Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Mały piec kaflowy - duże możliwości
Mały piec kaflowy - duże możliwości

Wciąż jest w ludziach potrzeba przyjaznego ciepła i to niekoniecznie w bezdusznej i technicznej formie, jaką oferują gazowe kondensacyjne pudła, pompy ciepła czy fotowoltaika. Najpopularniejsze rozwiązania, przeszklony kominek czy piecyk wolno stojący zapewniają widok ognia i szybko reagują na każdą wrzuconą szczapkę drewna lub ruch dźwigienką sterowania. Są jednak również wielbiciele spokojnego, wyważonego i trwającego wiele godzin ciepła. Do tego najlepiej nadaje się piec kaflowy, który ciepło utrzymuje przez kilkanaście godzin i gdzie pali się 1-2 razy na dobę.

24.03.2023 12:05
Ciepłe słówka: Program NFOŚiGW CZYSTE POWIETRZE vs kominek czy na pewno chodzi o CZYSTE POWIETRZE?
Ciepłe słówka: Program NFOŚiGW CZYSTE POWIETRZE vs kominek czy na pewno chodzi o CZYSTE POWIETRZE?

Takich sygnałów na różnych forach i portalach pojawia się wiele: „... wymieniam piec węglowy i chcę skorzystać z dotacji. Warunkiem jest likwidacja kominka…”

28.02.2023 11:28
PŁOMIEŃ ROKU 2023 – nominacje do nagrody
PŁOMIEŃ ROKU 2023 – nominacje do nagrody

Już po raz osiemnasty zespół magazynu Świat Kominków ogłasza nominacje do nagrody Płomień Roku. Nagrody są przyznawane za produkty wprowadzone w 2022 roku i aktywność firm w minionym roku. Przypominamy, że nagrody są niezależne i przyznawane przez zespół magazynu "Świat Kominków".

27.02.2023 11:01
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!

Jeśli od kominka oczekujemy nowoczesności, łatwości obsługi i mało czasu na pielęgnację kominka to odpowiedzią na nasze oczekiwania jest kominek gazowy.

27.02.2023 09:12
Moda na biokominki
Moda na biokominki

Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.

21.02.2023 00:00
Piecyk – ale jaki?
Piecyk – ale jaki?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

21.02.2023 00:00
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych
Tanie grzanie - wkłady kominkowe za 5-10-15 tys. złotych

W obecnych czasach palenisko na drewno ma być sposobem na obniżenie rachunków za gaz czy prąd, a w sytuacjach awaryjnych cieplnym „kołem ratunkowym” dla domu. Amatorom niedrogiego kominka pomożemy w wyborze wkładu – „serca” kominka w trzech przedziałach cenowych do 5 tysięcy złotych, od 5 do 10 tysięcy złotych i pokażemy też wkłady kominkowe na drewno których cena jest od 10 do 15 tysięcy złotych.

11.01.2023 11:23
Świat Kominków nr 1/2023 - już 20 lat jesteśmy z Wami !
Świat Kominków nr 1/2023 - już 20 lat jesteśmy z Wami !

Od 20 lat magazyn "Świat Kominków" dostarcza wiedzy kominkowej i kominkowych inspiracji czytelnikom. Mamy przyjemność przekazać w Wasze ręce kolejny numer magazynu w którym znajdziecie kolejną pokaźną dawkę informacji nie tylko o kominkach, piecach i piecykach, ale też materiałach wykończeniowych na kominek, kuchniach na drewno, biokominkach czy ogniowych urządzeniach ogrodowych: grillach, ogrzewaczach i ogniskach, a także o kotłach na drewno i pellet.

10.01.2023 12:39
Ciepłe słówka: Twoje paliwo rośnie za rogiem a zdun mieszka w Twojej wsi
Ciepłe słówka: Twoje paliwo rośnie za rogiem a zdun mieszka w Twojej wsi

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że to nie parlament, rząd czy lokalne władze, ale obywatele zdecydowali i nie czekając na zapełnienie węglowych składów, na zmiany nieprzyjaznych przepisów i realizację atomowych obietnic, wzięli sprawy w swoje ręce czy raczej w „swoje kominy” i licznie, jak nigdy dotąd stawiają na drewno, piecyki, piece i kominki. Drewno zawsze było odnawialnym paliwem nr1, chociaż tak trudno było niektórym do tego się przyznać, a obecnie stało się prawdziwym przebojem rynku ogrzewania.

07.12.2022 11:58
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Przeczytaj także
Reklama