Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Kuchnia na drewno – jaką wybrać?
Kuchnia na drewno – jaką wybrać?

Kuchnie na drewno pozwalają nam przygotowywać posiłki w smaczny, ciekawy i unikalny sposób, a gotowanie na drewnie jest nie tylko modne, ale również zdrowe. Przygotowywane na nim posiłki posiadają niezwykłe walory, dlatego warto postawić na kuchnie na drewno w swoim domu jako doskonałe uzupełnienie dla kuchni gazowych i elektrycznych, które dominują w polskich domach.

04.11.2022 12:01
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta.

03.11.2022 00:00
Ciepłe słówka: Użytkownicy kominków - te pieniądze Wam się po prostu należą!
Ciepłe słówka: Użytkownicy kominków - te pieniądze Wam się po prostu należą!

Lato, wbrew panującym temperaturom, zdominowane było przez ogrzewanie. Niby do zimy daleko (jedna z posłanek PiS zwróciła na to uwagę: jest ciepło, więc po co mówić o ogrzewaniu?), ale zawsze tak było, że zapobiegliwi posiadacze domów i mieszkań właśnie latem myśleli o zimie. W przypadku oleju opałowego i gazu LPG oraz węgla, zwykle to był czas najkorzystniejszych zakupów. Lato 2022 to niestety czas dużych wydatków, bo taniego węgla już od dawna nie ma.

24.10.2022 11:17
Kominek w skandynawskim stylu
Kominek w skandynawskim stylu

Styl skandynawski jest rozpoznawalny i lubiany na całym świecie. Jego popularność we wnętrzach i dizajnie podkreślana jest przez popkulturę i kulturę, którą co jakiś czas ogarnia gorączka skandynawskiej literatury, filmu czy muzyki. Obecność popularnej szwedzkiej sieci supermarketów meblowych przyczyniła się wręcz do globalizacji tego stylu i uczynienia z niego marki.

14.10.2022 15:47
Świat Kominków nr 3/2022
Świat Kominków nr 3/2022

W kolejnym numerze 3/2022 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się więcej m.in. o kominkach w stylu skandynawskim i biokominkach. Poczytamy o piecykach za 5-10-15 tysięcy złotych i kuchenkach na drewno. W tym numerze dowiemy się też jak zaaranżować kominek trójstronny i dlaczego metalowe, piecyki wiszące posiadają efekt wow. Zrozumiemy też dlaczego współpraca wykonawcy z architektem wnętrz jest tak ważna i w czym tkwi siła projektu.

13.10.2022 14:05    1
Biopalenisko - drugie życie kominka
Biopalenisko - drugie życie kominka

Z różnych względów kominki otwarte przestały być atrakcyjne, biokominkowy palnik czy kaseta to sposób na przywrócenie takiego kominka do użytkowania i cieszenie się widokiem płomieni. Biokominkowe palenisko to sposób na modernizację kominka opalanego drewnem, wystarczy jedynie dobrać rozmiar takiej „wkładki” do istniejącego kominka.

10.10.2022 13:57
Ciepłe słówka: Nie pal wszystkim - pal mądrze! O paleniu w kominkach w trudnych czasach
Ciepłe słówka: Nie pal wszystkim - pal mądrze! O paleniu w kominkach w trudnych czasach

Przedstawiamy kolejny videoblog redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego. „Trzeba palić wszystkim, poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana” - powiedział 3 września 2022 roku prezes PiS, Jarosław Kaczyński. W filmie Witold Hawajski przekonuje, że przy nowoczesnym palenisku kominkowym, w cieple spalanego czysto drewna, będzie okazja do zmiany opinii i powstrzymania się na przyszłość od niefortunnych wypowiedzi na temat palenia drewnem...Bo polskie kominki są ekologiczne i wbrew pozorom nie palimy w nich byle czym!

07.10.2022 14:40
Kominek plus pompa ciepła/kocioł na drewno lub pellety
Kominek plus pompa ciepła/kocioł na drewno lub pellety

Program „Czyste Powietrze” długo wspierał instalacje gazowe, ale po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wszystko się zmieniło i teraz „Czyste Powietrze” oraz „Moje Ciepło” ciągnąć mają pompy ciepła. Najbardziej popularne (cenowo) są powietrzne pompy ciepła, ale teraz promowane będą szczególnie te z gruntowym wymiennikiem. Wprawdzie dość niechętnie, ale uznano, że nie tylko pompy ciepła i fotowoltaika, ale również biomasa do ogrzewania domów to OZE!

03.10.2022 12:18
Piecyki pelletowe - piękno, które grzeje
Piecyki pelletowe - piękno, które grzeje

Piecyk pelletowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dogrzewania czy nawet głównego ogrzewania mieszkania czy domu, a w europejskich domach mamy już prawie 6 milionów piecyków na granulowane paliwo. W Polsce jeszcze tak dobrze nie jest, ale wszystko idzie w dobrą stronę... Jest to rozwiązanie wygodne i ekologiczne. I coraz częściej... ładne. W końcu to współczesny „ważny element dekoracji”.

28.09.2022 14:50
Reklama
Przeczytaj także
Reklama