Reklama

Konsultacje do Programu Ochrony Powietrza w województwie śląskim

Do 11 września trwają konsultacje do Programu Ochrony Powietrza tzw. POP-u w województwie śląskim. Warto wziąć w nich udział i wypowiedzieć się w obronie wysokosprawnych i spełniających surowe wymagania Ekoprojektu urządzeń kominkowych na drewno. Zapisy uchwalane w POP-ach mają realny wpływ na możliwość użytkowania kominków np. w dni smogowe.
Konsultacje do Programu Ochrony Powietrza w województwie śląskim

Źródło: Brunner

Programy Ochrony Powietrza to lokalne przepisy, które obowiązkowo tworzą sejmiki wojewódzkie na podstawie delegacji jaką daje Ustawa Prawo Ochrony Środowiska.  Programy Ochrony Powietrza są szczególnie ważne, gdyż są to lokalne uchwały, które w większości województw wprowadzają zakazy używania kominków w tzw. dni smogowe. Konsultacje społeczne to niepowtarzalna okazja, żeby takie niekorzystne przepisy zmienić bez długiej, kosztownej i niepewnej drogi sądowej.

 

Więcej artykułów na temat kominków na drewno i ekologii znajdziesz w dziale EKOLOGIA I KOMINKI  

 

Konsultacje w województwie śląskim, to kolejne konsultacje społeczne w sprawie aktualizacji Programu Ochrony Powietrza, które odbywają się w tym roku.  Równocześnie trwają konsultacje w województwie lubuskim do 12 września.  

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach dla województwa śląskiego, głos można zabrać do 11 września, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyraźcie swoje poparcie dla nowoczesnych kominków na drewno, które zapewniają bezpieczeństwo energetyczne. Weźcie udział w konultacjach społecznych za pośrednictwem strony:   www.takdlabiomasy.pl 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama