Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków".
Kominkowy hit - kominek narożny
Kominkowy hit - kominek narożny

Kominek z narożną szybą – popularnie zwaną "elką" – to obecnie najchętniej wybierana i najbardziej poszukiwana przez inwestorów kominkowa forma. Kominek z narożnym wkładem kominkowym doskonale pasuje do współczesnych domów i ich architektury, dając jednocześnie atrakcyjną i widoczną z dwóch perspektyw wizję ognia. Szeroki wybór narożnych palenisk zarówno kominkowych jak i piecowych wkładów z narożnym przeszkleniem, do tego wysokich, szerokich lub płytkich wkładów narożnych na drewno sprawia, że wybór paleniska do narożnego kominka nie jest łatwy, a oferta na tym się nie kończy bo są jeszcze narożne gotowe kominki i piecyki wolnostojące na drewno z narożną wizją ognia.

09.04.2024 10:31
Świat Kominków nr 1/2024
Świat Kominków nr 1/2024

Z przyjemnością przedstawiamy kolejny - 74 numer magazynu "Świat Kominków". W tym numerze znajdziecie obszerny materiał o kominkach z wkładem kominkowym narożnym, podpowiadamy też co wybrać: biokominek czy kominek narożny i poznacie różnorodne urządzenia kulinarne do ogrodu: grille, piece chlebowe. Przedstawiamy też inspiracje z największych targów kominkowych Progetto Fuoco 2024 oraz nominacje do nagrody Płomień Roku przyznawanej przez "Świat Kominków". Poznacie też terminy wymiany kominków na zgodne z Ekoprojektem. W dziale: Jak ogrzać dom znajdziecie z kolei podpowiedź co wybrać: kocioł na drewno czy kocioł na pellet oraz artykuł o pompach ciepła powietrze-powietrze współpracujących z kominkiem.

09.04.2024 09:38
Dylemat posiadacza pieca kaflowego: naprawiać czy wyburzyć?
Dylemat posiadacza pieca kaflowego: naprawiać czy wyburzyć?

Mamy lub kupiliśmy nieruchomość ze starym piecem kaflowym ,więc pojawia się pytanie: co z nim zrobić – zburzyć czy naprawiać? Jak ocenić stopień zużycia pieca kaflowego? Wbrew pozorom, naprawa często jest banalnie łatwa do zrobienia, i to nawet samodzielnie. Opiszę więc kilka przypadków, w jaki sposób samemu, przy odrobinie odwagi, dowiedzieć się, czy piec kaflowy da się naprawić i jakim nakładem środków, albo nawet pokusić się o samodzielne przeprowadzenie naprawy.

25.03.2024 12:13
Kominek z zestawu czy budowany indywidualnie? Którą opcję wybrać?
Kominek z zestawu czy budowany indywidualnie? Którą opcję wybrać?

Zestawy kominków do szybkiego montażu nie są niczym nowym. Dzięki prefabrykacji powtarzalnych modeli, pokazywanych w kolorowych katalogach, i szybkiemu montażowi, kominki stały się popularne również w Polsce. Bardzo szybko oferta dostępnych materiałów i wykonawców niemal do zera ograniczyła import „gotowców”. Zmieniły się oczekiwania i współcześnie jako kominek wystarczy prostopadłościenne pudło, palenisko i skromna ramka wokół paleniska. To natomiast kusi, aby zaproponować taką geometryczną bryłę z ogniem w środku w powtarzalnym zestawie.

18.03.2024 10:00
Kominkowe nowości i inspiracje - Progetto Fuoco 2024
Kominkowe nowości i inspiracje - Progetto Fuoco 2024

Od 28 lutego do 2 marca 2024 roku odbyły się targi Progetto Fuoco 2024, czyli najważniejsze targi systemów grzewczych na biomasę i pellet na świecie. Wydarzenie to odbywa się co 2 lata, a tegoroczna edycja była 14 edycją targów Progetto Fuoco w Weronie. Organizatorem wydarzenia było Veronafiere, a magazyn Świat Kominków objął wydarzenie patronatem medialnym.

11.03.2024 13:02
Pompa ciepła vs. kocioł na pellet. Jakie ogrzewanie wybrać?
Pompa ciepła vs. kocioł na pellet. Jakie ogrzewanie wybrać?

Gdy przychodzi czas na wybór systemu grzewczego, wiele osób zastanawia się nad różnymi opcjami. Obecnie jednym z najpopularniejszych dylematów jest wybór między pompą ciepła a kotłem na pellet. Oba te urządzenia mają swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i warunki lokalne, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

20.02.2024 13:16
Nowoczesna kuchnia ogrodowa
Jaka ma być ogrodowa kuchnia?

Od ponad dwóch lat, dokładnie od pandemii COVID-19, dynamicznie wzrosło zainteresowanie spędzaniem czasu we własnym ogrodzie. I nie chodzi tylko o bierne wystawianie ciała do słońca lub pluskanie się w basenie, ale o wielogodzinną aktywność „outdorową”, jak to teraz modnie się nazywa. Grządki warzywne do pielenia, owocowe drzewka i krzewy do przycinania lub, ostatecznie, trawnik do ciągłego koszenia... Na zewnątrz przeniosła się również działalność kulinarna. Wprawdzie kuchnie letnie były obecne w polskiej kulturze wiejskiej od dawna, ale były one użytkowane z zupełnie innych, dzisiaj już zapomnianych powodów. Nowe domy, na przedmieściach i na wsi, nie koniecznie rolnicza działalność zawodowa mieszkańców, więc nic dziwnego, że i letnie kuchnie są inne. Jak wielkie jest zjawisko tworzenia obiektów kulinarnych na zewnątrz, możemy ocenić nawet po ilości kuchni ogrodowych w stosunku do innych rozwiązań nadsyłanych na konkurs PŁOMIEŃ ROKU. Ogrodowych realizacji jest tak dużo, że stworzona specjalnie kategoria rozrosła się, doganiając popularnością nawet kominki i piece we wnętrzach!

15.02.2024 16:00
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.
Ceny drewna kominkowego i brykietu drzewnego - luty 2024r.

Przygotowaliśmy dla was aktualny cennik drewna kominkowego - dąb, grab, brzoza i buk. Prześledziliśmy również portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu bieżących cen drewna. W naszym zestawieniu cen, znajdziecie również ceny brykietu drzewnego, który jest dobrym rozwiązaniem, kiedy nie posiadamy sezonowanego drewna w domu.

15.02.2024 11:35    1
Industrialne wnętrze z kominkiem
Industrialne wnętrze z kominkiem

Industrialna poetyka to styl przestronnych wnętrz, o dużych powierzchniach i wysokościach. Naturalnym miejscem dla takiego stylu jest tak zwany loft, czyli zaadaptowany na cele mieszkalne dawny budynek przemysłowy. Stylizowanie wnętrza industrialnego w małym mieszkaniu czy w tradycyjnym domu raczej nie jest dobrym pomysłem, choć jeśli chodzi o poszczególne elementy wykończenia inspirowane tym stylem są dostępne niemal w każdym sklepie z meblami i wykończeniem i można je zaadaptować do każdego wnętrza.

14.02.2024 10:07
Jak ekonomicznie ogrzewać pelletem? Porady eksperta
Jak ekonomicznie ogrzewać pelletem? Porady eksperta

Ogrzewanie pelletem staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak węgiel czy gaz. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór rodzaju ogrzewania do nowego lub modernizowanego domu, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to wybór na dłuższy okres czasu. Dlatego warto spojrzeć na różne aspekty

12.02.2024 09:53    17
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?
Komin na całe życie? Nie zawsze - kiedy warto modernizować komin?

Komin jest jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczych w naszych domach. To on odpowiada za odprowadzanie dymu i spalin, jak i zapewnia bezpieczne użytkowanie naszego systemu ogrzewania. W przypadku starego, nieszczelnego komina, istnieje wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę, aby ocenić, czy jest on jeszcze zdolny do pełnienia swojej dotychczasowej funkcji lub nowych zadań, np. wynikających z wymiany urządzenia grzewczego. Warto również się zastanowić, czy modernizacja komina będzie rozwiązaniem tańszym, niż jego całkowita wymiana.

05.02.2024 12:01
Czym ogrzewać dom?
Czym ogrzewać dom?

O ile jeszcze w roku 2021 nabywców znalazło ponad 120 tysięcy kotłów na pellet, to już kilka miesięcy później wystarczyły wzrosty cen pelletu o ponad 150%, aby sprzedaż urządzeń spadła drastycznie. W roku 2022 sprzedano w Polsce ponad 200 tysięcy pomp ciepła i to był fenomen na skalę europejską. Z kolei inna grupa Polaków, wspierana przez władze, ruszyła do lasów po chrust. Te pozostałości wielkich eksportowych wyrębów miały być nie tyle ostatnią deską, ile ostatnią gałązką ratunku dla najuboższych i tych, których nie stać na pompy ciepła. Dzięki mediom zbieranie chrustu stało się modne również w bardziej zasobnych grupach i tematem dla kabaretów. A jak wygląda sytuacja pod koniec roku 2023?

30.01.2024 10:23
Reklama
Przeczytaj także
Reklama