Reklama

Kuchnie na drewno

W tym dziale naszego serwisu piszemy o:

  • kuchnie opalane drewnem,
  • kuchnie na pellet
  • trzon kuchenny, kuchnia kaflowa, domowy piec chlebowy, piec do pizzy
  • kuchnia z fajerkami, kuchnia angielka, kuchnia budowana metodą zduńską
Kuchenni pomocnicy - garnki do gotowania na drewnie
Kuchenni pomocnicy - garnki do gotowania na drewnie

Wraz z modą na programy kulinarne zaczęła wzrastać popularność na gotowanie i eksperymentowanie w kuchniach i ogrodach. Odkrywamy smaki dzieciństwa i powracamy do gotowania na drewnie, ale nie jak za czasów naszych babć na tradycyjnych kuchniach kaflowych, lecz coraz częściej na nowoczesnych kuchenkach na drewno. Oprócz samych urządzeń ważne są też akcesoria do gotowania. Ważne jest nie tylko, co jemy, ale też w czym gotujemy. Na szczęście wybór mamy szeroki.

21.02.2023 00:00
Segmentowe kuchnie kaflowe z piekarnikiem, piecem chlebowym, a nawet wężownicą do grzania wody
Segmentowe kuchnie kaflowe z piekarnikiem, piecem chlebowym, a nawet wężownicą do grzania wody

Kuchnie Cerkafel mogą mieć różne wyposażenie – nie tylko żeliwne fajerki, ale też piekarnik, piec chlebowy, dwa paleniska: jedno letnie z wężownicą do ogrzewania wody użytkowej drugie zimowe – akumulacyjne. Funkcjonalność kuchni możemy modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb na przykład na fajerkach ustawić dodatkowy moduł z wędzarką lub piekarnikiem. Taki moduł można też zdjąć i otrzymać w ten sposób ceramiczną ławkę. Co ważne całość powstaje w pracowni firmy w Łążku Garncarskim z kafli wykonanych z miejscowej gliny i materiałów szamotowych wykonanych według własnej receptury.

13.10.2022 14:36    1
Kuchnia na drewno budowana czy gotowa?
Kuchnia na drewno budowana czy gotowa?

Włączam telewizję, i na każdym kanale ktoś gotuje. Już nie tylko profesjonalni kucharze czy pasjonaci-amatorzy, ale i dzieci. Odpalam Internet i kuszą mnie zdjęcia smakowicie wyglądających przysmaków. Boom na gotowanie, pieczenie i eksperymentowanie w kuchni trwa i zapewne trwać będzie – bo jeść musi każdy.

25.08.2022 10:32
Kuchenne rewolucje - kuchnie na drewno
Kuchenne rewolucje - kuchnie na drewno

Od kilku lat panuje moda na gotowanie. Renesans przeżywają też urządzenia do przygotowania potraw – tradycyjne kuchnie na drewno. Kuchnia kaflowa opalana drewnem stała się obiektem pożądania wielu kobiet i… mężczyzn. Bo chociaż dwie polskie edycje MasterChefa temu przeczą, to podobno mężczyźni są najlepszymi kucharzami – jeśli już ruszą się sprzed telewizora.

16.08.2022 00:00
Naprawa pieca kuchennego
Naprawa pieca kuchennego

Jakimi materiałami, czym w ogóle naprawiać stary piec? Czy użyć gotowej zaprawy szamotowej, czy starać się o glinę? Występują tu dwa przeciwstawne zagadnienia. Z jednej strony, zaprawa szamotowa jest już gotowa i zdejmuje z laika konieczność mieszania gliny z piaskiem w prawidłowych proporcjach, ale – no właśnie – jeżeli jest fabrycznie, prawidłowo wymieszana.

26.05.2022 00:00    2
Kuchnie na drewno na targach Progetto Fuoco 2022
Kuchnie na drewno na targach Progetto Fuoco 2022

Gotowanie na drewnie ma niezwykłe walory, jedzenie jest bardziej energetyczne i aromatyczne dlatego warto pomyśleć i poznać trendy i propozycje kuchni na drewno. Tego typu gotowe kuchnie na drewno były prezentowane oczywiście podczas największych targów urządzeń na drewno i pellet - targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie, które odbyły się w dniach 4-7 maja.

25.05.2022 09:17
Na duży głód - kuchnie na drewno, piece chlebowe, wędzarki
Na duży głód - kuchnie na drewno, piece chlebowe, wędzarki

Coraz częściej wracamy do tradycyjnego przygotowywania potraw na „ogniu”. Wybór urządzeń do przygotowania czegoś „na duży głód” jest spory. Wszystko zależy od naszych potrzeb, preferencji i tego, czy planujemy być mistrzem kuchni w domu, czy może w ogrodzie.

04.11.2021 14:58
Przegląd kuchni kaflowej
Przegląd kuchni kaflowej

O kuchnię kaflową trzeba dbać by służyła nam wiele lat. Jak zabrać się do przeglądu kaflowej kuchni tej którą mamy czy tej którą przy okazji kupna starego domu na wsi staliśmy się właścicielem. Od czego zacząć? Najpierw może krótki wykład, czym jest kuchnia kaflowa. Jak każdy widzi, jest ona często piecem wielofunkcyjnym, przeznaczonym do grzania, gotowania, pieczenia, wędzenia, grzania wody, i tak dalej.

23.09.2021 15:17    1
Wentylator dachowy Vero-150 – cicha praca okapów kuchennych
Wentylator dachowy Vero-150 – cicha praca okapów kuchennych

Kuchnia jest szczególnym miejscem – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.

17.12.2020 00:00
Mała kuchnia na drewno
Mała kuchnia na drewno

Zmieniają się domy, a co za tym idzie, zmieniają się kuchnie i powierzchnia oraz budżet jakimi dysponujemy. Niewielkie kuchnie na drewno - zarówno wolno stojące kuchnie tzw. angielki jak i kuchnie na drewno budowane metodami zduńskimi - spełnią oczekiwania jeśli chodzi o przygotowywanie zdrowych, naładowanych energetycznie posiłków jak i nie zajmą dużo miejsca.

19.10.2020 00:00
VERONA XXL, piec kuchenny opalany drewnem, też do zabudowy
VERONA XXL, piec kuchenny opalany drewnem, też do zabudowy

Nowy piec kuchenny opalany drewnem wyróżnia się eleganckim wyglądem i jest niezwykle wszechstronnym produktem: dzięki dokładnej konstrukcji ten model można łatwo zainstalować w standardzie, nawet przy meblach kuchennych, dzięki czemu można go w pełni i skutecznie połączyć z wyposażeniem kuchennym.

22.07.2020 00:00
Cudowne ciepło kuchni kaflowej
Cudowne ciepło kuchni kaflowej

Któż z nas nie pamięta cudownego ciepła kuchni kaflowej i fantastycznego ciasta drożdżowego pieczonego przez babcię. Ciasto miało jedyny i niepowtarzalny smak, jakie mają ciasta pieczone w kuchniach opalanych drewnem. Potem można było oprzeć się plecami o ciepłą ścianę i wtedy już niczego nie brakowało do szczęścia. Dziś, mieszkając w nowoczesnych mieszkaniach, brakuje nam tego dawnego klimatu. Jednak wiele osób zaczyna do niego wracać i budując nowy dom stawia kuchnie i piece kaflowe.

31.03.2020 00:00
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców