Reklama

Ogrzewajmy w sposób tani i ekologiczny drewnem . KOTŁY ATMOS nowoczesne kotły zgazowujące drewno

Nacisk na obniżenie emisji szkodliwych spalin i pyłów systematycznie wzrasta. W Polsce obowiązuje zakaz stosowania kotłów na paliwa stałe niespełniających norm 5 klasy czystości spalania oraz EKODESIGN. Jednak dzięki stosowaniu nowoczesnych kotłów zgazujących węgiel i drewno ATMOS nadal można korzystać z taniej energii jednocześnie nie obciążając środowiska.
ogrzewanie-ekologiczne
Autor: Atmos/Mora

Maksymalna oszczędność

Niższy rachunek za ogrzewanie jest dodatkowym walorem zgazującego kotła na drewno. Co więcej, właściciele domów, którzy wycinają własne drzewa, mogą w ten sposób całkowicie wyeliminować rachunki za ogrzewanie.

Zgazujące kotły ATMOS na rynkach państw Unii Europejskiej od lat cieszą się doskonałą renomą, a w Niemczech, Austrii czy Szwecji ich instalacja bardzo często jest dotowana. Wysoka jakość potwierdzona jest certyfikatami zarówno najwyższych klas czystości spalania (5 klasa), jak i certyfikatem zgodności z europejską normą ECODESIGN. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale OGRZEWANIE DREWNEM I PELLETAMI

Wyróżniającym od konkurencji jest to, że kotły ATMOS mogą spalać efektywnie różne rodzaje paliw. Większość konkurencji na naszym rynku oferuje obecnie kotły na biomasę, „puszczając do klientów oko”: mamy certyfikat 5 klasy na pellet, a możecie w naszym kotle spalić wszystko. Jest to oczywiście nieuczciwe i szkodliwe, bo spalanie w tych kotłach paliwa stałego jest w wysokim stopniu nieefektywne. Nasze kotły posiadają certyfikaty zarówno na opał stały: drewno lub węgiel, jak i na automatyczne spalanie pelletu czy oleju.


NOWOŚĆ NA RYNKU – kocioł zgazujący drewno z automatycznym zapłonem załadowanego uprzednio do komory drewna.

Dla użytkowników opuszczających budynek na dzień lub dłużej skonstruowaliśmy kocioł, który po przygotowaniu go przed opuszczeniem domu, każdemu zapewni powrót do ciepłego budynku i przygotowaną ciepła wodę użytkową.

Dzięki temu zmęczeni podróżą właściciele budynku mogą z przyjemnością rozgrzać się po trudach w cieple domowego zacisza. 


Do wyboru dla naszych klientów proponujemy również szeroką gamę wielopaliwowych kotłów zgazujących. W wersji komfortowej – unikalna konstrukcja kotłów trójkomorowych ATMOS (https://atmos.mora.com.pl/automatyczne_kotly_trojkomorowe-wielopaliwowe) po zakończeniu spalania załadowanego drewna pozwala użytkownikom na automatyczne przejście z paliwa stałego na pracę palnika pelletowego lub olejowego. Użytkownik może pozostawić załadowany drewnem rozpalony kocioł, opuścić dom, wiedząc, że po zużyciu załadunku ręcznego uruchomi się palnik automatyczny. Górne komory pracują identycznie jak inne zgazujące opał kotły ATMOS. Przebiega w nich standardowy proces pirolizy opału, a wytworzony w jego wyniku gaz jest spalany w dyszy umieszczonej pomiędzy komorą załadowczą i popielnikową. U dołu kotła znajduje się dodatkowa, trzecia komora przeznaczona dla palnika pelletowego.

W wersji uproszczonej kotła wielopaliwowego (https://atmos.mora.com.pl/kotly-zgazujace-drewno-lub-wegiel-z-modyfikacja-do-palnika-peletowego) użytkownik decyduje o momencie zmiany paliwa osobiście, dokonując montażu palnika automatycznego w drzwiach załadowczych komory spalania. Kilka lat temu ATMOS wprowadził rozwiązanie pozwalające na jednoczesne korzystanie z najtańszej eksploatacji w trybie spalania drewna i pełnego komfortu pracy palników automatycznych. Modyfikacja drzwi górnych komory załadowczej pozwala na zamontowanie w nich palnika na pelet. Użytkownik może opuścić budynek na kilka dni, pozostawiając kocioł w trybie automatycznym, a po powrocie, demontując palnik, przejść na załadunek ręczny. Cała zmiana wymaga odkręcenia dwóch pokręteł demontażu korka z drzwi oraz przykręceniu palnika na pelet – operacja zajmuje tylko kilka minut.

W przypadku ograniczonych środków inwestycję można rozdzielić na dwa etapy, kupując i użytkując w pierwszym etapie sam kocioł na paliwo stałe, a po pewnym czasie dokupują część automatyczną.

MORA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wilczak 45-45 B, 61-623 Poznań
tel. 618 552 350
[email protected]
www.atmos.mora.com.pl


Oceń

Reklama
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców