Piece i kotły na pellet z dotacją w programie "Czyste Powietrze"

Coraz więcej osób decyduje się na zakup pieców lub kominków na pellet ze względu na ich dużą efektywność, ekologiczność i ekonomiczność w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania. Dzięki rządowemu programowi "Czyste Powietrze" zakup takiego urządzenia może być jeszcze bardziej opłacalny.
piece-z-dotacja

Ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój to obecnie najważniejsze kryteria poszukiwania technologii pozyskiwania ciepła dla domu. Bardzo ważnym aspektem tych poszukiwań jest poprawa jakości powietrza, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym. Tradycyjne piece opalane węglem czy drewnem emitują wiele szkodliwych substancji, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie i środowisko naturalne.

Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska, która ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez modernizację systemów grzewczych w domach i budynkach mieszkalnych.

Więcej artykułów na temat kominków na drewno i ekologii znajdziesz w dziale  EKOLOGIA I KOMINKI

W ramach programu można otrzymać dotację na demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe (popularnie zwanego „kopciuchem”) i montaż urządzeń zwiększających efektywność energetyczną oraz redukujących emisję zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że program "Czyste Powietrze" to nie tylko dotacje na zakup i montaż urządzeń, ale również wsparcie w postaci dopłat do wykonania audytów energetycznych niezbędnych przy wnioskowaniu o kompleksową termomodernizację budynku. Dzięki temu, program ten jest bardzo kompleksowym rozwiązaniem dla osób chcących poprawić efektywność energetyczną swojego domu lub mieszkania.

Wśród urządzeń, które kwalifikują się do dotacji, znajdują się między innymi piece oraz kominki na pellet. Dotacja może pokryć nawet 100% kosztów kwalifikowanych, które nie obejmują podatku od towarów i usług (VAT). W przypadku pieców i kominków na pellet maksymalna kwota jaką można uzyskać to 40 800 (czterdzieści tysięcy osiemset) złotych. Zakup pieca lub kominka na pellet to inwestycja, która zwraca się w krótkim okresie czasu. Dzięki temu, że pellet jest paliwem ekologicznym, użytkowanie takiego urządzenia jest tańsze niż w przypadku tradycyjnych pieców opalanych węglem czy drewnem. Dodatkowo, piec lub kominek na pellet wymagają mniej pracy i są łatwiejsze w obsłudze niż piece tradycyjne.

Decydując się na wymianę „kopciucha” na piec lub kominek na pellet, warto pamiętać, że wypełnienie dokumentacji dotacyjnej, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z takimi procedurami, może być czasochłonne i skomplikowane. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oferują kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania wniosków  i uzyskiwania dotacji. Dzięki ich pomocy inwestycja w nowoczesny piec, kominek na pellet z dotacją staje się jeszcze bardziej opłacalna i bezpieczna. Specjaliści pomogą nie tylko uzyskać wnioskowaną dotację, ale także wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale OGRZEWANIE DREWNEM I PELLETAMI

Podsumowując, zakup pieca lub kominka na pellet z dotacją z rządowego programu "Czyste Powietrze" to doskonała inwestycja dla właścicieli domów ogrzewanych przestarzałymi urządzeniami. Piece i kominki na pellet pomogą zmniejszyć wydatki na opał. To także doskonała inwestycja dla tych, którzy myślą ekologicznie, ponieważ urządzenia te zwiększają efektywność wykorzystania ciepła w domu,, co przekłada się na poprawę jakości powietrza w Polsce. Dzięki programowi „Czyste Powietrze” inwestycja w wymianę źródła ciepła jest jeszcze bardziej opłacalna i dostępna dla szerszej grupy osób.

Artykuł reklamowy

TRI
ul. Wyspiańskiego 5
99-300 Kutno
tel.: 24 254 2959, kom.: 504 789 200
e-mail: [email protected]
www.tri.net.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama