Reklama

Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Piece i grillo-wędzarnie Lorenz
Piece i grillo-wędzarnie Lorenz

Tworzeniem pieców zajęliśmy się kilkanaście lat temu. Krok po kroku, zgłębiając tajniki tematyki zduńskiej, doszliśmy do momentu, w którym możemy się pochwalić bogactwem wiedzy w tym temacie oraz - co istotne - fachowym rzemiosłem. Rzecz jasna nie spoczywamy na laurach i wdrażamy coraz to nowsze technologie budowy pieców, aby każdy nasz model wykonany był z perfekcją. Każdy piec budowany jest od podstaw ręcznie, z cegieł szamotowych, na specjalnych zaprawach ogniotrwałych, ocieplony i wykończony z dbałością o każdy szczegół. Zależy nam na tym, aby nasze prace - zarówno piece jak i zestawy kuchni ogrodowych - były dopracowane w każdym calu i spełniały oczekiwania naszych klientów. Zapraszamy do współpracy i kontaktu z nami! Odpowiemy na Państwa pytania oraz doradzimy jaki piec wybrać lub jaką kuchnię postawić.

31.03.2022 10:32
Kuchnia letnia jak marzenie
Kuchnia letnia jak marzenie

Wszyscy uwielbiamy rodzinne grillowanie na świeżym powietrzu.

22.07.2021 00:00
Spełniamy marzenia o ogniu w ogrodzie
Spełniamy marzenia o ogniu w ogrodzie

Lubię wyzwania, dlatego w mojej pracy nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Jedną z takich realizacji jest wykonana przez naszą firmę w Wielkopolsce całoroczna kuchnia ogrodowa, w której znajdziemy pełny wachlarz urządzeń: grill, wędzarkę, piec chlebowy, płytę na fajerki, piekarnik, a nawet kominek. Realizacja została wykonana z pięknej ponad 200-letniej cegły rozbiórkowej, która nadaje kuchni sielskiego wyrazu i kojarzy się od razu z biesiadą, grillowaniem i przyjemnym spędzaniem czasu.

21.05.2020 00:00
Ogień w ogrodzie - ogrzewacze gazowe od Kratki.pl
Ogień w ogrodzie - ogrzewacze gazowe od Kratki.pl

Do stworzenia wyjątkowego nastroju potrzebne jest ciepło i światło. Igrające płomienie ognia zamknięte w oszczędnej, eleganckiej formie ogrzewaczy gazowych sprawiają, że pięknem ogrodów, tarasów i patio można się cieszyć nawet w chłodne wiosenne wieczory. Marka Kratki, polski producent ogrzewaczy gazowych, zaprasza do bajkowego świata ognia. Panuje w nim ciepła atmosfera i niecodzienny klimat.

08.05.2020 00:00
W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze
W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze

Wielu z nas doskwiera samotność i nuda. Posiadacze ogródków mogą w różny sposób uatrkacyjnić okres tej przymusowej izolacji. Takim umilaczem może być grill i obiad serwowany z grilla, rozpalenie ogniska i jak za dawnych lat przysmażanie kiełbasek nad wesoło skaczącymi płomieniami czy odpalenie ogrodowego kominka – jeśli taki posiadamy czy uruchomienie letniej ogrodowej kuchni, która pozwala na regularne przyrządzanie potraw na zewnątrz.

29.04.2020 00:00
EBIOS TOWER CZY FUORA BIOETANOL VS. GAZ
EBIOS TOWER CZY FUORA BIOETANOL VS. GAZ

Wraz z końcem lata przychodzi jesień. Dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze. Ostatnie chwile lata chcemy wykorzystać jak najpełniej, spędzając długie wieczory na ławce w ogrodzie. Te wyjątkowe momenty może jednak zepsuć chłód, który często nie pozwala cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Firma Spartherm znalazła na to nie jeden, lecz dwa sposoby!

17.04.2020 00:00
GrillChips - rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla
GrillChips - rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla

GrillChips to nasz nowy, rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla. Jest świetną alternatywą dla klasycznego węgla lub brykietu drzewnego. Wytwarzany jest zawsze z wysokogatunkowych czystych wiórów drzewnych pozbawionych praktycznie kory. W 100% ekologiczny produkt jest certyfikowany znakiem jakości DINPlus (Reg. Nr 9H035). Idealnie wpisuje się w filozofię Slow Food.

14.04.2020 00:00
Wyczarowany z cegły
Wyczarowany z cegły

W kompleksie przedstawionym na zdjęciu znajdują się: grill, rożen, wędzarnia, kuchnia z żeliwnymi blachami oraz typowy piec do pieczenia chleba. Na życzenie klienta możemy uzupełnić go typowym, włoskim piecem do pizzy. Obiekt, malowniczo położony w ogrodzie Hotelu & Spa Jawor w Jaworzu koło Bielska-Białej, stanowi zaplecze dla imprez masowych, takich jak doroczny turniej tenisowy Beskid Cup z udziałem sporej grupy gwiazd estrady i sceny oraz tłumu widzów obserwujących zmagania na kortach.

06.01.2020 00:00
Budowle ogrodowe z fantazją
Budowle ogrodowe z fantazją

Od lat zajmuję się budową kominków i budowli ogrodowych i nie tylko. Od jakiegoś czasu poszerzyłem swoje zainteresowania. Wychodząc na przeciw swoim wizjom poszukiwałem materiału, w którym mógł bym odzwierciedlać swoje wizje. Po 3,5 roku pracy i spędzenia czasu na próbach z materiałem, który odpowiadał by moim wymaganiom, odważyłem się na wyjście na przeciw wyzwaniu i celom, które sobie postawiłem. Chciałem wykonywać budowle odbiegające wizją od przyjętych standardów.

31.12.2019 00:00
"Włoskie piece gliniane"
"Włoskie piece gliniane"

Każdy zauważy różnicę między chlebem i pizzą pieczonymi w piecu elektrycznym a w piecu na drewno. Efekt jest jeszcze lepszy i bardziej zaskakujący, jeśli pieczenie odbywa się w piecu z gliny. Książka ta, praktyczny poradnik "zrób to sam", pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko.

30.08.2019 00:00
Jakie drewno najlepiej wybrać do wędzenia?
Jakie drewno najlepiej wybrać do wędzenia?

W tej roli najlepiej sprawdza się drewno z drzew liściastych bez kory. Najczęściej wybierany jest buk, grab, wiąz, akacja, dąb, olcha, klon oraz drzewa owocowe, takie jak: śliwa, jabłoń czy grusza. Drewna z drzew iglastych nie używa się ze względu na zbyt duże zażywiczenie. Paląca się żywica nadaje mięsu posmak terpentyny, a powstająca przy jej spalaniu sadza oblepia mięso. Często do wędzenia stosuje się jałowiec, najczęściej jednak jako dodatek.

30.08.2019 00:00
Powrót do ogniska
Powrót do ogniska

Jak ognisko wygląda, każdy wie. Obłożony kamieniami wypalony kawałek ziemi, na którym układało się stos i spędzało chłodniejsze letnie wieczory. Taki obraz ogniska funkcjonuje w naszej świadomości. Jednak czasy się zmieniają i zmienia się wszystko wokół nas. Zmieniają się domy, a w nich różne sprzęty, w tym kominki, i tak samo zmieniły się też ogniska. Oczywiście nowe wizje nie naruszają podstawowych założeń. Mamy tę samą zasadę działania, a przede wszystkim tę samą pierwotną wizję ognia.

11.04.2019 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców