Reklama

Inspiracje

Największa baza informacji o kominkach na drewno, kominkach opalanych gazem, biokominków, pieców kaflowych, piecyków wolno stojących, kuchni na drewno, kuchni na pellet, grilli, pieców chlebowych, ognisk, ogrzewaczy ogrodowych i wędzarek. Aranżacje wnętrz z kominkami, kominek we wnętrzu, materiały do wykończenia kominka, aranżacje ogrodu z urządzeniami kominkowymi, grillami i ogniową architekturą ogrodową

Najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie na drewno i ogrodowe
Najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie na drewno i ogrodowe

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Realizacja. Poznajcie najpiękniejsze kominki, piece kaflowe, kuchnie kaflowe i kuchnie ogrodowe zrealizowane w 2022 roku w polskich domach.

02.06.2023 15:30
kafle-ceramika-riwal
Manufaktura Riwal: piękne kafle z kaflarnii Riwal

Różnorodne, ciekawe wzory, oryginalne glazury – to znak rozpoznawczy Manufaktury Riwal. Specjalizują się w tworzeniu kafli do pieców, kominków, kuchni kaflowych oraz kafli ściennych i kompozycji w formie obrazów ceramicznych. Ich ceramikę można wykorzystać we wnętrzu w różnorodny sposób.

19.05.2023 14:58
Poznajmy bliżej nominowanych za dizajn do nagrody Płomień Roku 2023
Poznajmy bliżej nominowanych za dizajn do nagrody Płomień Roku 2023

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023, w tym również docenione za dizjan produkty kominkowe. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - WZORNICTWO, STYL, ESTETYKA.

15.05.2023 11:25
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych
Wizje ognia - różne formaty szkła we wkładach kominkowych

Wybór formatów szyb w kominkach na drewno osiągnął już pełny wachlarz możliwości, bo obok typowych płaskich przeszkleń mamy też narożne, trójstronne, zaokrąglone, 360 stopni czy dwustronne, i to wszystkie w bogatym asortymencie rozmiarów. Zmianom ulegają domy, które są coraz lepiej izolowane i coraz mniejsze. Stąd i wkłady kominkowe są coraz płytsze i o mniejszej mocy. Pozwalają one na zachowanie stosunkowo dużej wizji ognia i wprowadzenie – do tej pory nie dostępnych – pośrednich wymiarów, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu energetycznym coraz lepiej izolowanych domów.

11.05.2023 13:31
Kominek plenerowy
Kominek plenerowy

W czasie urlopowych wyjazdów na południe Europy wielu Polaków dostrzegło, że łagodniejszy klimat, lato, poranki, wieczory czy nawet noce, kiedy spędza się dużo czasu na zewnątrz, wcale nie muszą oznaczać rozstania z kominkiem. Tak jak przywędrowała do nas moda na pełną zalet kuchnię śródziemnomorską, tak zorientowano się, że lekkiej diecie i zwolnieniu tempa życia doskonale jest w towarzystwie ognia.

10.05.2023 00:00
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

21.02.2023 00:00
Piecyk – ale jaki?
Piecyk – ale jaki?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

21.02.2023 00:00
Od przestarzałego kominka po nowoczesny i wygodny kącik kominkowy
Od przestarzałego kominka po nowoczesny i wygodny kącik kominkowy

Zadanie przekształcenia wiejskiego siedliska w swój nowy, wymarzony dom może być często bardzo trudne, ale tym większa jest satysfakcja, gdy w końcu możecie usiąść i cieszyć się tym co stworzyliście. Kiedy Ida i Herman, młodzi Norwegowie, wprowadzili się do swojego wiejskiego domu z lat 80-tych, dostrzegli duży potencjał, aby przekształcić go w nowy idealny dom.

29.11.2022 14:53
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Czy to jeszcze piec?
Czy to jeszcze piec?

Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.

03.11.2022 00:00
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta.

03.11.2022 00:00
Kominek w skandynawskim stylu
Kominek w skandynawskim stylu

Styl skandynawski jest rozpoznawalny i lubiany na całym świecie. Jego popularność we wnętrzach i dizajnie podkreślana jest przez popkulturę i kulturę, którą co jakiś czas ogarnia gorączka skandynawskiej literatury, filmu czy muzyki. Obecność popularnej szwedzkiej sieci supermarketów meblowych przyczyniła się wręcz do globalizacji tego stylu i uczynienia z niego marki.

14.10.2022 15:47
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców