Reklama

Kominki na targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie

Jak zaaranżować kominek? Jakie są trendy i nowe propozycje w konstrukcji wkładów kominkowych? Wkład kominkowy narożny, trójstronny, dwustronny czy klasycznie jednostronnie przeszklony? To wszystko można było zobaczyć podczas największych w Europie targów kominkowych Progetto Fuoco 2022, które odbyły się w dniach 4-7 maja 2022 roku we włoskiej Weronie.
Kominki na targach Progetto Fuoco 2022 w Weronie
Kminki na targach Progetto Fuoco 2022

 

Kominek na drewno, pellet, gaz i bioetanol

Przede wszystkim w Weronie można było zobaczyć kominki opalane różnymi paliwami. Choć targi skupiają się na urządzeniach opalanych biomasą - drewnem kawałkowym i pelletem to w tym roku pokazano też kilka działających kominków gazowych. Można było też zobaczyć biokominki, czyli kominki opalane bioetanolem oraz kominki elektryczne.

 

Kominek z Ekoprojektem czyli przyjazny dla środowiska

Oczywiście obecnie wszystkie paleniska przeznaczone na europejski rynek posiadają certyfikat Ekoprojekt. Ekoprojekt to europejska dyrektywa określająca normy emisji dla urządzeń grzewczych obowiązuje ona we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 1 stycznia 2022 roku.

Jak sprawdzić czy Twój kominek ma Ekoprojekt? - przejdź do artykułu>>>>>

 

Kominek narożny, kominek dwustronny czy kominek pelletowy?

Zdecydowanym hitem europejskiego rynku jeśli chodzi o popularność są paleniska trójstronnie przeszklone, choć wiele było też prezentowanych rozwiązań z wkładami kominkowymi dwustronnymi, co ewidentnie jest odpowiedzią na potrzebę podziału, wyznaczenia stref funkcjonalnych otwartych wnętrz. Ciekawostką są wkłady kominkowe pelletowe. O ile piecyk na pellet w Polsce zyskał już pewną popularność i klienci są z tym produktem "oswojeni" o tyle kominki pelletowe to nadal egzotyka, a widać choćby na przykładzie przedstawionej aranżacji marki Thermorossi, że można je równie atrakcyjnie zaaranżować. We Włoszech wielu producentów ma w swojej ofercie wkłady pelletowe, również wkłady pelletowe wodne - część palenisków przeznaczona jest do budowy kominków od podstaw , część to kasety do modernizacji kominków. 

Kominek a może biokominek made in Poland

Spośród polskich producentów mogliśmy zobaczyć między innymi paleniska kominkowe i piecyki marki Defro Home oraz biokominki polskiej marki Infire i Planika.

Kominkowi producenci na Progetto Fuoco 2022

Oczywiście w Weronie wystawiało się wielu producentów z różnych rejonów głównie Europy. Nie wszystkie marki dostępne są na polskim rynku, choć trzeba przyznać, że polski rynek jest niezwykle bogaty jeśli chodzi o wybór produktów dostępnych dla klienta. Spośród obecnych na polskim rynku marek obecny był czeski Hoxter, niemiecki Brunner oraz Camina &Schmid, fiński producent kominków i pieców steatytowych Tulikivi, francuskie Focus,  Seguin i JC Bordelet, duński producent kominków gazowych Element 4, holenderski Dru. Oczywiście szczególnie bogata była reprezentacja włoskich producentów spośród obecnych na polskim rynku z paleniskami kominkowymi obecne były między innymi marki: La Nordica, Edilkamin, Thermorossi, Kalon.

Poznaj nowości Hoxter na targach Progetto Fuoco - przejdź TUTAJ>>>
Przejdź do relacji polskiej marki Defro z targów Progetto Fuoco 2022 >>>
Kominek pelletowy w aranżacji Thermorossi

 

Kominek narożny minimalistyczny czerń i biel Edilkamin
Kominek dwustronny Palazzetti
Kominek wiszący, metalowy Focus
Kominek trójstronny z dużym podestem, szufladą i wnęką na drewno La Nordica
Kominek steatytowy Tulikivi

 

Kominek dwustronny w oprawie czerwonej  metalowej ramki z dekorem CTM 
Wodne palenisko piecowe Hoxter

 

Kominek plus postarzane drewno Defro Home

 

Futurystyczny kominek betonowy Eva Calor
Biokominek wiszący biały Infire
Kominek gazowy trójstronny Dru / Spartherm
Biokominek wbudowany w podłogę Infire
Kominek trójstronny czarny, Brunner
Kominek pelletowy dwustronny Kalon
Piec kaflowy błękitne kafle Brunner + Pokorny
Kominek gazowy dwustronny Camina&Schmid
Kominek narożny obudowa czarne drewno Hoxter
Kominek metalowy  wyspowy  czerwony Traforart

 

Kominek dwustronny na drewno Seguin
Kominek gazowy pionowy Element 4
Kominek z brązową ramką wokół paleniska Caminetti Montegrappa

 

 

 

Kominek modułowy betonowy Nordpeis
Kominki typu wyspowego JC Bordelet
Kominek elektryczny narożny British Fires

Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama