Reklama

Piece&Grillo-Wędzarnie Lorenz: poznaj smak i zapach prawdziwego chleba!

Smak i zapach prawdziwego chleba nie bierze się znikąd. Żeby go uzyskać potrzeba co najmniej dwóch rzeczy: dobrego pieca chlebowego i dobrej gospodyni, tudzież gospodarza, który potrafi przygotować ciasto i odpowiednio je wypiec. Piec chleba może Was nie nauczymy, ale na pewno postawimy Wam odpowiedni do jego wypieków piec.
piece-grillo-wedzarnie-lorenz

Autor: Piece&Grillo-Wędzarnie Lorenz

Wierni tradycji

Nasza firma zrodziła się z tęsknoty za zapachem i smakiem chleba sprzed lat, jaki wypiekano kiedyś w wiejskich piecach chlebowych. Proces ten był prawdziwą sztuką kulinarną, tak jak sztuką było postawienie takiego pieca, a połączenie umiejętności tak gospodyni, jak i zduna dawało niepowtarzalne efekty kulinarne. Upływ czasu tego nie zmienił, dlatego nasze piece powstają tradycyjną metodą zduńską: ręcznie, cegła po cegle. Dzięki temu piec można rozgrzać do wysokich temperatur i utrzymywać je przez długi czas, czego wymaga pieczenie tradycyjnego chleba z kruchą skórką i o intensywnym smaku.


Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale GRILLE I OGIEŃ W OGRODZIE.

Wyjątkowe realizacje

Tradycyjne piece chlebowe są do siebie podobne, a każdy z nas jest inny. W pracach naszej firmy oznacza to poszukiwanie rozwiązań dopasowanych do preferencji klienta i aktualnych trendów w aranżacji ogrodu czy wykończenia elewacji. Zawsze staramy się sprostać obu tym wyzwaniom, czego najlepszym przykładem jest realizacja kuchni ogrodowej z piecem neapolitańskim, która została nominowana do nagrody Płomień Roku 2023. Piec neapolitański z zasady przeznaczony jest do użytku w obiektach gastronomicznych. W tym przypadku stał się on integralnym elementem prywatnej kuchni ogrodowej, w skład której wchodziła także wędzarnia, otwarte grill i kominek oraz fajera.


Tworzeniem pieców zajęliśmy się kilkanaście lat temu. Robimy to z pasją, którą zarażamy inwestorów. Dlatego aby stworzyć coś oryginalnego, zanim przystąpimy do realizacji dużo z nimi rozmawiamy i wspólnie opracowujemy projekt.

Choć jesteśmy firmą z wielkopolski, to piece chlebowe Lorenz możemy wymurować w dowolnym zakątku Polski. Do ich budowy używamy cegieł szamotowych oraz zapraw gliniano-szamotowych

Kuchnie ogrodowe natomiast realizujemy na obszarze naszego regionu.

Piece i grillo-wędzarnie Lorenz
Machcin 19, 64-030 Śmigiel
tel. kom. 783 766 976
e-mail: [email protected]
www.piece-chlebowe-lorenz.pl


Podziel się
Oceń

Reklama