Reklama

4 Design Day's - 25-28.01.2024r, MCK w Katowicach

Od 25 do 28 stycznia br., już po raz 8. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe w tej części Europy wydarzenie, które skupia w sobie najbardziej aktualne tematy i trendy rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Sprawdzona formuła dwóch dni branżowych i dwóch dni otwartych przyniesie ze sobą szereg refleksji na temat roli designu i architektury i pokaże, to co w nich dzisiaj najlepsze i najbardziej godne uwagi. Magazyn Świat Kominków objął patronat medialny nad wydarzeniem.
4 Design Day's - 25-28.01.2024r, MCK w Katowicach

Źródło: 4 Design Days

4 Design Days to cztery dni inspirujących dyskusji, prezentacji i spotkań z udziałem architektów, projektantów, inwestorów i producentów, a także wystawa designerskich produktów i szereg atrakcji.

Ponad 120. wystawców, inspirujące warsztaty, spotkania ze znanymi postaciami telewizji i internetu, wykłady czołowych polskich architektów i projektantów, liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników, a także wyjątkowa wystawa w ramach Well.Art – wszystko to już tradycyjnie, w ostatni weekend stycznia (27-28) w Katowicach. Międzynarodowe Centrum Kongresowe zaprasza pasjonatów designu i dobrej architektury, otwierając szeroko drzwi w ramach 8. edycji 4 Design Days

4 design days
źródło: 4 Design Days

Pragniemy, aby każda edycja 4 Design Days była wyjątkowym doświadczeniem dla odwiedzających, oferując im możliwość kontaktu z wysokiej jakości designem i fascynującą architekturą. Wśród atrakcji, które przygotowaliśmy dla naszych gości są m.in. bezpłatne konsultacje z architektami oraz projektantami wnętrz. Z kolei na stoiskach wystawców będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami we wnętrzarskiej modzie oraz poszukać ciekawych inspiracji i pomysłów – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

4 Design Days to także bogata oferta warsztatów związanych z architekturą i designem dla dzieci i dorosłych oraz możliwość spotkania z youtuberami i prowadzącymi wnętrzarskie programy telewizyjne. Program wydarzenia jest bardzo różnorodny i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie – dodaje Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Zbadaj trendy i odkryj Well.Art 

Podczas Dni Otwartych 4 Design Days zaplanowano dwa dni pełne inspirujących debat na najaktualniejsze tematy związane z projektowaniem. Podczas sesji „Co będzie HOT, a co NOT w 2024 r.” eksperci omówią 10 trendów wnętrzarskich 2024, które zostaną z nami na długo i 10 pomysłów, które się nie sprawdzą. Ponadto odwiedzający będą mieli możliwość zapoznać się z prezentacjami najciekawszych inwestycji samorządowych w regionie oraz dowiedzą się, jak wygodnie żyć w 40-metrowym mieszkaniu.

W ramach 4 Design Days, po raz pierwszy zostanie też uruchomiony projekt Well.Art – wyjątkowa galeria sztuki, w której pojawią się najciekawsze dzieła dostarczone przez renomowane galerie i instytucje sztuki w Polsce. Za tajemniczą nazwą Well.Art kryje się jednak nie tylko unikatowa ekspozycja z prezentacją znaczących artystów, ale także cykl spotkań i dyskusji, w których sztuka umiejętnie łączyć się będzie z biznesem. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami i artystami na tematy takie, jak: inwestowanie w młodą sztukę, relacja między sztuką a biznesem, prognozy dla rynku sztuki w 2024 roku czy rola kobiet w świecie sztuki. Nie zabraknie tematu fascynującej dzisiaj, a jednocześnie spędzającej sen z oczu twórców, sztucznej inteligencji. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Mateusz Baumiller, architekt, kolekcjoner; Anna Bera, artystka, rzeźbiarka, projektantka; Tytus Brzozowski, architekt, akwarelista, twórca murali; Agnieszka Gniotek, historyczka i krytyczka sztuki, właścicielka Galerii Xanadu; Rafał Kamecki, współzałożyciel, prezes Artinfo.pl; Anna Niemczycka-Gottfried, redaktor naczelna portalu Rynek i Sztuka; Natalia Pielak, współzałożycielka agencji Mad Illustrators; Joanna Piotrowska, art advisor, Art Everywhere; Joanna Polus, art advisor, Your Art Maison; Joanna Rzepka, właścicielka Galerii Szarej; Jacek Stapowicz, właściciel Galerii Esta; Małgorzata Szczepańska, redaktorka naczelna, dyrektorka kreatywna „ELLE Decoration” Polska.

4 design days
źródło: 4 Design Days

Wśród prezentowanych prac znajdą się zarówno te stworzone przez młodych twórców, przez artystów z ogromnym doświadczeniem, na ikonach polskiej sztuki skończywszy. Na wystawie znajdą się m.in. prace: Magdaleny Abakanowicz, Edwarda Barana, Natalii Bażowskiej, Bogny Burskiej, Agaty Czeremuszkin-Chrut, Ewy Goral, Tomasza Górnickiego, Wojciecha Ejsmondta, Tadeusza Kantora, Jana Kowala, Anny Skrzypek, Leona Tarasiewicza, Ryszarda Winiarskiego, Ewy Zawadzkiej czy Agaty Żychlińskiej. 

Bilety na wydarzenie 

Pojedynczy bilet na Dni otwarte 4 Design Days (1 dzień, 27 lub 28 stycznia) kosztuje 15 zł, a bilet na dwa Dni otwarte (27 i 28 stycznia) – 20 zł. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają wstęp darmowy. Ponadto, uczestnicy spoza branży mogą zakupić bilet łączony na Dni dla biznesu i Dni otwarte (25-28 stycznia 2024 r.) w cenie 100. zł Bilety można kupić poprzez Ticketmaster oraz w kasach biletowych. Płatność wyłącznie kartą płatniczą.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama