Reklama

Piecyki

W dziale piecyki znajdziecie artykuły na temat:

  • piecyk wolno stojący na drewno czy piecyk wolno stojący na pellet
  • piecyk na drewno z płaszczem wodnym, piecyk na pellety z wymiennikiem wodnym
  • wolno stojący piecyk akumulacyjny
  • piecyki w stylu industrialnym
  • piecyk steatytowy, piecyk kaflowy, piecyk emaliowany
  • piecyk na drewno nowoczesny, piecyk na drewno rustykalny
  • piecyk na pellet dizajnerski
Piecyk plus…
Piecyk plus…

Zewsząd otaczają nas zestawy dwa w jednym. Dotyczy to kosmetyków, ubrań oraz domowych sprzętów. Piecyki niemal od zawsze dawały nam możliwość indywidualizacji wyglądu – wyboru koloru emalii w piecykach żeliwnych bądź rodzaju i koloru okładziny w urządzeniach stalowych – mógł to być kamień, kafle czy malowana na jeden z kilku dostępnych kolorów stal. Obecnie piecyki na drewno lub piecyki na pellet mogą mieć dodatkowe półki, schowki czy ławki.

08.05.2022 02:01
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło . Jak wybrać dobry piecyk ?
Piecyk na drewno - szybki sposób na ciepło . Jak wybrać dobry piecyk ?

Wolno stojące piecyki żeliwne i stalowe od lat, a nawet wieków są bardzo popularne nie tylko w Europie, ale chyba na całym świecie. W czasach rewolucji przemysłowej ogrzewały robotnicze domy. Na rozległych terenach Ameryki czy Australii stanowiły jedyne ogrzewanie „domków na prerii”, a w czasach wojen i niepokojów były często jedynym przyjaznym punktem.

08.04.2022 13:41
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!
Ciepłe słówka: NAPALENI cz.1 - w czym nie palić!

Na przełomie roku media zaczęły informować o drastycznie wysokich podwyżkach energii elektrycznej i gazu. Oliwy do ognia dodają informacje o coraz wyższych cenach węgla oraz o brakach czarnego paliwa w składach opału. Jest zima, sezon grzewczy w pełni więc niepokój posiadaczy domów i użytkowników mieszkań dziwić nikogo nie powinien. Nastąpił zwrot w stronę drewna i dogrzewania się kominkami i piecykami na drewno.

11.03.2022 08:01    1
Wielkie możliwości małych piecyków
Wielkie możliwości małych piecyków

Piece kominkowe, wolno stojące paleniska na drewno, wykonane z żeliwa lub stali, są od lat obecne w europejskich domach. Od lat? Od wieków! Godin powstał w roku 1840, Haas & Sohn w 1854, z roku 1853 pochodzą Jøtul i Mørso, z 1873 Supra, a Wamsler z roku 1875. A przecież był jeszcze w 1742 roku (!) amerykański piecyk Benjamina Franklina.

03.02.2022 14:21
Piecyki z fabryki
Piecyki z fabryki

Styl industrialny narodził się w USA w latach 50. XX wieku. Jego powstanie wiąże się z recesją, czyli ze znacznym zahamowaniem tempa wzrostu gospodarczego, jakie panowało w tamtym czasie w Stanach Zjednoczonych. Powstał z potrzeby zagospodarowania starych, opuszczonych fabryk i przestrzeni przemysłowych, a obecnie jest synonimem nowoczesności i awangardy oraz modnym trendem panującym w architekturze wnętrz zarówno powierzchni mieszkalnych, jak i przestrzeni publicznych.

19.05.2021 00:00
Kominkowe ogrzewanie 2w1 - drewno+pellet
Kominkowe ogrzewanie 2w1 - drewno+pellet

Większość dostępnych palenisk, piecyków 2-paliwowych na drewno i pellet to urządzenia spełniające wysokie wymagania techniczne i estetyczne, ale raczej nie spełnią one oczekiwań posiadaczy wielkich, słabo izolowanych domów. Są to nowoczesne produkty, a przecież teraz nikt rozsądny inaczej nie buduje, niż skromnie powierzchniowo i bardzo energooszczędnie. I w takich właśnie sytuacjach dwupaliwowe kominki i piecyki na drewno i pellet sprawdzą się doskonale. Trudno będzie znaleźć inny kominek, równie rozsądny, a przy tym tak romantyczny...

12.04.2021 00:00
Piecyk – ale jaki?
Piecyk – ale jaki?

W zasadzie nasz przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka na drewno. To przesunięcie na pozornie odległą pozycje jest całkowicie zamierzone… ostatni będą pierwszymi.

13.01.2021 00:00
Piecyki na pellety
Piecyki na pellety

Pellety to ekologiczne paliwo zdobywające coraz więcej zwolenników. Warto zastanowić się nad wybraniem pieca wolno stojącego opalanego peletami, bo tego rodzaju urządzenia mają wiele zalet.

02.08.2020 00:00
Na mały głód - piecyk plus...
Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta.

03.06.2020 00:00
Z warsztatu do salonu - piecyki industrialne
Z warsztatu do salonu - piecyki industrialne

Już od kilku lat na topie jest styl industrialny, a jego elementy coraz chętniej wprowadzane są także do wnętrz urządzanych w innej estetyce. Stąd pojawiające się na rynku serie różnych elementów wyposażenia: lamp, krzeseł, szaf w tym stylu. Bez większych problemów znajdziemy też piecyki wolno stojące zainspirowane przemysłowym wzornictwem.

19.09.2019 00:00
Piecyki w stylu vintage i retro
Piecyki w stylu vintage i retro

Retro na stałe zagościło w piecykowym świecie i na rynku dostępnych jest wiele modeli wyprodukowanych w tym stylu. W ofercie firm możemy spotkać modele wykonane ze stali, często emaliowanej, by dopasować się do wnętrza i być modnym dodatkiem aranżacji pomieszczenia. Wiele piecyków inspirowanych jest też modnymi kiedyś komodami w stylu Art Deco czy charakterystycznymi odbiornikami telewizyjnymi z lat 60-tych.

29.03.2019 00:00
Wylot spalin w piecykach wolno stojących
Wylot spalin w piecykach wolno stojących

Prawie wybrałem „kozę”, kierując się urodą i wygodą. Jednak zastanowiły mnie różnice w średnicy wylotu spalin – od 120 do 150 mm. Domek do ogrzania to 40 m2. Na co ma wpływ wielkość wylotu spalin? Jaki wybrać?

08.11.2018 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama