Reklama

Jak ogrzać dom

W tym dziale znajdziesz informacje na temat:

  • kotły na pellet do ogrzewania domów, jaki kocioł na pellet wybrać, zalety kotłów na pellet
  • kotły na drewno - jaki kocioł na drewno wybrać
  • pellet paliwo do kotła - jaki pellet wybrać, jak kupować pellet
  • przegląd kotłów na pellet, przegląd kotłów na drewno
Kocioł na drewno
Bezawaryjne i oszczędne źródło ogrzewania, czyli instalacje hybrydowe

W czasach, kiedy ceny energii nadal nie są stabilne, ciężko zdecydować, które źródło ciepła będzie dla nas najbardziej korzystne finansowo. Zatem rozsądnym wydaje się korzystanie z dwóch różnych systemów grzewczych, połączonych w jednej instalacji, czyli tzw. hybrydy.

15.09.2023 11:44
Ceny drewna kominkowego we wrześniu 2023
Ceny drewna kominkowego we wrześniu 2023

Po raz kolejny przejrzeliśmy dla Was popularne portale ogłoszeniowe, by sprawdzić czy i jak bardzo zmieniła się cena drewna opałowego do kominka. Ceny drewna w sierpniu były niższe niż ceny tych samych gatunków drewna kominkowego w lipcu. Jak jest z cenami drewna kominkowego we wrześniu? Ile zapłacicie za drewno kominkowe - czy jest taniej czy drożej niż latem?

12.09.2023 14:00    10
combilight-system-ogrzewanie-podczderwienia-daleka
Combilight System - ogrzewanie na miarę naszych czasów

Suntherm Combilight System to rewolucyjny produkt, który łączy w sobie najnowocześniejszą technologię ogrzewania podczerwienią daleką z oszczędnym oświetleniem led.

11.09.2023 14:47
kotly-na-pellet-i-drewno
Hargassner - nowa jakość premium na polskim rynku kotłów c.o.

Hargassner to marka znana w całej Europie, wywodząca się z Austrii, której początki sięgają 1984 roku. Od początku firma stawia na jakość i innowacyjność dlatego jest pionierem w dziedzinie zautomatyzowanych systemów grzewczych zasilanych biomasą. Od wielu lat Hargassner osiąga międzynarodowe sukcesy i dlatego jest cenionym producentem na rynku kotłów na paliwa stałe. Firma może pochwalić się ponad 165 tys. zadowolonych klientów w ponad 42 krajach.

09.09.2023 13:58
piecyki-hybrydowe-na-drewno-i-pellet
Hybryda – jeden piecyk, wiele możliwości

Piecyki hybrydowe to idealne rozwiązanie do osób, które cenią sobie wygodę ogrzewania pelletem oraz niezależność wykorzystania drewna. Stworzenie takiego urządzenia to nie lada wyzwanie, dlatego tylko najlepsi producenci są w stanie tego dokonać. Nobis, Klover i Jolly-Mec to włoskie firmy, które skoncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu pełnej funkcjonalności ogrzewania pelletem.

06.09.2023 11:38
Ceny pelletu w sierpniu 2023
Ceny pelletu w sierpniu 2023

Cena pelletu w sierpniu 2023 w stosunku do cen z lipca utrzymuje się na podobnym poziomie ze zwyżką w granicach 100-200 PLN, czyli około  5-10%. Czy to znaczy, że pellet osiągnął swoje maksymalne ceny? Czy rynek osiągnął stabilizację i nie będziemy obserwować podwyżki cen pelletu? Trudno przewidzieć, bo z jednej strony mamy zmniejszającą się inflację, a z drugiej zbliża się wielkimi krokami sezon grzewczy i zwiększone zakupy.

25.08.2023 09:30    3
Ile kosztuje drewno kominkowe w sierpniu 2023?
Ile kosztuje drewno kominkowe w sierpniu 2023?

Ceny drewna opałowego w sierpniu różnią się od tych, które podaliśmy wam w lipcu. Specjalnie dla was przejrzeliśmy popularne portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu aktualnych cen drewna opałowego. Czy drewno w lipcu było tańsze niż w teraz, oraz co warto wiedzieć przed kupnem drewna - tego dowiecie się z poniższego artykułu.

08.08.2023 13:38
Drewno na opał
Ile kosztuje drewno opałowe w lipcu 2023r?

Jesteśmy w trakcie wakacji to czas kiedy już powinniśmy myśleć o zaopatrzeniu się w drewno kominkowe na kolejne sezony. Ile kosztuje drewno opałowego w Lasach Państwowych i czy jest dostępne, a ile u lokalnych sprzedawców czy na popularnych portalach sprzedażowych i ogłoszeniowych? Jak rozróżnić metr przestrzenny drewna od sześciennego i jakie walory mają poszczególne rodzaje drewna podczas palenia w kominku - dowiecie się z artykułu.

26.07.2023 12:48
Nowoczesny kominek firmy Hoxter
Różne sposoby na kominkowe ciepło

Sytuacja, w której kominek ogrzewa tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, coraz rzadziej bywa optymalna. Kominki z paleniskiem „otwartym”, których sprawność była niska, a ciepła wystarczało na... ogrzanie kolan, ustąpiły miejsca efektywnym kominkom „z wkładem”. Wielkie co do powierzchni i wysokości salony zastąpione zostały przez znacznie mniejsze pomieszczenia, na dodatek zwykle łączące funkcję pokoju rekreacyjnego z jadalnią czy nawet kuchnią.

20.07.2023 09:30    1
Różne rodzaje pelletyu
Za nami ósma edycja Forum Pelletu w Gdańsku

Mamy za sobą już 8 edycję Forum Pelletu. Magazyn „Świat Kominków” objął patronat na tej największej konferencji branżowej w Polsce. Do Gdańska przyjechało ponad 130 osób, by porozmawiać o sytuacji rynkowej, technicznych rozwiązaniach oraz o branżowych prognozach. W ciągu 2 dni, w trakcie 3 sesji tematycznych, przeprowadzono 11 prelekcji. Wydarzeniu towarzyszyło Forum Liderów oraz warsztaty z zakresu praw konsumenta i odpowiedzialności producenta pelletu.

11.07.2023 12:58
Nowoczesna wizualizacja projektu domu
Jak budować energooszczędnie?

Rosnąca świadomość inwestorów jest kluczowym elementem podczas procesu projektowania wymarzonego domu, który zaczyna się już na etapie analizy działki i wykorzystania jej walorów ekonomicznych. Proces projektowania domu jest złożony i składa się z wielu etapów, począwszy od projektu koncepcyjnego po wielobranżowy projekt budowlany.

11.07.2023 09:30
Ceny pelletu w dół - lipiec 2023  - widoczny spadek cen
Ceny pelletu w dół - lipiec 2023 - widoczny spadek cen

Ceny pelletu w lipcu 2023 w stosunku do cen z czerwca, idą w dół. Są to granice 100-200 zł. Czy to znaczy, że w czerwcu osiągnęły swoje maksymalne ceny? Trudno przewidzieć. Może wydawać się, że zadziałały tu prawa rynku i wprowadzona podwyżka w czerwcu, spowodowała zmniejszenie popytu i zapełnienie magazynów.

07.07.2023 11:10
Reklama
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców