Biokominek w mieszkaniu

Deweloperzy budują obecnie coraz więcej mieszkań. Tylko przez siedem miesięcy ubiegłego roku wybudowali ich ponad 71 tys., a dane o rozpoczętych nowych budowach pokazują, że dopiero zbliża się prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Rekordowa podaż to odpowiedź na rosnący popyt na nowe mieszkania. Potencjalnym inwestorom z pewnością, tak jak wszystkim osobom kochającym ogień, marzy się posiadanie kominka. Nie jest to jednak takie łatwe w przypadku mieszkań w bloku.
Biokominek w mieszkaniu
Wiszący biokominek marki Cocoon Fires

Biokominek - ciepło i dekoracja domu 

Biokominki są coraz bardziej popularne ze względu na swoje walory. Ich największą zaletą jest to, że można je zaaranżować w każdym wnętrzu. Jest to szansa na prawdziwy ogień dla osób, które z różnych względów, czy to prawnych, czy technicznych, kominka w swoim domu wcześniej mieć nie mogły. Większość z nich to przenośne urządzenia wolno stojące, wiszące lub do zabudowy, o prostej konstrukcji. Takie niedużych rozmiarów kominki opalane biopaliwem mogą z powodzeniem ozdobić i dostarczyć przyjemnego widoku płomieni nawet w niewielkim mieszkaniu. Oczywiście w ofercie producentów dostępne są także w pełni automatyczne, luksusowe rozwiązania z wyższej półki, z oddzielonymi od palnika zbiornikami o dużej pojemności oraz możliwością sterowania płomieniem. Jednak obecnie chciałam skupić się na rozwiązaniach ogólnie dostępnych dla każdego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii BIOKOMINKI I KOMINKI ELEKTRYCZNE.

Biokominek w mieszkaniu
Jaki biokominek kupić? na zdjęciach od góry: Biokominek biały na nóżce marki Infire, Biokominek wolno stojący EcoSmart Fire, Biokominek wiszący biały Ruby Fires, Biokominek wiszący marki Ebios Fire/Spartherm

Wyszukany dizajn i prosty montaż

Możemy wybierać spośród biokominków o różnym dizajnie, wielkości, proporcjach i z różnej półki cenowej. Znaleźć je możemy w ofercie firm zarówno polskich, jak i zagranicznych, takich jak: Infire, Kratki.pl, Conmoto, Glamm Fire, MS Fires czy EcoSmart Fire. Obecnie biokominki to coraz doskonalsze, wygodne, łatwe w użytkowaniu i bezpieczne rozwiązania. Jednak pamiętajmy, że to nadal żywy ogień, dlatego warto znać i przestrzegać zasad bezpieczeństwa – szczególnie kiedy dolewamy paliwa do paleniska. Biokominki wykonane z wysokiej jakości materiałów w połączeniu z ciekawą kolorystyką i dizajnem sprawiają, że wnętrza nabierają nowoczesnego charakteru i elegancji. Dodatkowo prosty montaż i możliwość wielorakiego zastosowania przemawia na ich korzyść. Oprócz prostych form wolno stojących czy wiszących, istnieje też możliwość zabudowania wkładu, czyli palnika na bioetanol, uzyskując wygląd klasycznego kominka. W tym przypadku mamy możliwość indywidualizacji i kreatywnych projektów oraz możemy obudować palenisko takim materiałem, jaki nam się podoba. Może to być ceramika, spieki kwarcowe, kamień naturalny czy beton architektoniczny, bądź zupełnie inne materiały pasujące do wystroju i stylu naszego wnętrza.

 

Zalety biokominka 

Biokominki to coraz poważniejszy i coraz bardziej doceniany segment kominkowego rynku. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie nowoczesność i wygodę oraz stawiają na unikalny wygląd. Nie wymagają żadnych pozwoleń czy serwisowania. Do tego nie generują powstawania dymu i sadzy, ponieważ w procesie spalania powstaje jedynie para wodna i bardzo małe ilości dwutlenku węgla. Można powiedzieć, że są to rozwiązania dla każdego, łatwe i szybkie w montażu. Pomagają spełnić marzenie o żywym ogniu tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Dzięki nim każdy może mieć kominek i przebywać na co dzień w towarzystwie magicznego ognia, nawet mieszkając w apartamencie czy bloku.

Biokominek w salonie
Biokominek w zabudowie marki Infire

 

 

Magdalena Oleszko

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama