Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Targi Progetto Fuoco 2020, Werona

Nowości

Targi Progetto Fuoco 2020, Weronaważne

28-02-2020
drukuj

W dniach 19–22 lutego 2020 roku odbyły się międzynarodowe targi Progetto Fuoco. Największy pokaz pieców i kominków spalających drewno i pelety jak co dwa lata odbył się na terenach targowych w Weronie.

 

Na ponad 130 tys. m2 swoją ofertę na ośmiu targowych halach prezentowało 800 firm z czego 40% stanowili wystawcy zagraniczni spoza Włoch, pochodzący z  40 krajów. Na targach można było znaleźć ogrom kominkowych, piecowych, kuchennych i ogrodowych inspiracji. W Weronie zaprezentowano 3,500 produktów, w tym aż 300 działających, dzięki systemowi odprowdzania spalin. Targi odwiedziło 60 tysiący osób, z czego około 30% stanowili zagraniczni odwiedzający (głównie z Francji, Niemiec i Hiszpanii), pochodzący spoza Włoch z 70 krajów.

 

Nowością na targach była strefa Progetto Bosco – zewnętrzna wystawa prezentującą maszyny do obróbki drewna opałowego oraz strefa EcoHouse, poświęconąa efektywności energetycznej.

 

Progetto Fuoco jak co dwa lata było ukierunkowane na świat dizajnu. Obok prośrodowiskowych rozwiązań i ekonomicznej efektywności można było podziwiać kreatywne wzornictwo na pięknie zaaranżowanych ekspozycjach.

 

Na targach można było zapoznać się z nowościami i ofertą zarówno włoskich jak i zagranicznych producentów. Wśród włoskich wystawców znalazły się znane marki takie jak: Cadel, Cerampiù, Clementi, De Manincor, Eva Calòr, Italkero, Kalon, MCZ Group, Palazzetti, Piazzetta, Edilkamin, Ravelli, Rizzolli, Thermorossi, Caminetti Montegrappa, La Nordica czy La Stufa Bergamasca.

 

Na ekspozycjach dominowały piecyki, zarówno na pelet jak i drewno, ale sporą grupę stanowiły także paleniska. W tym roku oprócz urządzeń opalanych drewnem i peletami dało się zauważyć także kominki gazowe, biokominki, a nawet elektryczne. Szeroką grupę stanowiły też kuchnie, piecyki z piekarnikiem, grille czy piece do pizzy. Na targach można było zobaczyć też producentów paliwa, systemów kominowych, materiałów do budowy kominka czy akcesoriów.

 

W Weronie nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Na targach swoje produkty prezentowały firmy: Barlinek, Darco, Defro Home, Dorako, Infire, Kratki.pl oraz Planika. Dodatkowo powstała specjalna Polska Strefa, zorganizowana przez magazyn Biomasa, w której przedstawiciele polskiego biznesu wystawiali się na targach po raz pierwszy. Wystawcami Polskiej Strefy były firmy: Dankros, Dortech, Energet, Heiztechnik, Kablonex, Kostrzewa,  Krex, Nibe Biawar, Politrade oraz Rakoczy Stal.

 

Partnerami targów byli: AIEL (Włoskie stowarzyszenie energii z drewna), TESAF ( Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśny na Uniwersytecie w Padwie,  Anfus (Włoskie Stowarzyszenie Budowniczych Pieców i Kominiarzy), Assocosma (Włoskie Stowarzyszenie Producentów Majolikowych Pieców).

 

Jednym z partnerów medialnych imprezy był magazyn „Świat Kominków”, którego przestawicieli nie mogło zabraknąć na targach. Ponadto redaktor naczelny magazynu "Świat Kominków" podczas targów miał okazję wręczyć Ado Rebuli - prezesowi Piemmeti S.p.A. Płomień Roku 2018 w kategrorii Wydarzenie za orgnizację Targów PROGETTO FUOCO 2018. 

 

 

Magdalena Balicka

Zdjęcia: Magdalena Balicka, Aldona Mazurkiewicz

 

 

  

Brunner

Chazelles

Planika

Tulikivi

Cerampiù

Evoluzione Forni

Infire

Dorako

KimrPech

Jydepesjen

Defro Home

Hase

Marana Forni

La Stufa Bergamasca

Eva Calòr

Charnwood

Austroflamm

Rüegg

Granulebox

Rizzolli

Poujoulat

Darco

Moretti Design

Palazzetti

L'Artistico

Hoxter

Pertinger

MCZ...

Cadel

JC Bordelet...

Contura

Thermorossi

Invicta

La Nordica

Kratki.pl

Edilkamin

Kalon

Ravelli

Schott

Barlinek

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: