Kotły i termokominki na pellet

Kotły i termokominki na pellet marki Ferroli to nowe standardy w technice grzewczej. Jednocześnie dbamy, aby nasze urządzenia były atrakcyjne także pod względem cenowym.
kotly-na-pellet-klasa-v

BIOPELLET PRO 8-30 kW

Kotły z serii BIOPELLET PRO to urządzenia o mocy 8, 12, 18, 24 i 30 kW przeznaczone do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania. Wyróżnia je kompaktowa budowa, a jednocześnie duża pojemność zbiornika na pellet, który pomieści 105 kg paliwa. Eksploatacyjna sprawność cieplna wynosi powyżej 95% i są to urządzenia o jednej z najwyższych wydajności w swojej klasie dzięki modulowanej pracy palnika pelletowego i komorze spalania z przepływem powietrza kontrolowanym przez wentylator. BIOPELLET PRO wyposażony jest w nowoczesny, samoczyszczący palnik oraz sterownik z wyświetlaczem LCD programowany tygodniowo, który obsługuje pracę obiegu grzewczego bez mieszacza oraz produkcję ciepłej wody użytkowej. Automatyka sterująca odpowiedzialna jest między innymi za samoczynne rozpalanie i ekonomiczną pracę urządzenia. Obok automatyki kocioł wyposażony jest w pompę obiegową, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.

Urządzenia spełniają też wymagania programu „Czyste Powietrze” w zakresie podwyższonego standardu: emisyjność cząstek stałych o wartości ≤20 mg/m3.

Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale JAK OGRZAĆ DOM

Wymiary modeli w serii (szer./wys./gł.):

 • Biopellet PRO 8 – 580/1460/740 mm,
 • Biopellet PRO 12 – 600/1490/750 mm,
 • Biopellet PRO 18 i 24 – 638/1565/772 mm,
 • Biopellet PRO 30 – 700/1665/790 mm.
   

Gwarancja na produkty Ferroli

 • 5 lat przy uruchomieniu urządzeń przez autoryzowany serwis i spełnieniu warunków gwarancji.
 • 3 lata przy uruchomieniu przez instalatora i spełnieniu warunków gwarancji.
   

BRETA PELLET 8-24 kW

Termokominki z płaszczem wodnym na pellet breta pellet to nowoczesne, automatyczne urządzenia grzewcze, o ciekawym wyglądzie, przeznaczone do instalacji nie tylko w pomieszczeniu kotłowni, lecz również w pokojach i salonach. Urządzenia zapewnia nam bezobsługową pracę, również kiedy nie ma nas w domu.

Piecyki na pellet poddają się programowaniu, tak jak każde inne urządzenia grzewcze, mogą pracować w cyklu automatycznym lub manualnym. Pracują w układzie grzewczym zamkniętym, jak i otwartym. Ponadto zostają zachowane wszelkie normy czystości spalania narzucone dla paliw stałych. Wszystkie termokominki Ferroli posiadają własny zasobnik na pellet. 

Termokominki na pellet Ferroli to urządzenia wyposażone w płaszcz wodny, umożliwiający ogrzewanie całego obiektu. Wyposażone są w pompę obiegową, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa, automatyka urządzenia pozwala na ogrzewanie jednego obiegu grzewczego, a także podgrzewanie wężownicowego zasobnika ciepłej wody użytkowej poprzez zawór trójdrogowy przełączający.

Wymiary modeli w serii (szer./wys./gł.):

 • BRETA Pellet 8 – 531/940/650 mm,
 • BRETA Pellet 12 – 531/971/658 mm,
 • BRETA Pellet 18 – 581/960/608 mm,
 • BRETA Pellet 24 – 580/1050/670 mm.
Ferroli Poland sp. z o.o. 
40-156 Katowice, ul. Korfantego 138
tel. 32 473 31 00,
e-mail: [email protected]
www.ferroli.com.plFerroli – 60 lat doświadczenia

Jesteśmy firmą z ponad 60-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń grzewczych i chłodniczych. Powstałe w latach 50. w San Bonifacio (miasteczku niedaleko Werony) małe, rodzinne przedsiębiorstwo przerodziło się w międzynarodową grupę z kilkunastoma fabrykami m.in. we Włoszech, Niemczech 
i Hiszpanii.

Produkowane przez nas urządzenia są wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności. Wyznaczają nowe standardy we współczesnej technice grzewczej i klimatyzacyjnej. Innowacyjne rozwiązania techniczne wdrażamy niemal we wszystkich produktach – począwszy od kotłów grzewczych przeznaczonych do mieszkań i niewielkich domów, poprzez pompy ciepła do grzania i chłodzenia, aż po duże kotły przemysłowe o mocy sięgającej 20 MW. Jednocześnie dbamy, aby urządzenia były nie tylko wydajne, oszczędne i niezawodne, ale także miały korzystną cenę, dzięki czemu nowoczesna technika jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców


 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama