Reklama

Hoxter na targach Progetto Fuco 2022

Hoxter to obecny w Polsce czeski producent wkładów kominkowych, w tym wkładów kominkowych wodnych oraz drzwiczek do pieców. Podczas targów Progetto Fuoco 2022 w Weronie zaprezentował on także kilka ciekawych nowości.
Ładuję odtwarzacz...

Wkłady piecowe Hoxter

Podczas targów Progetto Fuoco 2022 Hoxter zaprezentował na swoim stoisku nowe, wprowadzone już do oferty paleniska piecowe przeznaczone do większych obciążeń cieplnych i do budowy pieców akumulacyjnych. Na stoisku można było zobaczyć zarówno dwa wkłady piecowe powietrzne z serii HE: 

  • narożny wkład piecowy z krążkami akumulacyjnymi
  • wkład piecowy z płaską fasadą

W serii znaleźć można także palenisko piecowe z płaską fasadą z możliwością załadunku od tyłu. Tylne drzwiczki mają maksymalny możliwy rozmiar ułatwiający obsługę kominka i dokładanie paliwa z innego pomieszczenia co zapewnia maksymalny komfort w pomieszczeniu gdzie znajduje się akumulacyjny piec. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

hoxter na progetto fuoco 2022
Hoxter na targach Progetto Fuoco 2022 prezentował paleniska na drewno i nowość palenisko gazowe

Nowe paleniska piecowe wyposażone zostały w odporny na wysokie temperatury stalowy profil drzwi o grubości 2,5 mm co zapobiega deformacji drzwi przy wysokich temperaturach. Z kolei zastosowanie podwójnych szyb we wkładzie piecowym poprawia właściwości izolacyjne drzwi i zmniejsza emisję ciepła z paleniska do pomieszczenia. Wkład piecowy Hoxter można podłączyć do ciągu akumulacyjnego za pomocą żeliwnej kopuły lub żeliwnego kołnierza z boku lub z tyłu paleniska co daje swobodę przy projektowaniu bryły pieca. Niewykorzystane otwory spalinowe są zaślepione masywnymi płytami żeliwnymi z uszczelką. 

Oprócz wkładów piecowych powietrznych ofertę marki Hoxter uzupełniły wkłady piecowe wodne WHE. Tak jak wkłady powietrzne wyposażone są one w podwójne szyby oraz mają możliwość załadunku od tyłu. Pozwalają też na zmienne wykorzystanie mocy. Dają możliwość ukierunkowania przepływu gorących spalin przez zintegrowany wymiennik ciepłej wody lub do podłączonego systemu akumulacyjnego. Użytkownik wykorzystuje w ten sposób efekt kilku godzin promieniowania cieplnego i podgrzanej wody w zbiorniku, którą można dowolnie wykorzystać. 

palenisko gazowe i piecowe Hoxter
Nowości marki Hoxter - paleniska piecowe HE i palenisko piecowe wodne WHE oraz palenisko gazowe z akumulacją

Wartością dodaną paleniska WHE  jest wbudowany spiralny oczyszczacz wymiennika ciepłej wody. Spirale ze stali nierdzewnej w rurowym wymienniku ciepła są zaprojektowane tak, aby były stabilne nawet w temperaturach 650 °C. Spirale są zawieszone na mechanizmie dźwigniowym zamontowanym na mosiężnych wkładkach, co zapewnia łatwą obsługę. System czyszczący można łatwo obsługiwać za pomocą mechanizmu dźwigniowego. Dźwignia czyszcząca może być dowolnie montowana po prawej lub lewej stronie produktu. Elementy sterujące zapewniają prosty i intuicyjny sposób sterowania i zostały zaprojektowane w taki sposób, aby chłodziły się podczas pracy.

Poza paleniskami piecowymi na stoisku Hoxter można było też zobaczyć pierwsze w ofercie firmy palenisko gazowe, które umożliwia akumulację ciepła. Była to prapremiera produktu, bo nie jest on jeszcze dostępny w ofercie.

Hoxter to prężnie rozwijający się producent palenisk kominkowych z ofertą produktów najwyższej jakości. Jak mówią założyciele marki Petr Banasinski i Richard Dorazil: 

Od ponad 10 lat projektujemy i produkujemy produkty najwyższej jakości. Wzajemne zaufanie do naszych partnerów i współpracowników to nasza filozofia. Naszym celem nie jest bycie największym, ale najlepszym i najbardziej ulubionym producentem wkładów kominkowych.

Przejdź do innych relacji z targów Progetto Fuoco 2022<<<

 

 


Oceń

Reklama
Reklama