Nowości w Rakoczy: kotły Cortina na pellet z modułem hydraulicznym

Jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu? To jedno z pytań które, pojawia się podczas budowy domu czy w momencie konieczności zmiany starego źródła ciepła na nowe w domu już użytkowanym.
kotly-z-modulem-hydraulicznym-rakoczy
Cortina Flat

W niepewnych czasach jakie mamy na rynku paliw obok ogrzewania gazowego alternatywę stanowią pompy ciepła, kotły na zgazowanie drewna oraz kotły pelletowe. Wszystkie te rozwiązania ma w swojej ofercie jedna z najstarszych marek w Polsce – Rakoczy, należąca do austriackiej, biznesowej grupy Hargassner – europejskiego potentata w dziedzinie urządzeń grzewczych. 

Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale JAK OGRZAĆ DOM

Kotły małe kotłownie

Wykorzystanie wiedzy i technologii grup Hargassner zaowocowało dodaniem do oferty firmy Rakoczy kotłów pelletowych, które spełniają funkcje małych kotłowni. Posiadają więc wbudowany moduł hydrauliczny, aby ułatwić, przyspieszyć montaż kotła i ograniczyć konieczność zakupu dodatkowych akcesoriów do montażu. Nowa linia kotłów została nazwana kotłami Cortina.

Cortina FLAT

Kocioł pelletowy Cortina Flat to urządzenie o bogatym wyposażeniu. Kocioł dostępny jest w dwóch mocach: 8 i 11 kW. Zastosowany w kotle system optymalizacji z sondą Lambda gwarantuje najwyższą jakość spalania. Kocioł wyposażony jest w wspomniany wcześniej moduł hydrauliczny oraz grupę bezpieczeństwa, a konstrukcja umożliwia łatwy i prosty montaż. Automatyka pogodowa z sondą Lambda i autoregulacją zapewnia łatwą i prostą obsługę.

Cortina PLUS

Kocioł ten cechuje kompaktowa konstrukcja. Dostępny jest w zakresie mocy 8 –20 kW. Kocioł wyposażony jest podobnie jak Cortina FLAT w moduł hydrauliczny z grupą bezpieczeństwa. Automatyczne oczyszczanie wymiennika ciepła i paleniska zapewnia długotrwałą bezobsługową pracę. Spalanie realizowane jest poprzez automatyczny palnik wrzutkowy i wentylator wyciągowy spalin, co daje możliwość podłączenia kotła do niskiego komina. 

 

Cortina NEXT

To kocioł pelletowy dostępny w zakresie mocy 15 –30 kW. Kocioł wyposażony jest w automatyczny, samoczyszczący palnik wrzutkowy współpracujący z wentylatorem wyciągowym oraz pionowy wymiennik ciepła, który posiada funkcję automatycznego czyszczenia. Kompaktowa budowa kotła oraz wbudowany moduł hydrauliczny (w tym przypadku bez grupy bezpieczeństwa) umożliwia montaż w małych pomieszczeniach.

Do wszystkich wspomnianych modeli kotła Cortina producent zaleca stosowanie certyfikowanego pelletu A1, co jest ważne aby kotły pracowały wydajnie i bezawaryjnie przez długie lata.

Dlaczego warto kupić kocioł Rakoczy Cortina, albo jedno z pozostałych urządzeń grzewczych Rakoczy?

Przede wszystkim dlatego, że cechuje je niska emisja pyłów do atmosfery. Kotły, jak i pompy, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i – co najważniejsze – spełniają warunki programu Czyste Powietrze. 

Dzięki temu na zakup tych urządzeń można otrzymać dofinansowanie nawet do 55600 zł netto, w zależności od tego jakie urządzenie wybierze beneficjent programu oraz w którym poziomie dofinansowania się znajduje, jeśli chodzi o dochody.

Poznaj wszystkie urządzenia marki Rakoczy. Wejdź na www.rakoczy.pl i dowiedz się więcej jak ogrzewać dom ekologicznie i oszczędnie.


 

Autoryzowany Przedstawiciel Marki Hargassner w Polsce Rakoczy Stal Sp z o.o.
tel.: 15 813 6969, kom.: 669 659 394
e-mail: [email protected]
www.rakoczy.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama