Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"

Świat Kominków” – a magazine for a common consumer

Our publishing adventure with fireplaces began in 2002 and in 2003 resulted in the first issue of "Świat Kominków" – a periodical that is our lead title to this day. From the beginning, we aimed at creating a magazine addressed mainly to individual consumers. We provide them an overview of the wide gamut of fireplaces available on the Polish market as well as the variety of technical solutions used in this type of heating units. What's more, we write not only about fireplaces designed for wood, but also for pellet, gas, electricity or bioethanol. We also present the variety of garden heating units such as grills, smokehouses, bonfires, bread ovens or summer kitchens. The whole is complemented by articles dedicated to the use and operation, fuel issues, flue gas evacuation as well as all kinds of equipment and accessories for fireplaces. We try to cover the topic of the fireplace as widely as possible. We pay attention to how to combine the fireplace with other heating systems such as heat pumps, photovoltaics, recuperation systems or gas boilers. Since 2021 there has been a separate section of our journal dedicated exclusively to wood or pellet boilers. Readers will not find here price lists and clichéd tables simply comparing products, but rather reliable information that will help them make their decisions.

The magazine has a wide distribution system of both the traditional paper version (available in showrooms and fireplace companies, newsagents, DIY stores) and the electronic version available on the issuu platform and promoted, among others, on our portal fireplaces.org and Facebook thematic groups. We try to reach customers in various ways. That is why we participate in many trade fairs, not only those related to fireplaces, but also regional ones, dealing with construction, interior design and gardening. 

We are considered a trustworthy and influential magazine. Our credentials have allowed us to expand our activity into many areas related to fireplaces. We are a co-founder and a supporting member of the Polish Association "Kominki Polskie". Since 2006, we have established the Flame of the Year prize awarded, among others, to the best companies, products and events.

Mały piec kaflowy - duże możliwości
Mały piec kaflowy - duże możliwości

Wciąż jest w ludziach potrzeba przyjaznego ciepła i to niekoniecznie w bezdusznej i technicznej formie, jaką oferują gazowe kondensacyjne pudła, pompy ciepła czy fotowoltaika. Najpopularniejsze rozwiązania, przeszklony kominek czy piecyk wolno stojący zapewniają widok ognia i szybko reagują na każdą wrzuconą szczapkę drewna lub ruch dźwigienką sterowania. Są jednak również wielbiciele spokojnego, wyważonego i trwającego wiele godzin ciepła. Do tego najlepiej nadaje się piec kaflowy, który ciepło utrzymuje przez kilkanaście godzin i gdzie pali się 1-2 razy na dobę.

24.03.2023 12:05
Ciepłe słówka: Program NFOŚiGW CZYSTE POWIETRZE vs kominek czy na pewno chodzi o CZYSTE POWIETRZE?
Ciepłe słówka: Program NFOŚiGW CZYSTE POWIETRZE vs kominek czy na pewno chodzi o CZYSTE POWIETRZE?

Takich sygnałów na różnych forach i portalach pojawia się wiele: „... wymieniam piec węglowy i chcę skorzystać z dotacji. Warunkiem jest likwidacja kominka…”

28.02.2023 11:28
PŁOMIEŃ ROKU 2023 – nominacje do nagrody
PŁOMIEŃ ROKU 2023 – nominacje do nagrody

Już po raz osiemnasty zespół magazynu Świat Kominków ogłasza nominacje do nagrody Płomień Roku. Nagrody są przyznawane za produkty wprowadzone w 2022 roku i aktywność firm w minionym roku. Przypominamy, że nagrody są niezależne i przyznawane przez zespół magazynu "Świat Kominków".

27.02.2023 11:01
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!

Jeśli od kominka oczekujemy nowoczesności, łatwości obsługi i mało czasu na pielęgnację kominka to odpowiedzią na nasze oczekiwania jest kominek gazowy.

27.02.2023 09:12
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

21.02.2023 00:00
Piecyk – ale jaki?
Piecyk – ale jaki?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

21.02.2023 00:00
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych

W obecnych czasach palenisko na drewno ma być sposobem na obniżenie rachunków za gaz czy prąd, a w sytuacjach awaryjnych cieplnym „kołem ratunkowym” dla domu. Amatorom niedrogiego kominka pomożemy w wyborze wkładu – „serca” kominka w trzech przedziałach cenowych do 5 tysięcy złotych, od 5 do 10 tysięcy złotych i pokażemy też wkłady kominkowe na drewno których cena jest od 10 do 15 tysięcy złotych.

11.01.2023 11:23
Świat Kominków nr 1/2023 - już 20 lat jesteśmy z Wami !
Świat Kominków nr 1/2023 - już 20 lat jesteśmy z Wami !

Od 20 lat magazyn "Świat Kominków" dostarcza wiedzy kominkowej i kominkowych inspiracji czytelnikom. Mamy przyjemność przekazać w Wasze ręce kolejny numer magazynu w którym znajdziecie kolejną pokaźną dawkę informacji nie tylko o kominkach, piecach i piecykach, ale też materiałach wykończeniowych na kominek, kuchniach na drewno, biokominkach czy ogniowych urządzeniach ogrodowych: grillach, ogrzewaczach i ogniskach, a także o kotłach na drewno i pellet.

10.01.2023 12:39
Ciepłe słówka: Twoje paliwo rośnie za rogiem a zdun mieszka w Twojej wsi
Ciepłe słówka: Twoje paliwo rośnie za rogiem a zdun mieszka w Twojej wsi

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że to nie parlament, rząd czy lokalne władze, ale obywatele zdecydowali i nie czekając na zapełnienie węglowych składów, na zmiany nieprzyjaznych przepisów i realizację atomowych obietnic, wzięli sprawy w swoje ręce czy raczej w „swoje kominy” i licznie, jak nigdy dotąd stawiają na drewno, piecyki, piece i kominki. Drewno zawsze było odnawialnym paliwem nr1, chociaż tak trudno było niektórym do tego się przyznać, a obecnie stało się prawdziwym przebojem rynku ogrzewania.

07.12.2022 11:58
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Przeczytaj także
Reklama