Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny
Ogień w trójwymiarze - kominek trójstronny

Żyjemy w ciekawych czasach. Nie tylko ze względu na ogrom możliwości, ale i na przenikające się trendy, nurty czy mody z osobistymi preferencjami.

19.08.2021 00:00    1
Świat Kominków nr 2/2021
Świat Kominków nr 2/2021

W kolejnym numerze 2/2021 magazynu "Świat Kominków" zainspiruje nas ogień w trójwymiarze. Znajdziemy materiał na temat rozwiązań idealnych do małych domów oraz poznamy tendencje panujące w biokominkach i kominkach elektrycznych. Poczytamy też o grillach i ogniskach oraz kuchenkach na drewno. A co najważniejsze, poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2020.

08.06.2021 00:00
Piecyki z fabryki
Piecyki z fabryki

Styl industrialny narodził się w USA w latach 50. XX wieku. Jego powstanie wiąże się z recesją, czyli ze znacznym zahamowaniem tempa wzrostu gospodarczego, jakie panowało w tamtym czasie w Stanach Zjednoczonych. Powstał z potrzeby zagospodarowania starych, opuszczonych fabryk i przestrzeni przemysłowych, a obecnie jest synonimem nowoczesności i awangardy oraz modnym trendem panującym w architekturze wnętrz zarówno powierzchni mieszkalnych, jak i przestrzeni publicznych.

19.05.2021 00:00
Kominkowe ogrzewanie 2w1 - drewno+pellet
Kominkowe ogrzewanie 2w1 - drewno+pellet

Większość dostępnych palenisk, piecyków 2-paliwowych na drewno i pellet to urządzenia spełniające wysokie wymagania techniczne i estetyczne, ale raczej nie spełnią one oczekiwań posiadaczy wielkich, słabo izolowanych domów. Są to nowoczesne produkty, a przecież teraz nikt rozsądny inaczej nie buduje, niż skromnie powierzchniowo i bardzo energooszczędnie. I w takich właśnie sytuacjach dwupaliwowe kominki i piecyki na drewno i pellet sprawdzą się doskonale. Trudno będzie znaleźć inny kominek, równie rozsądny, a przy tym tak romantyczny...

12.04.2021 00:00
Kominek we współpracy z pompą ciepła
Kominek we współpracy z pompą ciepła

Pompy ciepła przetwarzają ciepło z powietrza, gruntu lub wody na energię cieplną używaną do ogrzewania domu i robią to w sposób bardzo wydajny. Chociaż do działania pompy ciepła niezbędny jest prąd, to i tak z 1 kW pobranego z sieci, pompa ciepła jest w stanie w optymalnych warunkach wytworzyć 4–5 kW energii cieplnej. Mimo doskonałych parametrów w statystycznym zakresie temperatur, gdy te ostatnie spadają poniżej –5°C, wydajność pompy zaczyna zauważalnie spadać. Wówczas pomocny będzie kominek.

26.03.2021 00:00
Gorące nowości – wkłady kominkowe i piecowe
Gorące nowości – wkłady kominkowe i piecowe

Domy są coraz mniejsze i coraz lepiej izolowane, dlatego z ofert znikają obecnie paleniska o bardzo szerokich fasadach. Kolejna tendencja to wzrost liczby producentów klasy „premium”. To już nie kilku, ale praktycznie wszyscy oferują bardzo estetyczne wykonanie swoich produktów. Standardem stało się doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz i zdecydowana większość wkładów kominkowych jest do tego przygotowana. Popularne są też paleniska „z dodatkami” i duże przeszklenia.

25.02.2021 00:00
Gorące nowości – biokominki i kominki elektryczne
Gorące nowości – biokominki i kominki elektryczne

Świat wokół nas się zmienia. Zmieniają się też kominki. Biokominki i kominki elektryczne to ciekawe propozycje, które mają swoich zwolenników.

24.02.2021 00:00
Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych
Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych

Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....

23.02.2021 00:00
Świat Kominków nr 1/2021
Świat Kominków nr 1/2021

W kolejnym numerze 1/2021 magazynu "Świat Kominków" dostrzeżemy różnorodność kominkowego ognia w apartamentach i mieszkaniach, domach podmiejskich oraz w mieście i na wsi. Znajdziemy materiał na temat ceramicznych trendów oraz tendencji w biokominkach, kominkach elektrycznych oraz tych opalanych drewnem. Poznamy laureatów nagrody Ofenflamme. A co najważniejsze dowiemy się jakie firmy, produkty, wydarzenia i realizacje zostały nominowane do nagrody Płomień Roku 2020.

23.02.2021 00:00
Czy są jeszcze tanie kominki?
Czy są jeszcze tanie kominki?

Cena dzisiaj decyduje o popularności i sukcesie sprzedażowym niemal każdego produktu. Cena czyni cuda! Nie ma znaczenia, czy jest to kupowany codziennie chleb i masło, nabywane raz w sezonie buty lub też wymieniany raz na kilka lat smartfon, a nawet samochód! Czy w takiej sytuacji można oczekiwać, że w przypadku zakupu kominka cena nie odgrywa roli? Czy akurat kominek nie podlega prawom rynkowym, więc za jego płomienie i ciepło warto głębiej sięgnąć do kieszeni, czy oczyścić bankowe konto?

05.02.2021 00:00    1
Kominek. Ale jaki?
Kominek. Ale jaki?

Kominek lub piec od wieków był centrum domu i życia rodzinnego. Obecnie nie jest już tylko zarezerwowany dla domów, ale z powodzeniem wiele rozwiązań kominkowych pozwala na wprowadzenie formy udomowionego ognia do mieszkań i budynków wielorodzinnych. Wachlarz dostępnych możliwości jest duży i pozwala na dostosowanie rodzaju i formy kominka do przeznaczenia budynku, jego architektury, potrzeb oraz oczekiwań użytkownika.

20.01.2021 00:00
Kominek i telewizor
Kominek i telewizor

Prawdziwy miłośnik ognia odda główne miejsce w salonie kominkowi. To on jest niepodważalnym królem tych włości. Przez wieki ugruntował swoją pozycję i nie znosi konkurencji. Za każdym razem, gdy rozbłyśnie, zbiera wokół siebie grono domowników. Czy w takim razie w salonie brakuje miejsca dla synonimu dzisiejszych czasów, który – co prawda – nie może się poszczycić tak bogatą historią jak kominek, bo jest stosunkowo młody, ale z impetem, butny i pewny siebie zagościł na salonach.

14.01.2021 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama