Reklama

Inspiracje

Największa baza informacji o kominkach na drewno, kominkach opalanych gazem, biokominków, pieców kaflowych, piecyków wolno stojących, kuchni na drewno, kuchni na pellet, grilli, pieców chlebowych, ognisk, ogrzewaczy ogrodowych i wędzarek. Aranżacje wnętrz z kominkami, kominek we wnętrzu, materiały do wykończenia kominka, aranżacje ogrodu z urządzeniami kominkowymi, grillami i ogniową architekturą ogrodową

Z warsztatu do salonu - piecyki industrialne
Z warsztatu do salonu - piecyki industrialne

Już od kilku lat na topie jest styl industrialny, a jego elementy coraz chętniej wprowadzane są także do wnętrz urządzanych w innej estetyce. Stąd pojawiające się na rynku serie różnych elementów wyposażenia: lamp, krzeseł, szaf w tym stylu. Bez większych problemów znajdziemy też piecyki wolno stojące zainspirowane przemysłowym wzornictwem.

19.09.2019 00:00
Urok gazowych kominków
Urok gazowych kominków

Po raz kolejny proszę, aby nie patrzeć na gazowe kominki z perspektywy minionej epoki, kiedy wybór był ograniczony, niczym możliwość wyboru koloru w pierwszych autach Forda! Kominek gazowy może dzisiaj przyjąć każdą znaną z kominków „na drewno” postać, taka jest różnorodność gazowych palenisk. Gazowy może być kominek rustykalny czy klasyczny oraz wszelkie pośrednie formy i każdy styl wchodzą w grę.

15.05.2019 00:00
Powrót do ogniska
Powrót do ogniska

Jak ognisko wygląda, każdy wie. Obłożony kamieniami wypalony kawałek ziemi, na którym układało się stos i spędzało chłodniejsze letnie wieczory. Taki obraz ogniska funkcjonuje w naszej świadomości. Jednak czasy się zmieniają i zmienia się wszystko wokół nas. Zmieniają się domy, a w nich różne sprzęty, w tym kominki, i tak samo zmieniły się też ogniska. Oczywiście nowe wizje nie naruszają podstawowych założeń. Mamy tę samą zasadę działania, a przede wszystkim tę samą pierwotną wizję ognia.

11.04.2019 00:00
Piecyki w stylu vintage i retro
Piecyki w stylu vintage i retro

Retro na stałe zagościło w piecykowym świecie i na rynku dostępnych jest wiele modeli wyprodukowanych w tym stylu. W ofercie firm możemy spotkać modele wykonane ze stali, często emaliowanej, by dopasować się do wnętrza i być modnym dodatkiem aranżacji pomieszczenia. Wiele piecyków inspirowanych jest też modnymi kiedyś komodami w stylu Art Deco czy charakterystycznymi odbiornikami telewizyjnymi z lat 60-tych.

29.03.2019 00:00
Na przekór grawitacji - kominek wiszący
Na przekór grawitacji - kominek wiszący

Odwaga w połączeniu z kreatywnością, chęcią eksperymentowania, przełamywaniem barier i innowacyjnymi pomysłami może przynieść niezwykłe efekty. W wyniku połączenia tych cech powstały na przekór grawitacji lewitujące nad ziemią paleniska wiszące. Chociaż stworzone kilkadziesiąt lat temu nadal wzbudzają zachwyt, inspirują i intrygują, a te najbardziej spektakularne zasługują na miano prawdziwych dzieł sztuki.

16.08.2018 00:00
Kominek plenerowy
Kominek plenerowy

W czasie urlopowych wyjazdów na południe Europy wielu Polaków dostrzegło, że łagodniejszy klimat, lato, poranki, wieczory czy nawet noce, kiedy spędza się dużo czasu na zewnątrz, wcale nie muszą oznaczać rozstania z kominkiem. Tak jak przywędrowała do nas moda na pełną zalet kuchnię śródziemnomorską, tak zorientowano się, że lekkiej diecie i zwolnieniu tempa życia doskonale jest w towarzystwie ognia.

30.07.2018 00:00
Kuchnia w plenerze
Kuchnia w plenerze

Kilka lat temu jeden z przywódców narodu powiedział coś pozytywnego o czasie spędzanym przy pieczeniu karkówki i kiełbasek w plenerze. Tak odrodziła się w Polakach „narodowa”, oczywiście, konieczność grillowania. Jak grzyby po deszczu rozmnożyły się wszelkiej maści ogrodowe paleniska, a każda letnia reklama piwa czy musztardy jest z grillowaniem powiązana. Lato to w Polsce czas grillowania, i już!

30.05.2018 00:00
Zapraszamy na grilla!
Zapraszamy na grilla!

Skończyła się długa zima, więc na kilka miesięcy zostawiamy kominki i piece ogrzewające nasz dom. Nie oznacza to, że rezygnujemy z towarzystwa ognia! W sezonie letnim możemy wykorzystać ogień w inny sposób – do przyrządzenia pysznych dań.

27.04.2018 00:00
Piecyki na jednej nodze
Piecyki na jednej nodze

Wśród piecyków wolno stojących panuje wielka różnorodność form. Projektanci mają duże pole do popisu jeśli chodzi o ich bryły oraz nóżki, na których piec jest osadzony. Piecyki mogą stać na czerech nóżkach, wprost na podłodze, albo posiadać tylko...

04.03.2018 00:00
Biokominek – sposób na ogień
Biokominek – sposób na ogień

Biokominek nie zastąpi instalacji grzewczej, ale z powodzeniem może ją uzupełnić i w chłodne dni czy wieczory poprawić komfort termiczny i mikroklimat w domu bądź mieszkaniu. Designerskie kształty i formy tych urządzeń czynią je fantastyczną ozdobą, a wykończenie w dowolnym stylu pozwala dopasować je do każdego wnętrza.

28.02.2018 00:00
Przepis na kominek
Przepis na kominek

Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą mini-projektową przygodę.

15.02.2018 00:00
Gaz w formacie XL/XXL - duże kominki gazowe
Gaz w formacie XL/XXL - duże kominki gazowe

Wielkość ma znaczenie również w kominkach. W przestrzeniach, w których dysponujemy odpowiednio dużą kubaturą, możemy pozwolić sobie także na sporych rozmiarów kominek. Rozwiązań spełniających takie oczekiwania jest wiele, ale szczególnie dużą reprezentację palenisk ekstremalnie szerokich, wysokich lub przeszklonych narożnie czy trójstronnie w rozmiarze XL/XXL znajdziemy wśród wkładów opalanych gazem. Poznajcie duże kominki gazowe oferujące dużą wizję ognia!

11.11.2017 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama