Reklama

Ogień w ogrodzie: ogniska, ogrzewacze

Ogień w formie tradycyjnego ogniska dotrzymywał towarzystwa już ludziom pierwotnym, to wokół niego toczyło się życie rodzinne. Potrzeba obcowania z ogniem jest dalej tak samo silna, jednak zmieniły się czasy i możliwości. Ognisko, niegdyś kojarzone z nieładem i co najwyżej otoczone byle jakimi kamieniami, dziś przyjmuje formę atrakcyjnych i praktycznych ognisk ogrodowych, które porządkują, a nawet zdobią przestrzeń.
Ogień w ogrodzie: ogniska, ogrzewacze
Palenisko ogrodowe Esschert Design Poland

Szeroko dostępne są także nowoczesne i wygodne w obsłudze ogrzewacze ogrodowe, które przy minimalnej obsłudze ogrzewają w chłodniejsze dni i wieczory. Biorąc przykład z mieszkańców południowej Europy, gdzie kultura spędzania czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie ognia króluje od dawna, również Polacy zaczęli chętnie wprowadzać ogień do swoich ogrodów oraz inwestować w praktyczne i atrakcyjne wizualnie urządzenia ogrodowe. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale GRILLE I OGIEŃ W OGRODZIE

Powrót do ogniska - walory tradycyjnego paleniska 

Dużą popularnością od dobrych kilku lat cieszą się paleniska przypominające formą tradycyjne ogniska, wszystkim nam doskonale znane z młodzieńczych lat. Gotowe ogniska to funkcjonalne i mobilne konstrukcje, które bez problemu można przenosić i zmieniać miejsce ich usytuowania zgodnie z aktualnymi potrzebami. Nowoczesne ogniska mogą być proste i minimalistyczne, jednak często są to urządzenia przybierające niezwykle modne i oryginalne kształty. Mogą być inspirowane pięknem matematycznego świata czy stylem botanicznym. Ogniska ogrodowe mogą być umieszczone na podestach, podstawach czy innych konstrukcjach. Mogą być też wzbogacone o półki na drewno, różne akcesoria czy o obręcz, przydatną do przygotowywania posiłków. Ogniska mogą być ciekawym i estetycznym elementem aranżacji ogrodu, który ogrzeje, nakarmi oraz zapewni magiczną atmosferę i relaks związany z kontaktem z naturalnym żywiołem, jakim jest ogień. 

ogniska i ogrzewacze ogrodowe
Ognisko HettaSupply, biokominek Ecosmart Fire, palenisko na drewno Rb73/Kominki Kozłowski, ogrzewacz gazowy Spartherm

Nowoczesne ogrzewacze ogrodowe: biokominki, ogrzewacze gazowe i ogrzewacze pelletowe

Nowoczesne kominki tarasowe to urządzenia gotowe, łatwe w montażu i użytkowaniu. Mogą być opalane różnymi paliwami i są idealną opcją dla osób, którym zależny na wygodzie i dizajnerskim wyglądzie urządzenia. Szczególnie producenci kominków gazowych i biokominków w tę nowoczesność wpisują się perfekcyjnie, oferując swoim klientom efektywną i atrakcyjną wizję ognia oraz nietypowe wzornictwo połączone z łatwą i szybką obsługą urządzenia. Często są wyposażone w intuicyjny system sterowania za pomocą pilota, dzięki czemu możliwe jest włączenie urządzenia na konkretny dzień, a nawet godzinę.  Szeroką ofertę kominków tarasowych znajdziemy też w grupie biokominków, które będą wyróżniać się nowoczesnym, często nietypowym, fantazyjnym oraz dopracowanym dizajnem. 

Czas na grilla!. Dowiedz się więcej>>

ogrzewacz gazowy do ogrodu
Ogrzewacz gazowy Kratki

Palenisko ogrodowe – jakie wybrać? 

Oferta producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych jest w tym segmencie niezwykle szeroka, a ze względu na duże zainteresowanie stale się powiększa. Również wielu producentów kominków, widząc duże zainteresowanie, uzupełnia swoją ofertę o tego typu rozwiązania. I obecnie jest to istotna część ich działalności. 
Zarówno ogrzewacze, jak i ogniska wprowadzają przyjemny nastrój do ogrodów i mają wiele zalet. Decydując się na jedno z wspomnianych rozwiązań, warto się zastanowić, na jakich walorach i aspektach zależy nam najbardziej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w swoim ogrodzie posiadać i jedno, i drugie rozwiązanie. Gdy nie musimy patrzeć na fundusze, po co się ograniczać? 

 

Magdalena Oleszko

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców