Reklama

Inspiracje

Największa baza informacji o kominkach na drewno, kominkach opalanych gazem, biokominków, pieców kaflowych, piecyków wolno stojących, kuchni na drewno, kuchni na pellet, grilli, pieców chlebowych, ognisk, ogrzewaczy ogrodowych i wędzarek. Aranżacje wnętrz z kominkami, kominek we wnętrzu, materiały do wykończenia kominka, aranżacje ogrodu z urządzeniami kominkowymi, grillami i ogniową architekturą ogrodową

Czy to jeszcze piec?
Czy to jeszcze piec?

Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.

Wczoraj, 00:00
Kominek z pomysłem
Kominek z pomysłem

Hipnotyzujący, przykuwający wzrok, relaksujący. To oczywiście ogień. Spektakl tańczących płomieni od wieków towarzyszy człowiekowi. Zmienia się forma i oprawa ognia, jednak nadal w nas drzemie potrzeba obcowania z tym gorącym żywiołem i nadal chcemy być widzami płomiennego widowiska. Tak zwyczajnie, dla relaksu i przyjemności oraz dodatkowych kilku stopni ciepła.

19.05.2022 00:00
Zostań na tarasie i w ogrodzie - ognisko, grill, biokominek?
Zostań na tarasie i w ogrodzie - ognisko, grill, biokominek?

Obecnie prawdziwymi szczęściarzami możemy nazwać tych, którzy posiadają domy z ogrodami, najlepiej położone z dala od miasta. Mają oni możliwość odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, zrobienia grilla czy porządków w ogrodzie, na które wcześniej – z nadmiaru obowiązków – po prostu nie było czasu. Nadchodzący sezon wakacyjny będzie najprawdopodobniej sezonem tarasowo-ogrodowym, dlatego warto zadbać o ład i atrakcyjny wygląd ogródka.

17.05.2022 00:00
Piecyk plus…
Piecyk plus…

Zewsząd otaczają nas zestawy dwa w jednym. Dotyczy to kosmetyków, ubrań oraz domowych sprzętów. Piecyki niemal od zawsze dawały nam możliwość indywidualizacji wyglądu – wyboru koloru emalii w piecykach żeliwnych bądź rodzaju i koloru okładziny w urządzeniach stalowych – mógł to być kamień, kafle czy malowana na jeden z kilku dostępnych kolorów stal. Obecnie piecyki na drewno lub piecyki na pellet mogą mieć dodatkowe półki, schowki czy ławki.

08.05.2022 02:01
Grill na wiosnę
Grill na wiosnę

Sezon grillowy tuż, tuż. Miłośnicy kucharzenia na wolnym powietrzu powoli przygotowują swój sprzęt. W końcu trzeba sprawdzić, jak przetrwał zimę i czy na pewno zadziała, gdy będziemy chcieli z grillowaniem wystartować.

29.04.2022 10:00
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

13.04.2022 15:42
Pomysł na kominek dwustronny inaczej zwany tunelowym
Pomysł na kominek dwustronny inaczej zwany tunelowym

Są wnętrza, w których zastosowanie tradycyjnej, przeszklonej z jednej strony formy paleniska pozostawia niedosyt, czegoś brakuje. Na szczęście jest na to rozwiązanie – kominek z przeszkleniem na przestrzał. Jednocześnie łączy i dzieli, a ogień możemy podziwiać z dwóch przedzielonych bryłą kominka wnętrz.

04.04.2022 11:52
Ciepło kaflowego pieca
Ciepło kaflowego pieca

Obecnie mamy zdecydowanie mniej kaflarni i zdunów, a więcej instalatorów gazu. Czy ta marginalizacja oznacza, że piece znikną, a zawód zduna stanie się zawodem ginącym? Niektórzy by tak chcieli, ale następuje zamiana ilości w jakość. Zamiast masowości pojawiła się wyjątkowość, niemal elitarność pieca.

18.01.2022 12:42
Dodajemy gazu - kominki gazowe
Dodajemy gazu - kominki gazowe

Nowoczesny, wygodny, atrakcyjny – mowa o gazowym kominku, który od kilku lat zyskuje na popularności. Dlaczego? Przyczyn jest co najmniej kilka. Z pewnością zainteresowanie gazem rośnie w lokalizacjach, gdzie wprowadzane są ograniczenia czy zakazy używania drewna jako paliwa, np. w Krakowie.

12.01.2022 00:00
Zoom na biokominek
Zoom na biokominek

Mody stale się zmieniają, a technologie rozwijają. Coś, co kiedyś wydawało się nam niemożliwe i egzotyczne, dziś uchodzi za normę. Tak samo dzieje się w przypadku kominków.

26.10.2021 00:00
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny

Żyjemy w ciekawych czasach. Nie tylko ze względu na ogrom możliwości, ale i na przenikające się trendy, nurty czy mody z osobistymi preferencjami.

19.08.2021 00:00    1
Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd
Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd

Lubimy podglądać gwiazdy. Aktorzy, muzycy z pierwszych stron gazet – interesuje nas nie tylko, co robią zawodowo, ale też co jedzą na śniadanie, jak dbają o sprawność fizyczną, gdzie wypoczywają i, oczywiście, jak mieszkają.

16.07.2021 00:00    1
Reklama
Przeczytaj także
Reklama