Reklama

Jak ogrzać dom

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • kotły na pellet do ogrzewania domów, jaki kocioł na pellet wybrać, zalety kotłów na pellet
  • kotły na drewno - jaki kocioł na drewno wybrać
  • pellet paliwo do kotła - jaki pellet wybrać, jak kupować pellet
  • przegląd kotłów na pellet, przegląd kotłów na drewno
Co wybrać? Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?
Co wybrać? Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?

Od czasu, gdy na liście urządzeń dotowanych w ramach programu „Czyste Powietrze” pojawiły się kotły zgazowujące na drewno, wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: Czym są kotły zgazowujące? Na rynku są również dostępne kotły na pellet. Jakie zalety płyną z tych urządzeń? Które urządzenie wybrać?

19.06.2024 12:45
pellet drzewny
Ile będzie kosztował pellet w sezonie grzewczym 2024/25? Ile będzie kosztowało ogrzewanie domu ?

Kończy się wiosna, można więc podsumować poprzedni sezon grzewczy i przygotować się na nadchodzący. Mimo zbliżających się wakacji wiele osób myśli już o zbliżającej się zimie, zadając sobie pytanie - jak i w jakiej cenie ogrzać dom? Pytanie to jest dziś jak najbardziej istotne bo wszędzie jest mowa o podwyżkach cen gazu i prądu. Jak duże będą te podwyżki? To się okaże. Jak duży będą miały one wpływ na cenę pelletu i na ogrzewanie domów na najbliższy sezon.

11.06.2024 15:27
Laureaci Płomień Roku 2024: Zielona Energia
Laureaci Płomień Roku 2024: Zielona Energia

Przedstawiamy zwycięzców nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii "Zielona Energia". To kategoria wprowadzona do nagród Płomień Roku w 2024 roku i poświęcona jest systemom grzewczym OZE. Nagroda Płomień Roku przyznawana jest od 19 lat przez redakcję magazynu Świat Kominków.

27.05.2024 12:49
Piece kaflowe "z prądem"
Piece kaflowe "z prądem"

Od kilku lat mamy w Europie wielkie zainteresowanie pozyskiwaniem energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych. Ten rynek wciąż rośnie, a jego liderami są Niemcy, Hiszpania i... Polska. Chociaż nie wszystko w polskiej fotowoltaice idzie idealnie, bo albo sposób rozliczeń budzi wątpliwości, albo brakuje możliwości odbioru prądu wytworzonego na polskich dachach, tym niemniej mikroinstalacji PV jest prawie 1,4 miliona. Chociaż ogrzewanie biomasą, drewnem i pelletami to takie samo, a może nawet „lepsze” OZE, niż pompy ciepła czy fotowoltaika, to sposób promocji i dotacji preferuje wyraźnie te ostatnie rozwiązania. Jednak okazuje się, że pompy ciepła, fotowoltaika, kotły na pellet, a nawet kominki i piece kaflowe mają wiele wspólnego i mogą doskonale współistnieć pod jednym dachem. Trzeba tylko zmienić nieprzyjazną biomasie narrację i zawrzeć w ramach OZE nowe sojusze.

17.05.2024 14:18
kotly-z-modulem-hydraulicznym-rakoczy
Nowości w Rakoczy: kotły Cortina na pellet z modułem hydraulicznym

Jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu? To jedno z pytań które, pojawia się podczas budowy domu czy w momencie konieczności zmiany starego źródła ciepła na nowe w domu już użytkowanym.

14.05.2024 14:20
kotly-na-biomase-drzewna-zrebki
Innowacyjny kocioł na zrębkę V7 PLUS

Co to jest zrębka drzewna? Surowiec użyty do wytwarzania zrębków drzewnych pochodzi w 100 procentach z naturalnego drewna leśnego i plantacyjnego. Ma on postać pni lub gałęzi. Zrębki wytwarzane są przy użyciu szybkich narzędzi tnących zgodnie z  normą EN ISO 17225-4.

13.05.2024 13:32
NFOŚiGW rujnuje wypracowane zmiany w Programie Czyste Powietrze
NFOŚiGW rujnuje wypracowane zmiany w Programie Czyste Powietrze

Publikujemy list otwarty Izby Gospodarczej Urządzeń OZE do Minister Klimatu i Środowiska. Organizacja prosi o pilną zmianę ogłoszonej 10 maja 2024 przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej decyzji o wydłużeniu terminu dla pomp ciepła, które nie mają odpowiednich badań i nie mogą być wpisane na listę ZUM, a właśnie tylko te urządzenia miały mieć możliwość uzyskania dofinansowania z Programu "Czyste Powietrze".

13.05.2024 13:22
O wyborze źródła ciepła dla domu i programach rządowych- rozmowa z wiceprezes IGUOZE
O wyborze źródła ciepła dla domu i programach rządowych- rozmowa z wiceprezes IGUOZE

Przedstawiamy rozmowę Aleksandry Jurkowskiej - wiceprezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE z Dariuszem Marciniakiem - wydawcą magazynu Świat Kominków. Podczas rozmowy został poruszony temat podwyżek cen energii elektrycznej i gazu, zmian w rządowym programie "Czyste Powietrze", oraz bardzo ważnej konferencji Naukowo - Biznesowej orgaznizowanej w czerwcu przez Izbę Gospodarczą Urządzeń OZE.

13.05.2024 12:17
nowoczesne-piece-zdunskie
Nowoczesne piece zduńskie podstawowym źródłem ogrzewania

Chcąc zapewnić współczesnym piecom i kominkom oczekiwaną społecznie rzeczywistą niskoemisyjność, wprowadzono rozwiązania gwarantujące czyste spalanie drewna i pelletu drzewnego.

10.05.2024 14:36
pompa-ciepla-powietrze-powietrze-wspolpraca-z-grzejnikami
Pompa Ciepła Airmax3 to więcej niż oczekujesz

Dla tych, którzy od budynku oczekują czegoś więcej, Galmet przygotował prawdziwą rewolucję - pompę ciepła Airmax3 w zupełnie nowej odsłonie. To już nie tylko optymalnie dobrany, kompletny, gotowy do instalacji zestaw, ale urządzenie w wersji "S" – jak Smart Home Center.

09.05.2024 10:10
kotly-na-pellet-klasa-v
Kotły i termokominki na pellet

Kotły i termokominki na pellet marki Ferroli to nowe standardy w technice grzewczej. Jednocześnie dbamy, aby nasze urządzenia były atrakcyjne także pod względem cenowym.

08.05.2024 15:12
Do kiedy wymienić kocioł węglowy na zgodny z Ekoprojektem?
Do kiedy wymienić kocioł węglowy na zgodny z Ekoprojektem?

Przepisy uchwał antysmogowych w poszczególnych województwach określają, jakie są terminy na wymianę kotłów węglowych. Wymiana źródła ciepła to często duże obciążenie dla budżetu domowego, dlatego warto – myśląc o wymianie starego kotła na nowocześniejszy – poznać programy dotacyjne, które umożliwiają uzyskanie dofinansowania na kocioł na ekologiczne paliwo: drewno lub pellet. Podpowiadamy, z jakich programów można skorzystać i jakie kwoty dofinansowania można uzyskać.

07.05.2024 14:01
Przeczytaj także
Reklama