Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło

Zielone ciepło

Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych w ramach konsultacji projektu Programu Strategicznego Ochrony Środowiska dla woj. małopolskiego proponuje zmiany/korekty przedstawionej propozycji zapisów programu. Zachęcamy do podpisywania pisma z uwagami we własnym imieniu, gdyż warto uczestniczyć w konsultacjach. Pamiętajmy, że im więcej głosów z naszej strony, tym większa szansa na przeforsowanie proponowanych zmian!
Od wieków kominiarz cieszy się społecznym zaufaniem i kojarzy się ze szczęściem. Szczęściem powiązanym z bezpiecznym domem, czyli miejscem, w którym spędzamy większą część życia. Warto powierzyć bezpieczeństwo i zdrowie swojej rodzimy profesjonalnemu kominiarzowi. Takiego można znaleźć, korzystając z wyszukiwarki na stronie Krajowej Izby Kominiarzy (www.izbakominiarzy.pl).
Polskie Forum Klimatyczne, zrzeszenie proponujące korzystne rozwiązania dla naszej Planety i jej mieszkańców zrzesza ekspertów z wielu dziedzin, w tym ekspertów Unii Europejskiej.14 lipca organizacja opublikowała swoje oficjalne stanowisko odnośnie lokalnych uchwał antysmogowych w Małopolsce. Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem organizacji.
W opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi formuła wprowadzanych zakazów powinna dotyczyć urządzeń, które nie spełniają obowiązujących norm emisyjnych. Uogólniona forma zakazu obejmująca wszystkie urządzenia wykorzystujące biopaliwa stałe nie jest właściwym rozwiązaniem i nie sprzyja innowacjom oraz postępowi technologicznemu, wręcz do niego zniechęca.
"Drzewo jest produktem ekologicznym i odnawialnym. Leśnictwo to także bardzo ważny składnik naszej gospodarki wynoszący 3-4% PKB. Warto także zaznaczyć, że ponad 500 tysięcy osób pracuje w tej branży." - stwierdził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Cieszymy się, że w końcu biomasa drzewna została dostrzeżona przez władze i mamy nadzieję, że pójdą za tym już nie tylko słowa, ale i konkretne działania.
Od lipca do 16 sierpnia w mazowieckim będą trwały konsultacje dotyczące nowego projektu uchwały antysmogowej. Nowy projekt zakłada miedzy innymi, że od 2024 roku wprowadzony zostanie zakaz spalania węgla a od lipca 2030 roku w stolicy zacznie obowiązywać zakaz spalania wszystkich paliw stałych w tym drewna i pelletu.
OSKP stanowczo sprzeciwia się wszelkim zakazom i ograniczeniom ogrzewania drewnem, zwłaszcza w instalacjach przeznaczonych wyłącznie do stosowania biomasy, spełniających wymogi Ekoprojektu. Przepisy ustawy o OZE oraz ustawodawstwo i praktyka europejska są w kwestii drewna jednoznaczne. Przykładem mogą być chociażby Włochy, Szwajcaria, Austria, Francja, Niemcy czy znane z rygorystycznego podejścia do ekologii kraje skandynawskie, gdzie ogrzewanie drewnem jest czymś normalnym.
Fundacja Rozwoju Regionu Rabka oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu zorganizowały konferencję pt. Właściwe wykorzystanie biomasy do celów energetycznych, aspekty ekologiczne, ekonomiczne oraz niezależność i ochrona klimatu. Konferencja odbyła się 17.06.2021 r. w siedzibie Euroregionu TATRY w Nowym Targu. Konferencja była skierowana do burmistrzów, wójtów oraz doradców ekologicznych i miała na celu przybliżenie tematyki wykorzystania biomasy...
Już 21 czerwca w Poznaniu odbędzie się VI Forum Pelletu! Wydarzenie organizowane przez Magazyn Biomasa zostało objęte patronatem magazynu "Świat Kominków". To jedyna w roku okazja do spotkania przedstawicieli branży pelletowej. Jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja będzie łączyła w sobie formułę konferencji i targów branżowych. Podczas VI Forum Pelletu, które odbędzie się pod hasłem „20 lat pelletu w Polsce" wręczone zostaną nagrody dla Ambasadora Pelletu i Popularyzatora Pelletu.
Zachęcamy do obejrzenia rozmowy Piotra Janczarka z firmy Poujoulat prowadzącego kanał YouTube KOMINY NA CAŁE ŻYCIE z Krzysztofem Woźniakiem - prezesem i sekretarzem Polskiego Forum Klimatycznego.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: