Reklama

Kominkowy niezbędnik

W tym dziale znajdziesz:

  • podstawowe informacje o kominkach, rodzajach kominków i materiałach do budowy kominków
  • o połączeniu kominka z innym systemem grzewczym
  • informacje jaki komin wybrać do kominka,
  • jak dbać o komin, kominek, piec kaflowy, piecyk
  • informacje o paliwie do kominka, jak palić w kominku, jakie drewno do palenia w kominkach, jaki pellet wybrać
  • porady kominkowe, porady techniczne kominkowe
  • porady ekspertów kominkowych z możliwością zadania pytania
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.

Przygotowaliśmy dla was aktualny cennik drewna kominkowego - dąb, grab, brzoza i buk. Prześledziliśmy również portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu bieżących cen drewna. W naszym zestawieniu cen, znajdziecie również ceny brykietu drzewnego, który jest dobrym rozwiązaniem, kiedy nie posiadamy sezonowanego drewna w domu.

15.02.2024 11:35    1
Używanie kominka w dolnośląskim - poznaj zapisy uchwały antysmogowej i POP
Używanie kominka w dolnośląskim - poznaj zapisy uchwały antysmogowej i POP

W większości województw obowiązują uchwały mające na celu poprawę jakości powietrza, tzw. uchwały antysmogowe oraz programy ochrony powietrza. Jakiego kominka na drewno można używać i kiedy jeśli jesteśmy mieszkańcami Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry albo innej miejscowości w województwie dolnośląskim? Dowiecie się z przygotowanego przez nas materiału.

13.02.2024 10:14
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?

Komin jest jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczych w naszych domach. To on odpowiada za odprowadzanie dymu i spalin, jak i zapewnia bezpieczne użytkowanie naszego systemu ogrzewania. W przypadku starego, nieszczelnego komina, istnieje wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę, aby ocenić, czy jest on jeszcze zdolny do pełnienia swojej dotychczasowej funkcji lub nowych zadań, np. wynikających z wymiany urządzenia grzewczego. Warto również się zastanowić, czy modernizacja komina będzie rozwiązaniem tańszym, niż jego całkowita wymiana.

05.02.2024 12:01
zalety-drewna-kominkowego
Zalety drewna kominkowego: źródło ciepła i przyjemnej atmosfery

Drewno kominkowe z naszej oferty to doskonały towarzysz romantycznych wieczorów przy kominku. Zapalając ogień, stworzysz niezapomnianą atmosferę, idealną na kolację we dwoje. Ciepłe płomienie, trzaskające drewno i delikatny zapach sprawią, że każda chwila spędzona razem nabierze wyjątkowego uroku.

07.01.2024 11:03
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w styczniu 2024r
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w styczniu 2024r

Przygotowaliśmy dla was aktualne ceny drewna kominkowego oraz ceny brykietu drzewnego. Drewno kominkowe, które najczęściej jest kupowane w Polsce to dąb i grab. Nic dziwnego, ponieważ są to najbardziej kaloryczne rodzaje drewna. Na jakie jeszcze gatunki drewna do palenia w kominkach warto zwrócić uwagę przy jego kupnie? Ile kosztuje brykiet kominkowy i jaki rodzaj wybrać?

05.01.2024 15:30
jeremias-dw-black-system-spalinowy-dedykowany-kominkom
Jeremias DW BLACK - system spalinowy dedykowany kominkom opalanym drewnem

Jeremias DW BLACK to nowoczesny system kominowy, który wyróżnia się nie tylko wyglądem. Jego atutem jest przede wszystkim wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. W skład systemu wchodzą gładkościenne rury i kształtki, takie jak: płyty fundamentowe, trójniki, kolana, wyczystki, zakończenia komina, akcesoria montażowe.

05.01.2024 06:21
kominy-shciedel-madry-wybor
Kominy i systemy grzewcze Schiedel - mądry wybór

Komin idealnie dopasowany z urządzeniem grzewczym funkcjonuje najlepiej. Dlatego Schiedel to obecnie już nie tylko kominy, ale też komin systemowy zintegrowany z kominkiem na drewno lub piecykiem na drewno. Ostatnio do rodziny naszych systemów grzewczych dołączył Kingfire Kanto z narożnym paleniskiem, który na życzenie może być wyposażony w filtr elektrostatyczny cząstek stałych i katalizator.

04.01.2024 20:33
Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów
Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów

Idea komina bezpieczeństwa w naszych warunkach klimatycznych jest bardzo ważna. Każdy obywatel ma prawo do korzystania z ogrzewania, a Państwo powinno zapewnić ku temu sprzyjające warunki w zakresie uregulowań prawnych.

03.01.2024 13:08
tenderflame-nowa-filozofia-ognia-bez-dymu
TenderFlame – nowa filozofia ognia. Bezpiecznie, przytulnie i bez dymu

Ogień bez dymu, pyłów i nieprzyjemnych zapachów towarzyszących spalaniu niektórych paliw – czy taki w ogóle istnieje? Czy można wymyślić go na nowo?

02.01.2024 10:27
Przegląd pieca kaflowego - na ratunek zapchanemu piecowi kaflowemu
Przegląd pieca kaflowego - na ratunek zapchanemu piecowi kaflowemu

O piec kaflowy, tak jak o każde urządzenie, należy dbać. Okresowe czyszczenie nie tylko komina, ale i kanałów w piecu jest niezbędne i zapobiega zapchaniu pieca. Co jednak zrobić, gdy ten problem wystąpi? Problem z zapchaniem pieca pojawia się albo po wizycie kominiarza, albo też stopniowo, samoistnie. Jak sobie z tym radzić przeczytaj w przygotowanym przez nas artykule.

29.12.2023 00:00    8
Ile czasu na wymianę starego kominka na ekoprojektowy?
Ile czasu na wymianę starego kominka na ekoprojektowy?

Uchwały antysmogowe poszczególnych województw określają ile użytkownicy kominków i piecyków na drewno mają czasu by wymienić je na nowoczesne, ekologiczne kominki spełniające Ekoprojekt. W zależności od województwa terminy znacząco się różnią. Czasu na wymianę kominka nie mają już mieszkańcy województwa małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i śląskiego bo czas na wymianę kominka minął im z 1 stycznia 2023 roku, mieszkańcy Lubelszczyzny mają czas na wymianę kominka do końca 2023 roku, a najwięcej czasu na wymianę kominka na drewno mają mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego bo do końca 2029 roku.

19.12.2023 14:07
Czym palić w kominku? Brykietem drzewnym!
Czym palić w kominku? Brykietem drzewnym!

Pali się w kominkach i piecykach przede wszystkim drewnem, to oczywiste. Jednak obok palet z drewnem kominkowym coraz częściej w sprzedaży widzimy brykiety drzewne. Czy są one alternatywą dla drewna? Dostrzegam dwie grupy korzystających. Pierwsza – to pechowcy, którzy nie zaopatrzyli się na czas w drewno lub im się ten opał wyczerpał. Grupa druga – to świadomi palacze, którzy poznali już zalety brykietów i teraz tylko na tym paliwie polegają całkowicie. W każdej sytuacji, nie tylko wtedy gdy nie mamy sezonowanego drewna ale nawet gdy mamy jego zapas warto spróbować palenia w kominku brykietem. Jeśli brykiet przypadnie nam i kominkowi do gustu to może zostanie naszym „paliwem przyszłości” na kolejne sezony.

18.12.2023 15:15
Reklama
Przeczytaj także
Reklama