracy wracamy do domu i chcemy się ogrzać, musimy niestety sięgnąć po inne niż słoneczne rozwiązania, a to, co wyprodukowane zostało na naszym dachu w ciągu dnia, zwykle częściowo przepada.

13.07.2023 12:00
Ile kosztuje pellet? Czerwiec 2023 - raport
Ile kosztuje pellet? Czerwiec 2023 - raport

Niestety nie mam dobrych informacji. Należy spodziewać się dalszych wzrostów cen. Od maja średnia cena urosła ok.10-20 %

20.06.2023 13:08
komin-alternatywny
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - Komin Awaryjny w każdym domu

W dobie kryzysu energetycznego oraz ciągle wzrastających obciążeń kopalnych źródeł energii (jak np. gaz ziemny) komin bezpieczeństwa pozwoli użyć tańszego paliwa w krótkich ale ciężkich okresach mroźnej zimy, gdy paliwa trzeba najwięcej.

19.05.2023 13:16
jeremias-dw-black
Jeremias DW BLACK – czarny koń wśród systemów kominowych

Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego właściwe ich odprowadzanie z paleniska kominka jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego, który będzie skutecznie usuwał spaliny i chronił domowników przed ich szkodliwym wpływem.

16.05.2023 11:42
Reklama
Przeczytaj także
Reklama