Innowacyjny kocioł na zrębkę V7 PLUS

Co to jest zrębka drzewna? Surowiec użyty do wytwarzania zrębków drzewnych pochodzi w 100 procentach z naturalnego drewna leśnego i plantacyjnego. Ma on postać pni lub gałęzi. Zrębki wytwarzane są przy użyciu szybkich narzędzi tnących zgodnie z  normą EN ISO 17225-4.
kotly-na-biomase-drzewna-zrebki

W  dzisiejszych czasach, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii staje się coraz bardziej priorytetowe. Dla wielu osób, zwłaszcza dla rolników, posiadaczy domów z ogródkiem oraz właścicieli stolarni, kocioł na zrębkę V7 PLUS stanowi doskonałe rozwiązanie. Dzięki swojej wszechstronności oraz efektywności kocioł ten oferuje szereg korzyści zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

 Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale JAK OGRZAĆ DOM

Zrębki: właściwości, korzyści i zastosowania

Kocioł na zrębkę V7 PLUS jest urządzeniem opartym na nowoczesnych technologiach, które umożliwiają wykorzystanie biomasy, w tym zrębki drzewnej, jako surowca energetycznego. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość efektywnego wykorzystania zrębki szeroko dostępnej w rolnictwie, ogrodnictwie czy stolarniach i tartakach.

Gałęzie, które zazwyczaj byłyby postrzegane jako odpad, mogą zostać przekształcone w źródło ciepła, co przekłada się nie tylko na oszczędność, ale również na zrównoważony rozwój i ekologię. 

Plusy z użytkowania kotła V7 PLUS 

Wszechstronność: kocioł V7 PLUS jest dostępny w różnych mocach, co pozwala dopasować go do różnorodnych potrzeb i wielkości instalacji. Dostępne moce to: 19, 25, 28, 32, 38, 42, 49, 60 oraz 76 kW, co sprawia, że może być stosowany zarówno w małych, jak i dużych obiektach. 

Oszczędność: korzystanie z biomasy, takiej jak zrębka drzewna, stanowi ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Zrębka stanowi 2-3 krotnie tańszą alternatywę do ogrzewania budynków w stosunku do kotłów na pellet drzewny.

 Zrębka drzewna, odpad czy zrównoważony rozwój?

Ponieważ w procesie obróbki drewna, jego pień wykorzystywany jest w głównej mierze w przemyśle budowlanym oraz meblarskim do produkcji zrębki wykorzystujemy pozostałe elementy drzewa, które nierzadko potocznie nazywane są odpadem. W ten sposób zrębka drzewna staje się cennym surowcem energetycznym, co wspiera ideę zrównoważonego rozwoju. Kocioł V7 PLUS to także doskonałe rozwiązanie dla stolarni i zakładów przemysłowych, które generują duże ilości zrębki drzewnej. Dzięki niemu surowiec ten może być wykorzystany do produkcji energii cieplnej, co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. 

Polska Produkcja, niezależność od wahań cen paliw 

Warto podkreślić, że kocioł na zrębkę V7 PLUS jest wyprodukowany w Polsce przez renomowaną firmę Małopolskie Centrum Ekologiczne Sp. z o.o. działającą na rynku ponad 20 lat. Ta krajowa produkcja zapewnia wysoką jakość i dostępność. Ponadto korzystanie z kotła na zrębkę czyni nas niezależnymi od wahań cen paliw, co stanowi istotną zaletę w długoterminowej perspektywie.

Podsumowanie

Kocioł na zrębkę V7 PLUS to innowacyjne rozwiązanie, które spełnia potrzeby zarówno użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki możliwości wykorzystania różnych rodzajów biomasy, szerokiej gamie dostępnych mocy oraz oszczędnościom ekonomicznym i ekologicznym, stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii tj. kocioł na gaz ziemny czy pompę ciepła. Dla rolników, właścicieli domów z ogrodem oraz stolarni i tartaków, kocioł V7 PLUS otwiera nowe perspektywy wykorzystania zrębki drzewnej, przyczyniając się tym samym do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Małopolskie Centrum Ekologiczne Sp. z o.o.
ul. Krakowska 28, Klecza Dolna. 34-124 Klecza Górna
tel. 33 873 25 11, kom. +48 533 308 916 
[email protected]
www.mce.net.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama