Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Ciepłe słówka: Czy nadejdzie w Polsce „czas drewna”?
Ciepłe słówka: Czy nadejdzie w Polsce „czas drewna”?

Na zdrowy rozsądek - warto więc byłoby postawić, jeśli nie całkowicie to chociaż w dużym stopniu, na drewno i pellety. Paliwa dostępne lokalnie, odnawialne. Wyliczono, że polskie pellety w zupełności mogłyby zastąpić rosyjski węgiel, co najmniej na terenach wiejskich. Gdyby zamiast eksportu sprawiono, że sprzedaż w kraju byłaby opłacalna dla producentów. W polskich domach pellety mogłyby zastąpić węgiel, gdyby poważnie obniżyć VAT z 23% (tyle, ile za złote zegarki) lub może nawet go... wyzerować. Gdyby. Bo póki co inicjatywy w tym kierunku brak.

26.04.2022 12:12
Biokominek w mieszkaniu
Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.

13.04.2022 15:42
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło. Jak wybrać dobry piecyk?
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło. Jak wybrać dobry piecyk?

Wolno stojące piecyki żeliwne i stalowe od lat, a nawet wieków są bardzo popularne nie tylko w Europie, ale chyba na całym świecie. W czasach rewolucji przemysłowej ogrzewały robotnicze domy. Na rozległych terenach Ameryki czy Australii stanowiły jedyne ogrzewanie „domków na prerii”, a w czasach wojen i niepokojów były często jedynym przyjaznym punktem.

08.04.2022 13:41
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!
Postaw na kominek gazowy. Mimo wszystko!

Jeśli od kominka oczekujemy nowoczesności, łatwości obsługi i mało czasu na pielęgnację kominka to odpowiedzią na nasze oczekiwania jest kominek gazowy.

01.04.2022 11:12
Płomień Roku 2022 - poznaj laureatów nagrody magazynu "Świat Kominków"
Płomień Roku 2022 - poznaj laureatów nagrody magazynu "Świat Kominków"

Od 17 lat magazyn "Świat Kominków" przyznaje nagrody dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń branży kominkowej. Zwracamy też uwagę na produkty i aktywności ukierunkowane na ekologiczne i przyjazne dla środowiska spalanie drewna oraz pelletu oraz wybieramy najciekawsze realizacje kominkowe, zduńskie, kuchenne i ogrodowe zrealizowane przez kominkowe firmy wykonawcze w Polsce. Przedstawiamy laureatów nagrody Płomień Roku 2022.

31.03.2022 13:32
Świat Kominków nr 1/2022
Świat Kominków nr 1/2022

W kolejnym numerze 1/2022 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się więcej m.in. o biokominkach w mieszkaniu, kominkach kaflowych i dwustronnych oraz grillach na wiosnę. Poczytamy o piecykach żeliwnych i piecykach na drewno. W tym numerze dowiemy się też jaki kocioł na pellet i drewno wybrać i przygotujemy się na kominek gazowy. A przede wszystkim poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2022!

30.03.2022 10:58    1
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.2 - jak palić drewnem by oszczędzać?
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.2 - jak palić drewnem by oszczędzać?

Nie ma lepszej metody oszczędzania opału niż jego dobre wykorzystanie, najlepiej poprzez spalanie w nowoczesnych urządzeniach: kominkach i piecach o dużej sprawności. To oznaczać może nawet 50% zaoszczędzonego podczas palenia drewna!

16.03.2022 15:14
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!

Na przełomie roku media zaczęły informować o drastycznie wysokich podwyżkach energii elektrycznej i gazu. Oliwy do ognia dodają informacje o coraz wyższych cenach węgla oraz o brakach czarnego paliwa w składach opału. Jest zima, sezon grzewczy w pełni więc niepokój posiadaczy domów i użytkowników mieszkań dziwić nikogo nie powinien. Nastąpił zwrot w stronę drewna i dogrzewania się kominkami i piecykami na drewno.

11.03.2022 08:01    1
Najwyższy czas na zmianę!
Najwyższy czas na zmianę!

Czwartek 24 lutego 2022 roku. Ta data na stałe wejdzie do podręczników, czy raczej e-booków historii. Bezwzględna napaść Rosji na Ukrainę wywróciła do góry nogami nie tylko losy wielu ludzi, ale też gospodarkę światową.

28.02.2022 18:41
Ciepłe słówka: Ogień bezpieczeństwa - videoblog magazynu "Świat Kominków"
Ciepłe słówka: Ogień bezpieczeństwa - videoblog magazynu "Świat Kominków"

Pierwszy odcinek videobloga redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego. W filmie znajdziesz odpowiedź, dlaczego warto mieć kominek.

11.02.2022 13:53
Jak zaaranżować narożny kominek?
Jak zaaranżować narożny kominek?

Jest kominkowym formatem numer jeden, najchętniej wybieranym przez Polaków. Dlaczego narożne paleniska zyskały taką popularność? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to format pozwalający na ciekawszą ekspozycję ognia niż w palenisku z płaskim przeszkleniem. Do tego format dobrze dopasowujący się do współczesnej architektury wnętrz typu open space.

11.02.2022 07:09
Kominkowa wolność
Kominkowa wolność

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest na to rozwiązanie biokominek, czyli kominek bez komina opalany bioetanolem lub kominek elektryczny.

10.02.2022 14:17
Reklama
Przeczytaj także
Reklama