Reklama

Ogrodowa kuchnia z cegły ręcznie formowanej - pokaz możliwości

Ogrodowa kuchnia ma być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też użyteczna i zbudowana na najwyższym poziomie technicznym i z wykorzystaniem sprawdzonego osprzętu i materiałów.
ogrodowa-kuchnia-z-cegly

Projektowanie i budowa grillo-wędzarni i kuchni ogrodowych to nie tylko od kilkunastu lat moja praca, ale też pasja. Stale poszukuję nowych, ciekawych rozwiązań, a realizacja którą Państwu przedstawiam to crème de la crème tego co można wyczarować z wydawać by się mogło, dobrze znanej cegły. Ze względu na stopień skomplikowania zlecenia postanowiłem wykonać maszynę, która pozwala tworzyć 30 różnych kształtów cegły – wypukłych i wklęsłych. Na takie formowane według indywidualnego projektu kształtki ceglane w cegielni czeka się rok. Dzięki mojemu urządzeniu mogę unikalną i wyrafinowaną formę cegły wykonać od ręki.

WIĘCEJ CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW ZNAJDZIESZ W DZIALE GRILLE I OGIEŃ W OGRODZIE

By realizacja była spójna całość wykonana została z cegły w tym samym kolorze. Smaczku dodają detale jak m.in.: frezowane na ostro brzegi blatu, podświetlana od góry ceglana plecionka 3D nad zlewem i pod okapem zatopiona w ceglanej ramie, czy rozeta przy mechanizmie podnoszenia rusztu od wędzarni. 

Ogrodowa kuchnia ma być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też użyteczna i zbudowana na najwyższym poziomie technicznym i z wykorzystaniem sprawdzonego osprzętu i materiałów. Dlatego postawiłem na ręcznie formowaną cegłę z cegielni Słodków, osprzęt żeliwny marki Hubos – na którym od lat mogę polegać. Równie ważne co główne materiały wykończeniowe jest też to czego na pierwszy rzut oka nie widać, ale co ma wpływ na estetykę całości lub walory użytkowe w przyszłości. Przykładowo do impregnacji użyłem Silicon B firmy Kabe, który nie zmienia wyglądu cegły –nie zyskuje ona niechcianej świecącej powłoki. Postawiłem też na wysokiej jakości fugę, na której nie wychodzą w trakcie użytkowania po kilku sezonach wykwity solne. 

Przedstawiona realizacja ma służyć do gotowania na płycie fajerkowej, pieczenia w piecu chlebowym i wędzenia – zarówno na zimno jak i na gorąco – w tym celu wydłużona i specjalnie zaizolowana została droga spalin od paleniska wędzarniczego do komory wędzarki. 

Przedstawiona kuchnia ogrodowa była wymagającym projektem, którego stworzenie zajęło 6 tygodni. Inwestor dał mi wolną rękę – miało być ładnie i na bogato. Jak wyszło? Zdaniem inwestora – „petarda!”, lepiej od oczekiwań. 

Solidny fundament specjalistycznej wiedzy pozwala mi wykraczać poza ustalone ramy i realizować śmiałe projekty.

Tomasz Kiszka

Grillo-wedzarnie.pl
tel. 609 029 108
www.grillo-wedzarnie.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama