Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Kominek z pomysłem
Kominek z pomysłem

Hipnotyzujący, przykuwający wzrok, relaksujący. To oczywiście ogień. Spektakl tańczących płomieni od wieków towarzyszy człowiekowi. Zmienia się forma i oprawa ognia, jednak nadal w nas drzemie potrzeba obcowania z tym gorącym żywiołem i nadal chcemy być widzami płomiennego widowiska. Tak zwyczajnie, dla relaksu i przyjemności oraz dodatkowych kilku stopni ciepła.

19.05.2022 00:00
Grill na wiosnę
Grill na wiosnę

Sezon grillowy tuż, tuż. Miłośnicy kucharzenia na wolnym powietrzu powoli przygotowują swój sprzęt. W końcu trzeba sprawdzić, jak przetrwał zimę i czy na pewno zadziała, gdy będziemy chcieli z grillowaniem wystartować.

29.04.2022 10:00
Ciepłe słówka: Czy nadejdzie w Polsce „czas drewna”?
Ciepłe słówka: Czy nadejdzie w Polsce „czas drewna”?

Na zdrowy rozsądek - warto więc byłoby postawić, jeśli nie całkowicie to chociaż w dużym stopniu, na drewno i pellety. Paliwa dostępne lokalnie, odnawialne. Wyliczono, że polskie pellety w zupełności mogłyby zastąpić rosyjski węgiel, co najmniej na terenach wiejskich. Gdyby zamiast eksportu sprawiono, że sprzedaż w kraju byłaby opłacalna dla producentów. W polskich domach pellety mogłyby zastąpić węgiel, gdyby poważnie obniżyć VAT z 23% (tyle, ile za złote zegarki) lub może nawet go... wyzerować. Gdyby. Bo póki co inicjatywy w tym kierunku brak.

26.04.2022 12:12
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

13.04.2022 15:42
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło . Jak wybrać dobry piecyk ?
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło . Jak wybrać dobry piecyk ?

Wolno stojące piecyki żeliwne i stalowe od lat, a nawet wieków są bardzo popularne nie tylko w Europie, ale chyba na całym świecie. W czasach rewolucji przemysłowej ogrzewały robotnicze domy. Na rozległych terenach Ameryki czy Australii stanowiły jedyne ogrzewanie „domków na prerii”, a w czasach wojen i niepokojów były często jedynym przyjaznym punktem.

08.04.2022 13:41
Pomysł na kominek dwustronny inaczej zwany tunelowym
Pomysł na kominek dwustronny inaczej zwany tunelowym

Są wnętrza, w których zastosowanie tradycyjnej, przeszklonej z jednej strony formy paleniska pozostawia niedosyt, czegoś brakuje. Na szczęście jest na to rozwiązanie – kominek z przeszkleniem na przestrzał. Jednocześnie łączy i dzieli, a ogień możemy podziwiać z dwóch przedzielonych bryłą kominka wnętrz.

04.04.2022 11:52
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!

Jeśli od kominka oczekujemy nowoczesności, łatwości obsługi i mało czasu na pielęgnację kominka to odpowiedzią na nasze oczekiwania jest kominek gazowy.

01.04.2022 11:12
Płomień Roku 2022 - poznaj laureatów nagrody magazynu "Świat Kominków"
Płomień Roku 2022 - poznaj laureatów nagrody magazynu "Świat Kominków"

Od 17 lat magazyn "Świat Kominków" przyznaje nagrody dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń branży kominkowej. Zwracamy też uwagę na produkty i aktywności ukierunkowane na ekologiczne i przyjazne dla środowiska spalanie drewna oraz pelletu oraz wybieramy najciekawsze realizacje kominkowe, zduńskie, kuchenne i ogrodowe zrealizowane przez kominkowe firmy wykonawcze w Polsce. Przedstawiamy laureatów nagrody Płomień Roku 2022.

31.03.2022 13:32
Świat Kominków nr 1/2022
Świat Kominków nr 1/2022

W kolejnym numerze 1/2022 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się więcej m.in. o biokominkach w mieszkaniu, kominkach kaflowych i dwustronnych oraz grillach na wiosnę. Poczytamy o piecykach żeliwnych i piecykach na drewno. W tym numerze dowiemy się też jaki kocioł na pellet i drewno wybrać i przygotujemy się na kominek gazowy. A przede wszystkim poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2022!

30.03.2022 10:58    1
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.2 - jak palić drewnem by oszczędzać?
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.2 - jak palić drewnem by oszczędzać?

Nie ma lepszej metody oszczędzania opału niż jego dobre wykorzystanie, najlepiej poprzez spalanie w nowoczesnych urządzeniach: kominkach i piecach o dużej sprawności. To oznaczać może nawet 50% zaoszczędzonego podczas palenia drewna!

16.03.2022 15:14
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!

Na przełomie roku media zaczęły informować o drastycznie wysokich podwyżkach energii elektrycznej i gazu. Oliwy do ognia dodają informacje o coraz wyższych cenach węgla oraz o brakach czarnego paliwa w składach opału. Jest zima, sezon grzewczy w pełni więc niepokój posiadaczy domów i użytkowników mieszkań dziwić nikogo nie powinien. Nastąpił zwrot w stronę drewna i dogrzewania się kominkami i piecykami na drewno.

11.03.2022 08:01    1
Najwyższy czas na zmianę!
Najwyższy czas na zmianę!

Czwartek 24 lutego 2022 roku. Ta data na stałe wejdzie do podręczników, czy raczej e-booków historii. Bezwzględna napaść Rosji na Ukrainę wywróciła do góry nogami nie tylko losy wielu ludzi ale też gospodarkę światową.

28.02.2022 18:41
Reklama
Przeczytaj także
Reklama