Reklama

Nowości w Rakoczy: pompy ciepła i kotły na zgazowanie drewna

Jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu? To najczęstsze pytanie, jakie pojawia się w trakcie budowy domu. Dla szukających alternatywy dla ogrzewania gazowego do wyboru są pompy ciepła i kotły na zgazowanie drewna. Oba te rozwiązania ma w swojej ofercie jedna z najstarszych marek w Polsce – Rakoczy, należąca do austriackiej, biznesowej grupy Hargassner – europejskiego potentata w dziedzinie urządzeń grzewczych.
pmpy-ciepla-j-kotly-zgazowujące-drewno

Ogrzewanie przyszłości – pompy ciepła

Nowość w naszej ofercie – pompa ciepła Rakoczy – to nowoczesne urządzenie dostępne w dwóch wersjach: monoblok oraz split. Służy nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia. Nasze pompy wyróżnia najwyższa klasa energetyczna, współczynnik efektywności COP dochodzący do 7,3 oraz sezonowy współczynnik efektywności SCOP wynoszący do 4,65. Zastosowanie najnowszego, proekologicznego czynnika chłodniczego R452B czyni nasze pompy urządzeniami pracującymi w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale JAK OGRZAĆ DOM

Pompa ciepła nie tylko dla nowych budynków

Pompa ciepła Rakoczy przeznaczona jest nie tylko do nowych domów. Przy pomocy doświadczonego instalatora podłączenie pompy do istniejącej instalacji jest jak najbardziej możliwe. To z pewnością inwestycja na długie lata, która może być dodatkowo dofinansowana w ramach programu Czyste Powietrze nawet do 35 200 zł netto.. To duży plus dla osób chcących dokonać pełnej modernizacji budynku.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że instalacja pompy ciepła staje się jeszcze bardziej opłacalna w połączeniu z fotowoltaiką. Wykorzystanie energii produkowanej przez Słońce na ogrzewanie budynku prowadzi do znaczącej poprawy bilansu energetycznego.

Czy pompy ciepła Rakoczy pracują przy dużych mrozach? Tak, nie trzeba się więc martwić o to, że w domu będzie zimno. Dodatkowo pompy mogą zostać opcjonalnie wyposażone w moduł antyzamrożeniowy RK, który w trakcie przerwy w dostawie prądu zapewni ciągłość pracy urządzenia. W ten sposób zabezpieczony zostanie moduł jednostki zewnętrznej przed zamarznięciem.

Tradycyjne ogrzewanie w nowoczesnym, ekologicznym wydaniu – zgazowanie drewna

Wybór kotła zgazowującego to rozwiązanie w pełni ekologiczne, wykorzystujące odnawialne źródło energii, jakim jest drewno kawałkowe. Nasz nowy kocioł Rakoczy Smart RHV to urządzenie konwertujące biomasę drzewną w paliwo gazowe tzw. holzgaz, które jest spalane w komorze opalania przy wykorzystaniu powietrza wtórnego i pierwotnego. W połączeniu z zaawansowanym systemem sterującym kocioł zapewnia czyste oraz oszczędne ogrzewanie na długie lata. 

Dlaczego warto wybrać kocioł Rakoczy Smart RHV? Przede wszystkim dlatego, że cechuje go niska emisja pyłów oraz zerowy bilans dwutlenku węgla. Nasz nowy kocioł posiada certyfikaty: 5 klasy i Ecodesign oraz – co najważniejsze – spełnia warunki programu Czyste Powietrze. Dzięki temu na jego zakup można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 20 400 zł netto.

 

 

Poznaj urządzenia marki Rakoczy. Wejdź na www.rakoczy.pl i dowiedz się, jak ogrzewać dom ekologicznie i oszczędnie.

Autoryzowany Przedstawiciel Marki Hargassner w Polsce Rakoczy Stal Sp. z o.o.
tel. 15 813 69 69, tel. kom. 669 659 394
e-mail: [email protected], www.rakoczy.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama