Reklama

Jak ogrzać dom

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • kotły na pellet do ogrzewania domów, jaki kocioł na pellet wybrać, zalety kotłów na pellet
  • kotły na drewno - jaki kocioł na drewno wybrać
  • pellet paliwo do kotła - jaki pellet wybrać, jak kupować pellet
  • przegląd kotłów na pellet, przegląd kotłów na drewno
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w kwietniu 2024
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego w kwietniu 2024

Mimo poprawy pogody, ta nie codziennie raczy nam wiosenną temperaturą, co wiąże z podtrzymaniem ciepła w domu. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dla was raport dotyczący cen drewna kominkowego w oparciu o informacje z firm zajmujących się dystrybucją drewna, oraz na podstawie ogłoszeń z popularnego portalu ogłoszeniowego.

02.04.2024 08:22
Zielona Energia - nominacje Płomień Roku 2024
Zielona Energia - nominacje Płomień Roku 2024

Przedstawiamy nominowanych do nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii "Zielona Energia". Zielona Energia to nowa kategoria do nagrody Płomień Roku 2024. Dotyczy ona urządzeń i systemów grzewczych OZE, głównie kotłów na pellet i drewno, oraz wydarzeń i aktywności organizacji związanych z tym tematem.

20.03.2024 11:36
Dofinansowanie tylko na kotły na biomasę i pompy ciepła z zielonej listy urządzeń ZUM w programie Czyste Powietrze
Dofinansowanie tylko na kotły na biomasę i pompy ciepła z zielonej listy urządzeń ZUM w programie Czyste Powietrze

Od 30 czerwca 2023 roku program Czyste Powietrze dotuje tylko kotły na biomasę o podwyższonym standardzie (o obniżonej emisyjności cząstek stałych do wartości ≤ 20 mg/m3 czyli o połowę mniej niż wymaga Ekoprojekt). Dofinansowanie dotyczy jedynie kotłów na pellet i kotłów zgazowujących drewno. Od 22 kwietnia 2024 roku wejdzie w życie kolejna zmiana. Dofinansowanie można będzie uzyskać tylko na kocioł na biomasę znajdujący się na liście zielonych urządzeń ZUM prowadzonej przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy.

19.03.2024 10:41
Pompa ciepła vs. kocioł na pellet. Jakie ogrzewanie wybrać?
Pompa ciepła vs. kocioł na pellet. Jakie ogrzewanie wybrać?

Gdy przychodzi czas na wybór systemu grzewczego, wiele osób zastanawia się nad różnymi opcjami. Obecnie jednym z najpopularniejszych dylematów jest wybór między pompą ciepła a kotłem na pellet. Oba te urządzenia mają swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i warunki lokalne, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

20.02.2024 13:16
Ogrzewanie hybrydowe z pompą ciepła - dlaczego warto?
Ogrzewanie hybrydowe z pompą ciepła - dlaczego warto?

Wzrost popularności pomp ciepła sprawił, że pojawiły się pierwsze problemy. Mimo, że pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze to korzystne jest wspomaganie ich działania by nie było potrzeby uruchamiania grzałki a co za tym idzie by nie wzrastały rachunki za prąd- zwane popularnie w Internecie "rachunkami grozy".

15.02.2024 13:08
Jak ekonomicznie ogrzewać pelletem? Porady eksperta
Jak ekonomicznie ogrzewać pelletem? Porady eksperta

Ogrzewanie pelletem staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak węgiel czy gaz. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór rodzaju ogrzewania do nowego lub modernizowanego domu, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to wybór na dłuższy okres czasu. Dlatego warto spojrzeć na różne aspekty

12.02.2024 09:53    17
Czym ogrzewać dom?
Czym ogrzewać dom?

O ile jeszcze w roku 2021 nabywców znalazło ponad 120 tysięcy kotłów na pellet, to już kilka miesięcy później wystarczyły wzrosty cen pelletu o ponad 150%, aby sprzedaż urządzeń spadła drastycznie. W roku 2022 sprzedano w Polsce ponad 200 tysięcy pomp ciepła i to był fenomen na skalę europejską. Z kolei inna grupa Polaków, wspierana przez władze, ruszyła do lasów po chrust. Te pozostałości wielkich eksportowych wyrębów miały być nie tyle ostatnią deską, ile ostatnią gałązką ratunku dla najuboższych i tych, których nie stać na pompy ciepła. Dzięki mediom zbieranie chrustu stało się modne również w bardziej zasobnych grupach i tematem dla kabaretów. A jak wygląda sytuacja pod koniec roku 2023?

30.01.2024 10:23
Obniżenie kosztów używania pompy ciepła - kominek pomaga. Nie wierzycie? Obejrzyjcie na YouTube!
Obniżenie kosztów używania pompy ciepła - kominek pomaga. Nie wierzycie? Obejrzyjcie na YouTube!

Mroźna zima, temperatury rzędu -15 do -20 stopni Celsjusza, w tysiącach pomp ciepła zainstalowanych w ostatnich latach uruchomiły się grzałki, które pobierają do pracy prąd i zużycie energii elektrycznej wzrasta. Czy jest na to sposób? Jak obniżyć rachunki za prąd przy pompie ciepła? Systemy hybrydowe z pompą ciepła.

11.01.2024 10:38
z-pasji-do-ciepla-specjalisici-od-ciepla
Z pasji do ciepła

Specjaliści od Ciepła to rodzinna firma z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie kompleksowego utrzymania ciepła w polskich domach i firmach.

09.01.2024 22:24
czyste-powietrze-ogrzewanie
Czyste Powietrze po polsku, czyli jak tanio i szybko przerobić kocioł węglowy i być ekologicznym

Czy koniecznie musisz wymienić kocioł c.o., by być w zgodzie z ekologią? Czy uchwały antysmogowe i zakazy stosowania kotłów poniżej 5 klasy są zgodne z konstytucją? Pytanie jest aktualne i godne sprawdzenia, jaki jest stan prawny. Czy sam fakt, że kocioł nie posiada tabliczki określającej klasę kotła, dyskwalifikuje go?

08.01.2024 06:38
pmpy-ciepla-j-kotly-zgazowujące-drewno
Nowości w Rakoczy: pompy ciepła i kotły na zgazowanie drewna

Jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu? To najczęstsze pytanie, jakie pojawia się w trakcie budowy domu. Dla szukających alternatywy dla ogrzewania gazowego do wyboru są pompy ciepła i kotły na zgazowanie drewna. Oba te rozwiązania ma w swojej ofercie jedna z najstarszych marek w Polsce – Rakoczy, należąca do austriackiej, biznesowej grupy Hargassner – europejskiego potentata w dziedzinie urządzeń grzewczych.

07.01.2024 14:24
ogrzewanie-podczerwienia-suntherm
Ogrzewanie podczerwienią Suntherm w inteligentnym budownictwie ekologicznym

Ogrzewanie podczerwienią Suntherm to innowacyjna i opatentowana technologia, która zdobyła uznanie na skalę światową. Produkty firmy należą do klasy premium, oferując wiele zalet i możliwości. Jednym z przykładów jest Combilight System, który łączy ogrzewanie podczerwieni z oświetleniem LED.

06.01.2024 10:27
Reklama
Przeczytaj także
Reklama