Reklama

Inspiracje

Największa baza informacji o kominkach na drewno, kominkach opalanych gazem, biokominków, pieców kaflowych, piecyków wolno stojących, kuchni na drewno, kuchni na pellet, grilli, pieców chlebowych, ognisk, ogrzewaczy ogrodowych i wędzarek. Aranżacje wnętrz z kominkami, kominek we wnętrzu, materiały do wykończenia kominka, aranżacje ogrodu z urządzeniami kominkowymi, grillami i ogniową architekturą ogrodową

Eklektyzm we wnętrzach i kominkach
Eklektyzm we wnętrzach i kominkach

Współczesne wnętrza eklektyczne to wnętrza, w których dobrze się mieszka. Zawsze są indywidualne, naznaczone osobowością mieszkańca lub projektanta, od ponad dwudziestu lat królują na stronach modnych magazynów wnętrzarskich. Eklektyczne wnętrza są niemożliwe do skopiowania, inspirują do własnych pomysłów i poszukiwań. Kto nie lubi nudy, banalności i przewidywalności wnętrza urządzonego w jakimś „stylu”, powinien spróbować przełamać konwencję, mieszając elementy typowe dla różnych stylizacji. Już sam kominek w eklektycznym wydaniu może wypełnić wnętrze charakterem.

27.11.2023 14:05
Wspominamy Dominique'a Imberta - wizjonera ognia
Wspominamy Dominique'a Imberta - wizjonera ognia

1 listopada to szczególny dzień. Chwila w której zatrzymujemy się i wspominamy tych których brakuje. My w tym roku chcielibyśmy przypomnieć niezwykłą dla branży kominkowej postać. Twórcę kominków zdobiących prestiżowe muzea, wizjonera i artystę - Dominiqua Imberta, którego pożegnaliśmy jesienią 2021 roku, ale jego twórczość pozostanie z nami na długo i będzie zachwycać kolejne pokolenia nie tylko miłośników ognia.

31.10.2023 14:00
Piecyki z ceramiką
Piecyki z ceramiką

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.

18.10.2023 10:55
Kominek i telewizor w salonie - jak zaaranżować?
Kominek i telewizor w salonie - jak zaaranżować?

Od wielu lat w domowym salonie o palmę pierwszeństwa rywalizują dwa urządzenia: kominki i telewizory. Umiejętne rozlokowanie tych dwóch sprzętów we wnętrzu względem siebie to problem estetyczny, a w przypadku bliskiego sąsiedztwa również techniczny, bo nie od dziś wiadomo, że kominek wydziela ciepło, a elektronika jak wiszący nad kominkiem telewizor takiego ciepła nie lubi.

12.10.2023 11:19
Kominek na prąd
Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.

14.09.2023 12:15
Piec z kafli ceramicznych
Paleta możliwości: kafle na piec, kominek, ceramika ścienna

Ceramika od wieków obecna jest we wnętrzach domów. Przybierać może najróżniejsze formy, wzory i barwy. Mogą to być kafle na piec, kominek czy kuchnię kaflową, ale też ceramiczna ściana albo kaflowy magazyn energii. Niezależnie od formy i sposobu wykorzystania we wnętrzu w ceramice zawsze najważniejsze jest to, co nieuchwytne: szlachetność materiału, zabawa światłem i cieniem oraz drzemiące w niej ciepło.

29.08.2023 10:56
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny

Żyjemy w świecie, w którym coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, aby sprzęty i produkty żywnościowe były ekologiczne i naturalne. Trend ten nie omija też wnętrz. Obecnie potrafimy docenić piękno naturalnego drewna czy fakturę wypalanej cegły. Atutem jest też naturalny, celowo nieidealny rysunek tynków, które przypominają swoim charakterem starą chatę z bielonymi ścianami. Idąc tym tropem poznajmy nowe możliwości tradycyjnych materiałów wykończeniowych.

24.08.2023 13:26
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!

Nie tylko mody się zmieniają, ale też oczekiwania. Takie mamy „dziwne” czasy, że patrząc na ogólny trend, kominki stają się bardziej kompaktowe i płytsze – powiedziałabym skromniejsze, a piecyki wolno stojące bardziej „odważne” i coraz śmielej wychodzące poza tradycyjny schemat i przypisaną im w naszym klimacie pozycję poczciwej, użytecznej, ale niezbyt okazałej „kozy”! Okazuje się, że estetycznie nadal jest to kopalnia możliwości i kolejne piecykowe projekty nam to co i rusz udowadniają.

03.08.2023 10:31
Nowoczesna kuchnia ogrodowa
Jaka ma być ogrodowa kuchnia?

Od ponad dwóch lat, dokładnie od pandemii COVID-19, dynamicznie wzrosło zainteresowanie spędzaniem czasu we własnym ogrodzie. I nie chodzi tylko o bierne wystawianie ciała do słońca lub pluskanie się w basenie, ale o wielogodzinną aktywność „outdorową”, jak to teraz modnie się nazywa. Grządki warzywne do pielenia, owocowe drzewka i krzewy do przycinania lub, ostatecznie, trawnik do ciągłego koszenia... Na zewnątrz przeniosła się również działalność kulinarna. Wprawdzie kuchnie letnie były obecne w polskiej kulturze wiejskiej od dawna, ale były one użytkowane z zupełnie innych, dzisiaj już zapomnianych powodów. Nowe domy, na przedmieściach i na wsi, nie koniecznie rolnicza działalność zawodowa mieszkańców, więc nic dziwnego, że i letnie kuchnie są inne. Jak wielkie jest zjawisko tworzenia obiektów kulinarnych na zewnątrz, możemy ocenić nawet po ilości kuchni ogrodowych w stosunku do innych rozwiązań nadsyłanych na konkurs PŁOMIEŃ ROKU. Ogrodowych realizacji jest tak dużo, że stworzona specjalnie kategoria rozrosła się, doganiając popularnością nawet kominki i piece we wnętrzach!

09.07.2023 16:00
Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - Wzornictwo, Styl, Estetyka
Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - Wzornictwo, Styl, Estetyka

Kolejna odsłona Płomiennego Tygodnia z nagrodą Płomień Roku 2023. Poznajcie laureatów w kategorii Produkt - wzornictwa, Styl, Estetyka. Zobaczcie przygotowaną realcję gdzie prezentujemy produkty nominowane przez redakcję magazynu Świat Kominków i oczywiście laureatów. Gratulujemy wszystkim.

21.06.2023 15:38
Realizacja Roku 2023 – Wybór Internautów
Realizacja Roku 2023 – Wybór Internautów

Wzorem ubiegłych lat redakcja magazynu „Świat Kominków” zaprosiła do aktywności użytkowników Facebooka i poprosiła o wybór najciekawszych realizacji spośród nominowanych do nagrody Płomień Roku 2023 w kategorii Realizacja.

15.06.2023 13:44
Najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie na drewno i ogrodowe
Najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie na drewno i ogrodowe

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Realizacja. Poznajcie najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie kaflowe i kuchnie ogrodowe zrealizowane w 2022 roku w polskich domach.

02.06.2023 15:30
Reklama
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców