Reklama

"Włoskie piece gliniane"

Każdy zauważy różnicę między chlebem i pizzą pieczonymi w piecu elektrycznym a w piecu na drewno. Efekt jest jeszcze lepszy i bardziej zaskakujący, jeśli pieczenie odbywa się w piecu z gliny. Książka ta, praktyczny poradnik "zrób to sam", pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko.
"Włoskie piece gliniane"
Książka "Włoskie piece gliniane"

Każdy zauważy różnicę między chlebem i pizzą pieczonymi w piecu elektrycznym a w piecu na drewno. Efekt jest jeszcze lepszy i bardziej zaskakujący, jeśli pieczenie odbywa się w piecu z gliny. Książka ta, praktyczny poradnik "zrób to sam", pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne  z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale GRILLE I OGIEŃ W OGRODZIE.

Aby zaoferować szerszy wybór, poradnik ten prezentuje konkretne przykłady pieców zbudowanych przez autora na cztery różne sposoby: z plecioną kopuła; z gliny, piachu i słomy; ze sklepieniem z surowych cegieł; ze sklepieniem ze starych dachówek i gliny. Każdy przykład budowy pieca jest dokładnie zilustrowany i opisany w poszczególnych fazach wznoszenia. 

Ostatnia część książki poświęcona jest ochronie i użytkowaniu pieca oraz pożytecznym radom, dotyczącym jego utrzymania i konserwacji. Jedyny w swoim rodzaju praktyczny przewodnik dla tych, którzy kochają ekologiczne majsterkowanie i lubią dzielić się wiedzą i smakiem. 

Andrea Magnolini

s. 160, oprawa broszurowa

Wydawnictwo "Info Studio"  

Książkę możesz nabyć na stronie: http://kiosk.ihz.pl/produkt/wloskie-piece-gliniane/


Oceń

Reklama
Reklama