Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"

Świat Kominków” – a magazine for a common consumer

Our publishing adventure with fireplaces began in 2002 and in 2003 resulted in the first issue of "Świat Kominków" – a periodical that is our lead title to this day. From the beginning, we aimed at creating a magazine addressed mainly to individual consumers. We provide them an overview of the wide gamut of fireplaces available on the Polish market as well as the variety of technical solutions used in this type of heating units. What's more, we write not only about fireplaces designed for wood, but also for pellet, gas, electricity or bioethanol. We also present the variety of garden heating units such as grills, smokehouses, bonfires, bread ovens or summer kitchens. The whole is complemented by articles dedicated to the use and operation, fuel issues, flue gas evacuation as well as all kinds of equipment and accessories for fireplaces. We try to cover the topic of the fireplace as widely as possible. We pay attention to how to combine the fireplace with other heating systems such as heat pumps, photovoltaics, recuperation systems or gas boilers. Since 2021 there has been a separate section of our journal dedicated exclusively to wood or pellet boilers. Readers will not find here price lists and clichéd tables simply comparing products, but rather reliable information that will help them make their decisions.

The magazine has a wide distribution system of both the traditional paper version (available in showrooms and fireplace companies, newsagents, DIY stores) and the electronic version available on the issuu platform and promoted, among others, on our portal fireplaces.org and Facebook thematic groups. We try to reach customers in various ways. That is why we participate in many trade fairs, not only those related to fireplaces, but also regional ones, dealing with construction, interior design and gardening. 

We are considered a trustworthy and influential magazine. Our credentials have allowed us to expand our activity into many areas related to fireplaces. We are a co-founder and a supporting member of the Polish Association "Kominki Polskie". Since 2006, we have established the Flame of the Year prize awarded, among others, to the best companies, products and events.

Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków
Jaki kominek, system kominkowy wybrać? - rodzaje kominków

Kominki są „awaryjnym” źródłem ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. Są też źródłem przyjemności i relaksu. A to w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, wręcz bezcenne. Jaki rodzaj kominkowego ognia spełni nasze oczekiwania? Czy kominek na drewno, a może piecyk lub piec kaflowy? A może jednak kominek gazowy , kominek na prąd lub biokominek opalany bioetanolem. Podpowiadamy.

24.11.2022 00:00
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?
Przepis na kominek czyli jak zaaranżować kominek?

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

23.11.2022 00:00
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych
Tanie grzanie - piecyki za 5-10-15 tysięcy złotych

Znaczny wzrost cen energii spowodował zainteresowanie alternatywnymi metodami ogrzewania i dogrzewania domów. Piecyk na drewno idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Kilka, kilkanaście tysięcy można jeszcze wyciągnąć z coraz bardziej dociskanego przez inflację portfela.

22.11.2022 11:44
Kuchnia na drewno – jaką wybrać?
Kuchnia na drewno – jaką wybrać?

Kuchnie na drewno pozwalają nam przygotowywać posiłki w smaczny, ciekawy i unikalny sposób, a gotowanie na drewnie jest nie tylko modne, ale również zdrowe. Przygotowywane na nim posiłki posiadają niezwykłe walory, dlatego warto postawić na kuchnie na drewno w swoim domu jako doskonałe uzupełnienie dla kuchni gazowych i elektrycznych, które dominują w polskich domach.

04.11.2022 12:01
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta.

03.11.2022 00:00
Ciepłe słówka: Użytkownicy kominków - te pieniądze Wam się po prostu należą!
Ciepłe słówka: Użytkownicy kominków - te pieniądze Wam się po prostu należą!

Lato, wbrew panującym temperaturom, zdominowane było przez ogrzewanie. Niby do zimy daleko (jedna z posłanek PiS zwróciła na to uwagę: jest ciepło, więc po co mówić o ogrzewaniu?), ale zawsze tak było, że zapobiegliwi posiadacze domów i mieszkań właśnie latem myśleli o zimie. W przypadku oleju opałowego i gazu LPG oraz węgla, zwykle to był czas najkorzystniejszych zakupów. Lato 2022 to niestety czas dużych wydatków, bo taniego węgla już od dawna nie ma.

24.10.2022 11:17
Kominek w skandynawskim stylu
Kominek w skandynawskim stylu

Styl skandynawski jest rozpoznawalny i lubiany na całym świecie. Jego popularność we wnętrzach i dizajnie podkreślana jest przez popkulturę i kulturę, którą co jakiś czas ogarnia gorączka skandynawskiej literatury, filmu czy muzyki. Obecność popularnej szwedzkiej sieci supermarketów meblowych przyczyniła się wręcz do globalizacji tego stylu i uczynienia z niego marki.

14.10.2022 15:47
Świat Kominków nr 3/2022
Świat Kominków nr 3/2022

W kolejnym numerze 3/2022 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się więcej m.in. o kominkach w stylu skandynawskim i biokominkach. Poczytamy o piecykach za 5-10-15 tysięcy złotych i kuchenkach na drewno. W tym numerze dowiemy się też jak zaaranżować kominek trójstronny i dlaczego metalowe, piecyki wiszące posiadają efekt wow. Zrozumiemy też dlaczego współpraca wykonawcy z architektem wnętrz jest tak ważna i w czym tkwi siła projektu.

13.10.2022 14:05    1
Biopalenisko - drugie życie kominka
Biopalenisko - drugie życie kominka

Z różnych względów kominki otwarte przestały być atrakcyjne, biokominkowy palnik czy kaseta to sposób na przywrócenie takiego kominka do użytkowania i cieszenie się widokiem płomieni. Biokominkowe palenisko to sposób na modernizację kominka opalanego drewnem, wystarczy jedynie dobrać rozmiar takiej „wkładki” do istniejącego kominka.

10.10.2022 13:57
Ciepłe słówka: Nie pal wszystkim - pal mądrze! O paleniu w kominkach w trudnych czasach
Ciepłe słówka: Nie pal wszystkim - pal mądrze! O paleniu w kominkach w trudnych czasach

Przedstawiamy kolejny videoblog redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego. „Trzeba palić wszystkim, poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana” - powiedział 3 września 2022 roku prezes PiS, Jarosław Kaczyński. W filmie Witold Hawajski przekonuje, że przy nowoczesnym palenisku kominkowym, w cieple spalanego czysto drewna, będzie okazja do zmiany opinii i powstrzymania się na przyszłość od niefortunnych wypowiedzi na temat palenia drewnem...Bo polskie kominki są ekologiczne i wbrew pozorom nie palimy w nich byle czym!

07.10.2022 14:40
Kominek plus pompa ciepła/kocioł na drewno lub pellety
Kominek plus pompa ciepła/kocioł na drewno lub pellety

Program „Czyste Powietrze” długo wspierał instalacje gazowe, ale po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wszystko się zmieniło i teraz „Czyste Powietrze” oraz „Moje Ciepło” ciągnąć mają pompy ciepła. Najbardziej popularne (cenowo) są powietrzne pompy ciepła, ale teraz promowane będą szczególnie te z gruntowym wymiennikiem. Wprawdzie dość niechętnie, ale uznano, że nie tylko pompy ciepła i fotowoltaika, ale również biomasa do ogrzewania domów to OZE!

03.10.2022 12:18
Piecyki pelletowe - piękno, które grzeje
Piecyki pelletowe - piękno, które grzeje

Piecyk pelletowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dogrzewania czy nawet głównego ogrzewania mieszkania czy domu, a w europejskich domach mamy już prawie 6 milionów piecyków na granulowane paliwo. W Polsce jeszcze tak dobrze nie jest, ale wszystko idzie w dobrą stronę... Jest to rozwiązanie wygodne i ekologiczne. I coraz częściej... ładne. W końcu to współczesny „ważny element dekoracji”.

28.09.2022 14:50
Przeczytaj także
Reklama