Poznajmy bliżej nominowanych za dizajn do nagrody Płomień Roku 2023

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023, w tym również docenione za dizjan produkty kominkowe. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - WZORNICTWO, STYL, ESTETYKA.

 

1. Paleniska elektryczne E-Matrix Vertical, Faber 

Pierwszy w historii pionowy, elektryczny wkład kominkowy z szybami na przestrzał, o wysokości aż 160 cm! Zastosowano w nim energooszczędną technologię wytwarzania efektu płomienia z zimnej pary wodnej. Wyposażony jest w wielobarwne diody RGB. Opcjonalne, dolne oświetlenie paleniska, umożliwia tworzenie wielu różnorodnych kompozycji kolorystycznych, a tym samym wpasowanie kominka w wystrój każdego wnętrza. Płytę paleniska mogą ozdabiać ceramiczne polana o bardzo realistycznym wyglądzie, otoczaki lub akrylowe kryształki. Sterowany za pomocą nowej wersji aplikacji Faber.

Więcej artykułów na temat kominków, piecyków, kafli i kominków ogrodowych znajdziesz na naszym portalu w dziale Magazyn "Świat Kominków"

2. Seria piecyków żeliwnych na drewno Saga, Dovre NV

Żeliwne piecyki, których dizajn nawiązuje do tradycji, ale we współczesnym wymiarze. W skład serii wchodzą trzy modele: SAGA 101 – kompaktowy piec z atrakcyjną wizją ognia i ozdobnym motywem na bocznej ścianie piecyka nawiązującym do norweskiej legendy „Trzy przebiegłe koziołki”, SAGA 107 – piec oferujący, poza frontową szybą, dodatkowe 6 mniejszych szybek na bokach pieca, zapewniając trójstronną wizję ognia, SAGA 301 - największy piec w serii, oferujący maksimum ciepła oraz dużą wizję ognia, wyposażony w dodatkowe drzwi boczne. Modele SAGA 101 i 107 opcjonalnie mogą być wyposażone w płytę do gotowania. 

3.Seria piecyków żeliwnych na drewno Brio, Invicta

Kiedy wydawało się, że żeliwne piecyki mogą być tylko szare i nudne Invicta zaczęła pokazywać co można wyczarować z żeliwa. Robi to nieprzerwanie do dzisiaj, a piecyki Brio to kolejny przykład. Brio to w 100% wykonane z żeliwa piece o nowoczesnej formie dostępne w wersji na jednej wysokiej nodze, kilku krótkich nóżkach lub postawionej na ławie. Kilka wersji pozwala klientowi wybrać tę, która najlepiej pasuje do aranżacji i charakteru wnętrza. 

4. Bogaty asortyment gazowych kominków ogrodowych COSI, Tredon Sp. z o.o., Sp.k.

Ogień w ogrodzie to już nie tylko grill. Udowadniają to nowoczesne, atrakcyjne wzorniczo i dostępne w różnych konfiguracjach ogrodowe kominki gazowe COSI. W ofercie szeroki asortyment palenisk wbudowanych w blaty ław i stolików o różnych kształtach w których w zależności od modelu wykorzystano spiek kwarcowy Dekton, metal lub drewno tekowe. W kolekcji znajduje się też kominek z dwustronnym paleniskiem, gazowe kominki kolumnowe i wolno stojące formy o małych gabarytach oraz najmniejsze latarnie gazowe o ciekawym dizajnie Cosiscoop.

5. Ceramika Echo i Loft CeramicWall, Kaflarnia „Kafel-Kar” Rafał Karny

Propozycje wzorów ceramiki ściennej CeramicWall urzekają. Wśród nowych propozycji szczególną uwagę zwróciliśmy na kolekcję Loft – kafle w surowym wydaniu przypominającym montowane na ścianie za pomocą widocznych śrub metalowe płytki to mocny i nadający charakteru element we wnętrzu. Z kolei ceramika Echo to zabawa formami wklęsłymi i wypukłymi w formie owalnej – intrygująca i jednocześnie subtelna i delikatna.

6. Ceramika Rückenschild Classic, Sommerhuber GmbH

Kafle jak tapicerowane krzesło nawiązujące do klasycznego designu Chesterfield. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy projektowaniu brył pieców z siedziskami. Kafle dostępne są w wersji prostej i promieniowej co dodatkowo zwiększa możliwości projektowe. Dostępne są w szerokiej palecie kolorów szkliw oferowanych przez Sommerhuber, w tym w nowych turkusowych odcieniach.  

7. Ceramika Modern, Riwal Sp. z o.o. 

Nowa, przykuwająca uwagę propozycja z polskiej kaflarnii. Ceramika Modern to mariaż kafli z geometrycznymi formami 3D. To jednocześnie możliwość połączenia kafli matowych i z połyskiem, co dodatkowo potęguje przestrzenny efekt. Doskonała propozycja nie tylko na kominek. Do tego dostępna w bogatej palecie kolorystycznej szkliw.

8. Piecyk żeliwny na drewno Cranmore, Charnwood

Klasyka w najlepszym wydaniu. Piec inspirowany jest architekturą georgiańską. Posiada dużą, pojedynczą ramę drzwi, obszerne przeszklenie oraz archetypowe detale. Cranmore i jego doskonałe proporcje sprawiają, że piec pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, do wnęk kominkowych, jak i ustawień samodzielnych. Dostępny w dwóch rozmiarach. 

9.Ceramika konstrukcyjna Sahel, Kaufmann Keramik GmbH

W ostatnich latach coraz chętniej we wnętrzach wykorzystywane są różne formy parawanów i przegród np. z lameli. SAHEL to ceramiczna odpowiedź na ten trend. To wykonana z ceramiki ścianka działowa, którą można łatwo i stabilnie przykleić. Dzięki asymetrycznemu krojowi wygląda inaczej z każdej strony. Przepuszcza światło i bawi się nim. Ręcznie robiony, niepowtarzalny kawałek pełen możliwości projektowych, dostępny w bogatej palecie kolorystycznej. Projekt Sebastian Herkner. 

10. Kominek na pellety Tiziano Eva Calòr, Eva Stampaggi Srl

Kominek pelletowy w futurystycznej i przykuwającej uwagę obudowie wykonanej z naturalnej powłoki cementowej. Jest to ciekawa propozycja kominkowego zestawu z paleniskiem pelletowym. Kominek sterowany pilotem, posiada wyświetlacz z menu w sześciu językach. 

Redakcja magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama