Reklama

Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.
Kominek na prąd
Kominek elektryczny Faber/Glen Dimlex Polska

Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno. Inwestorzy zaczęli doceniać je za coraz to atrakcyjniejszy wygląd i nowoczesne rozwiązania imitujące wizualnie prawdziwy ogień. Dzięki temu kominki elektryczne pozwalają cieszyć się ciepłem i atmosferą jaką tworzą w każdym wnętrzu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii BIOKOMINKI I KOMINKI ELEKTRYCZNE.

Kominek elektryczny - dlaczego warto go wybrać?

Kominki elektryczne to bezpieczne rozwiązania, które można łatwo i szybko zamontować w każdym wnętrzu. Nawet w tych, gdzie z przyczyn technicznych czy zakazów wprowadzonych przez uchwały antysmogowe byłoby niemożliwe zamontowanie innego typu kominka. Elektryczne wkłady kominkowe nie wpływają negatywnie na środowisko i nie generują szkodliwych związków chemicznych oraz zanieczyszczeń. Kominki elektryczne są całkowicie bezemisyjne i nie wymagają posiadania komina. A efektem ubocznym „produkcji” elektrycznego płomienia jest nawet nawilżanie powietrza. 

kominki elektryczne
Kominek elektryczny portalowy Ferretti, kominek elektryczny zabudowany Glen Dimplex Polska, kominek elektryczny trójstronny DRU/Spartherm, piecyk elektryczny Aflamo


Ponadto, po dokonaniu zakupu, kominek elektryczny jest od razu gotowy do pracy. Nie wymaga specjalistycznego montażu czy podłączenia do żadnej instalacji, a jedynie prostego włączenia do gniazdka z prądem.
Kominki elektryczne można zamontować w każdym pomieszczeniu i nie wymagają czyszczenia i konserwacji. Dodatkowo są to rozwiązania wygodne i praktycznie bezobsługowe. Nie wymagają uzupełniania paliwa. Jedynym obowiązkiem jest okresowe uzupełnianie wody w zbiorniku urządzenia, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie mgły i sterowanie obrazem płomieni. 

Przegląd możliwości kominków elektrycznych

Producenci kominków elektrycznych posiadają w swojej ofercie coraz to bogatszą gamę kominków „na prąd”, które swoim wyglądem i wzornictwem będą pasować do różnych wnętrz - zarówno klasycznych, jak i rustykalnych czy nowoczesnych. Jeśli chodzi o formę, możemy wybierać spośród palenisk naściennych, wolno stojących w formie piecyków, palenisk narożnych, vis-a-vis, portalowych, z gotową zabudową, a także w wersji do zabudowy.

Prosty kominek – trudne zadanie. Dowiedz się więcej>>

kominek elektryczny
Kominek elektryczny Faber/Glen Dimplex Polska


Kominki elektryczne sprawiają, że pomieszczenie zyskuje na przytulności i zapewniają romantyczną atmosferę. W zależności od konkretnego modelu, możemy sterować za pomocą smartfona lub tabletu kolorem, wysokością czy intensywnością płomienia, co pozwala na stworzenie oczekiwanego przez nas nastroju w danym pomieszczeniu. Istnieją także modele o bardziej rozbudowanych funkcjach dodatkowych, które dają możliwość odtwarzania muzyki lub emitowania dźwięków przypominających płonące polana drewna. Ze względu na różnorodność kształtów i rozmiarów oraz komfort użytkowania, dają też duże możliwości aranżacyjne w każdym wnętrzu.

 

Magdalena Oleszko

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama