Reklama

Grille i ogień w ogrodzie

W dziale Grille i ogień w ogrodzie w artykułach poruszmy tematykę związaną z :

  • grille metalowe
  • grille murowane, grille budowane metodami zduńskimi
  • grille z prefabrykatów
  • akcesoria do grillowania
  • metody grillowania
  • wędzarka . wędzarnia w ogrodzie
  • ogrodowe kuchnie, ogrodowy kombajn z fajerkami, piekarnikiem, piecem chlebowym, wędzarką, kuchnie letnie
  • ogrzewacze ogrodowe i tarasowe: ogrzewacz na pellet, ogrzewacz gazowy
  • ogrodowy biokominek
  • ogrodowe kominki na drewno
Ogień w ogrodzie - ogrzewacze gazowe od Kratki.pl
Ogień w ogrodzie - ogrzewacze gazowe od Kratki.pl

Do stworzenia wyjątkowego nastroju potrzebne jest ciepło i światło. Igrające płomienie ognia zamknięte w oszczędnej, eleganckiej formie ogrzewaczy gazowych sprawiają, że pięknem ogrodów, tarasów i patio można się cieszyć nawet w chłodne wiosenne wieczory. Marka Kratki, polski producent ogrzewaczy gazowych, zaprasza do bajkowego świata ognia. Panuje w nim ciepła atmosfera i niecodzienny klimat.

08.05.2020 00:00
W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze
W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze

Wielu z nas doskwiera samotność i nuda. Posiadacze ogródków mogą w różny sposób uatrkacyjnić okres tej przymusowej izolacji. Takim umilaczem może być grill i obiad serwowany z grilla, rozpalenie ogniska i jak za dawnych lat przysmażanie kiełbasek nad wesoło skaczącymi płomieniami czy odpalenie ogrodowego kominka – jeśli taki posiadamy czy uruchomienie letniej ogrodowej kuchni, która pozwala na regularne przyrządzanie potraw na zewnątrz.

29.04.2020 00:00
EBIOS TOWER CZY FUORA BIOETANOL VS. GAZ
EBIOS TOWER CZY FUORA BIOETANOL VS. GAZ

Wraz z końcem lata przychodzi jesień. Dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze. Ostatnie chwile lata chcemy wykorzystać jak najpełniej, spędzając długie wieczory na ławce w ogrodzie. Te wyjątkowe momenty może jednak zepsuć chłód, który często nie pozwala cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Firma Spartherm znalazła na to nie jeden, lecz dwa sposoby!

17.04.2020 00:00
GrillChips - rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla
GrillChips - rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla

GrillChips to nasz nowy, rewolucyjny i ekologiczny sposób na grilla. Jest świetną alternatywą dla klasycznego węgla lub brykietu drzewnego. Wytwarzany jest zawsze z wysokogatunkowych czystych wiórów drzewnych pozbawionych praktycznie kory. W 100% ekologiczny produkt jest certyfikowany znakiem jakości DINPlus (Reg. Nr 9H035). Idealnie wpisuje się w filozofię Slow Food.

14.04.2020 00:00
Wyczarowany z cegły
Wyczarowany z cegły

W kompleksie przedstawionym na zdjęciu znajdują się: grill, rożen, wędzarnia, kuchnia z żeliwnymi blachami oraz typowy piec do pieczenia chleba. Na życzenie klienta możemy uzupełnić go typowym, włoskim piecem do pizzy. Obiekt, malowniczo położony w ogrodzie Hotelu & Spa Jawor w Jaworzu koło Bielska-Białej, stanowi zaplecze dla imprez masowych, takich jak doroczny turniej tenisowy Beskid Cup z udziałem sporej grupy gwiazd estrady i sceny oraz tłumu widzów obserwujących zmagania na kortach.

06.01.2020 00:00
Budowle ogrodowe z fantazją
Budowle ogrodowe z fantazją

Od lat zajmuję się budową kominków i budowli ogrodowych i nie tylko. Od jakiegoś czasu poszerzyłem swoje zainteresowania. Wychodząc na przeciw swoim wizjom poszukiwałem materiału, w którym mógł bym odzwierciedlać swoje wizje. Po 3,5 roku pracy i spędzenia czasu na próbach z materiałem, który odpowiadał by moim wymaganiom, odważyłem się na wyjście na przeciw wyzwaniu i celom, które sobie postawiłem. Chciałem wykonywać budowle odbiegające wizją od przyjętych standardów.

31.12.2020 00:00
"Włoskie piece gliniane"
"Włoskie piece gliniane"

Każdy zauważy różnicę między chlebem i pizzą pieczonymi w piecu elektrycznym a w piecu na drewno. Efekt jest jeszcze lepszy i bardziej zaskakujący, jeśli pieczenie odbywa się w piecu z gliny. Książka ta, praktyczny poradnik "zrób to sam", pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko.

30.08.2019 00:00
Jakie drewno najlepiej wybrać do wędzenia?
Jakie drewno najlepiej wybrać do wędzenia?

W tej roli najlepiej sprawdza się drewno z drzew liściastych bez kory. Najczęściej wybierany jest buk, grab, wiąz, akacja, dąb, olcha, klon oraz drzewa owocowe, takie jak: śliwa, jabłoń czy grusza. Drewna z drzew iglastych nie używa się ze względu na zbyt duże zażywiczenie. Paląca się żywica nadaje mięsu posmak terpentyny, a powstająca przy jej spalaniu sadza oblepia mięso. Często do wędzenia stosuje się jałowiec, najczęściej jednak jako dodatek.

30.08.2019 00:00
Powrót do ogniska
Powrót do ogniska

Jak ognisko wygląda, każdy wie. Obłożony kamieniami wypalony kawałek ziemi, na którym układało się stos i spędzało chłodniejsze letnie wieczory. Taki obraz ogniska funkcjonuje w naszej świadomości. Jednak czasy się zmieniają i zmienia się wszystko wokół nas. Zmieniają się domy, a w nich różne sprzęty, w tym kominki, i tak samo zmieniły się też ogniska. Oczywiście nowe wizje nie naruszają podstawowych założeń. Mamy tę samą zasadę działania, a przede wszystkim tę samą pierwotną wizję ognia.

11.04.2019 00:00
Wiosna - czas wyjść na zewnątrz
Wiosna - czas wyjść na zewnątrz

Wiosna to czas, w którym spragnieni pobytu na świeżym powietrzu, wychodzimy na zewnątrz i rozpoczynamy sezon tarasowo-ogrodowy. By przyjemnie spędzić czas na zewnątrz, w rześkie jeszcze często wiosną dni i wieczory, warto zaopatrzyć się w jakiś ogień. Może to być zarówno palenisko-ognisko na drewno, ogrzewacz, czy ogrodowy kominek gazowy lub biokominek. Przyjście wiosny oznacza też rozpoczęcie sezonu grillowego, dlatego warto przygotować do kolejnego sezonu swój grill bądź też kupić jeśli jeszcze...

20.03.2019 00:00
Kominek plenerowy
Kominek plenerowy

W czasie urlopowych wyjazdów na południe Europy wielu Polaków dostrzegło, że łagodniejszy klimat, lato, poranki, wieczory czy nawet noce, kiedy spędza się dużo czasu na zewnątrz, wcale nie muszą oznaczać rozstania z kominkiem. Tak jak przywędrowała do nas moda na pełną zalet kuchnię śródziemnomorską, tak zorientowano się, że lekkiej diecie i zwolnieniu tempa życia doskonale jest w towarzystwie ognia.

30.07.2018 00:00
Akcesoria do grillowania - podstawowe i dla wymagających
Akcesoria do grillowania - podstawowe i dla wymagających

Marzeniem wielu miłośników grillowania jest osiągnięcie perfekcji w tej sztuce kulinarnej. Aby potrawa była smaczna, odpowiednio dopieczona i aromatyczna potrzebne są wysiłek i niemałe umiejętności. Z pomocą amatorom spotkań pod chmurką przychodzą firmy, które w swoim asortymencie posiadają ogromną ilość akcesoriów do grillowania.

12.06.2018 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama