Inteligentne ogrzewanie od Jøtul Group

W tym roku Jøtul Group naprawdę wyniosły spalanie drewna na nowy poziom, wprowadzając na rynek dwie imponujące serie pieców na drewno: Jøtul F 170 i Scan 67. Piece te są wyposażone w inteligentną technologię firmy Zensoric, która zapewnia automatyczną kontrolę powietrza w celu łatwiejszego, czystszego i bardziej wydajnego spalania.
inteligentne-ogrzewanie-z-kontrola-doplywu-powietrza
Scan 67 1600 Zensoric

Zensoric to zaawansowana automatyczna kontrola dopływu powietrza opracowana w celu optymalizacji spalania i uproszczenia obsługi pieców na drewno.
Zaprojektowana, aby wyeliminować błędy użytkownika, czyniąc kominek bardziej wydajnym, zrównoważonym i przyjaznym dla użytkownika. Posiada czujnik, który monitoruje temperaturę w piecu i szybko dostosowuje przepływ powietrza do zmian warunków drewna opałowego, optymalizując proces spalania. Zmniejsza to straty energii i poprawia wydajność pieca na drewno.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI WOLNOSTOJĄCE.
Zmiany temperatury określają fazy spalania, które regulują ilość powietrza do spalania.

  • Rozpalanie. Podczas rozpalania Zensoric dostarcza strumień powietrza pozwalający na szybkie rozniecenie ognia.
  • Spalanie główne. W głównej fazie spalania zmniejsza się ilość powietrza zapłonowego, wtórnego i powietrza czyszczącego szybę. Jednocześnie zwiększa się ilość powietrza trzeciorzędowego. Ma to na celu utrzymanie stałego poziomu tlenu i zapobieganie nadmiernemu spalaniu.
  • Wygaszanie. Zensoric zwiększa przepływ powietrza zapłonowego w miarę wygaszania płomienia. Zapewnia to efektywne dopalanie i ogranicza ilość popiołów pozostających w komorze spalania. 

Zensoric kontroluje te czynniki w celu zapewnienia czystego spalania, co wymaga doświadczenia w przypadku ręcznie obsługiwanego pieca na drewno. Zensoric stale monitoruje poziom temperatury, aby dostosować dopływ tlenu w celu uzyskania optymalnej wydajności i możliwie najniższego wpływu na środowisko.

Zensoric jest sterowany małym silnikiem, który dokładnie reguluje przepływ powietrza dzięki zaawansowanej technologii czujników. Silnik zasilany jest z akumulatora, który można łatwo naładować poprzez gniazdo USB-C za pomocą ładowarki mobilnej lub power banku. Gniazdo ładowarki jest wygodnie umieszczone z przodu, na dole pieca na drewno. Pełne naładowanie akumulatora przed pierwszym użyciem zajmuje zaledwie 2−3 godziny, i wystarczy na cały sezon grzewczy. Naładuj Zensoric na koniec każdego sezonu grzewczego, aby zapewnić optymalną wydajność.

Dioda i pokrętło Zensoric w piecu kominkowym na drewno Scan

W przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora lub nieprawidłowego działania czujnika, piec płynnie przechodzi w bezpieczny tryb sterowania manualnego, dzięki czemu można go obsługiwać ręcznie. Ten wszechstronny i samowystarczalny system naprawdę zwiększa przyjemność ze spalania drewna, oferując zarówno wygodę, jak i wydajność.

Samoczyszczące szkło w piecu opalanym drewnem może wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Sterowanie nawiewem Zensoric w sposób ciągły reguluje właściwą dystrybucję powietrza opływającego szybę w całym cyklu spalania. Jego działanie polega na precyzyjnym wtłaczaniu odpowiedniej ilości powietrza na wewnętrzną stronę szyby w odpowiednim momencie, aby utrzymać ją w czystości.

 

 

 

Jøtul Poland Sp. z o.o.
Dział Handlowy
ul. Budowlanych 65, 80-298 Gdańsk
[email protected], www.jotul.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama