Reklama

Inspiracje

Największa baza informacji o kominkach na drewno, kominkach opalanych gazem, biokominków, pieców kaflowych, piecyków wolno stojących, kuchni na drewno, kuchni na pellet, grilli, pieców chlebowych, ognisk, ogrzewaczy ogrodowych i wędzarek. Aranżacje wnętrz z kominkami, kominek we wnętrzu, materiały do wykończenia kominka, aranżacje ogrodu z urządzeniami kominkowymi, grillami i ogniową architekturą ogrodową

Po inspiracje do Werony! Targi Progetto Fuoco 2024
Po inspiracje do Werony! Targi Progetto Fuoco 2024

Każda branża ma miejsce, gdzie pokazywane są nowości i prototypy, gdzie można zaobserwować nadchodzące trendy i zmiany podejścia, a także produkty topowe w danym momencie, które chętnie są wybierane przez klientów. Dla kominków oraz ogrzewania drewnem i pelletem takim miejscem są targi Progetto Fuoco w Weronie, które odbyły się w dniach 28 luty-2 marca. Organizowana co dwa lata impreza, skierowana do profesjonalistów z branży, w tym roku zajęła powierzchnię siedmiu hal plus na terenach zewnętrznych prezentowany był sprzęt do obróbki drewna. Swoje produkty przedstawiło 200 wystawców z 35 krajów, a targi odwiedziło 45 tysięcy profesjonalistów z branży kominkowej z 66 krajów. Tak targi wyglądają w liczbach, jednak to, co najciekawsze, działo się w środku. Zapraszam na teren targów Veronfiere w Weronie!

01.07.2024 09:32
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem.

28.05.2024 00:00
Masterchef w ogrodzie: grille, ogniska, piece chlebowe
Masterchef w ogrodzie: grille, ogniska, piece chlebowe

Jeszcze kilka lat temu grill ogrodowy miał prostą formę wykonaną ze stali lub żeliwa, opalaną węglem lub brykietem drzewnym. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Asortyment mocno się rozrósł o różnorodne urządzenia barbeque zasilane różnymi paliwami. Obecnie wybór urządzenia wcale nie jest łatwy, a liczba dostępnych opcji może przyprawić klienta o mały zawrót głowy.

29.04.2024 11:00    1
tradycja-i-nowoczesnosc-kafle-kafel-kar
Tradycja i nowoczesność

Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością.

24.04.2024 22:50
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny
Nowoczesny kominek w oprawie z cegły, drewna, gliny

Żyjemy w świecie, w którym coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, aby sprzęty i produkty żywnościowe były ekologiczne i naturalne. Trend ten nie omija też wnętrz. Obecnie potrafimy docenić piękno naturalnego drewna czy fakturę wypalanej cegły. Atutem jest też naturalny, celowo nieidealny rysunek tynków, które przypominają swoim charakterem starą chatę z bielonymi ścianami. Idąc tym tropem poznajmy nowe możliwości tradycyjnych materiałów wykończeniowych.

09.04.2024 13:26
Industrialne wnętrze z kominkiem
Industrialne wnętrze z kominkiem

Industrialna poetyka to styl przestronnych wnętrz, o dużych powierzchniach i wysokościach. Naturalnym miejscem dla takiego stylu jest tak zwany loft, czyli zaadaptowany na cele mieszkalne dawny budynek przemysłowy. Stylizowanie wnętrza industrialnego w małym mieszkaniu czy w tradycyjnym domu raczej nie jest dobrym pomysłem, choć jeśli chodzi o poszczególne elementy wykończenia inspirowane tym stylem są dostępne niemal w każdym sklepie z meblami i wykończeniem i można je zaadaptować do każdego wnętrza.

14.02.2024 10:07
Kominek i piec na okrągło
Kominek i piec na okrągło

Klasyka zawsze jest w cenie. Szczególnie w kwestiach estetycznych – nie zależnie, czy chodzi o modę, architekturę, czy wzornictwo użytkowe – klasyczne formy są dobrym wyborem. Dlaczego? Są uniwersalne i jako jedyne opierają się upływającemu czasowi. Szczególną formą klasyków wśród urządzeń ogniowych są cylindryczne piece, zwane okrąglakami. Atrakcyjność ich formy sprawiła, że na rynku znajdziemy już nie tylko kaflowe, ale też steatytowe, betonowe lub tynkowane obłe bryły pieców, ale też i kominków.

29.01.2024 10:45    1
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

02.01.2024 00:00
Ceramiczne trendy
Ceramiczne trendy

Mody, trendy i tendencje zmieniają się z roku na rok zarówno w dizajnie, jak i w technologiach. Co sezon powstają nowe kolekcje ubrań, modele samochodów, gadżetów elektronicznych czy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w budownictwie oraz branży kominkowej. Zmieniają się także trendy w ceramice. Na przestrzeni lat kafle zmieniały się i dostosowywały do obowiązujących trendów w architekturze i wystroju wnętrz. Popularne stawały się coraz to nowsze faktury, barwy czy rozmiary kafli. Zmieniało się także ich zastosowanie. Przestały być traktowane jedynie jako materiał idealny do budowy pieców czy kuchni, a zaczęły być wykorzystywane także do obudowy palenisk kominkowych czy jako materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz, do wykończenia ścian czy elementów SPA.

19.12.2023 00:00
Eklektyczne wnętrza i kominki
Eklektyczne wnętrza i kominki

Współczesne wnętrza eklektyczne to wnętrza, w których dobrze się mieszka. Zawsze są indywidualne, naznaczone osobowością mieszkańca lub projektanta, od ponad dwudziestu lat królują na stronach modnych magazynów wnętrzarskich. Eklektyczne wnętrza są niemożliwe do skopiowania, inspirują do własnych pomysłów i poszukiwań. Kto nie lubi nudy, banalności i przewidywalności wnętrza urządzonego w jakimś „stylu”, powinien spróbować przełamać konwencję, mieszając elementy typowe dla różnych stylizacji. Już sam kominek w eklektycznym wydaniu może wypełnić wnętrze charakterem.

27.11.2023 14:05
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych

Wybór formatów szyb w kominkach na drewno osiągnął już pełny wachlarz możliwości, bo obok typowych płaskich przeszkleń mamy też narożne, trójstronne, zaokrąglone, 360 stopni czy dwustronne, i to wszystkie w bogatym asortymencie rozmiarów. Zmianom ulegają domy, które są coraz lepiej izolowane i coraz mniejsze. Stąd i wkłady kominkowe są coraz płytsze i o mniejszej mocy. Pozwalają one na zachowanie stosunkowo dużej wizji ognia i wprowadzenie – do tej pory nie dostępnych – pośrednich wymiarów, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu energetycznym coraz lepiej izolowanych domów.

16.11.2023 13:31
Wizjonerskie kominki Dominique'a Imberta
Wizjonerskie kominki Dominique'a Imberta

1 listopada to szczególny dzień. Chwila w której zatrzymujemy się i wspominamy tych których brakuje. My w tym roku chcielibyśmy przypomnieć niezwykłą dla branży kominkowej postać. Twórcę kominków zdobiących prestiżowe muzea, wizjonera i artystę - Dominiqua Imberta, którego pożegnaliśmy jesienią 2021 roku, ale jego twórczość pozostanie z nami na długo i będzie zachwycać kolejne pokolenia nie tylko miłośników ognia.

31.10.2023 14:00
Przeczytaj także
Reklama