Drewno? Pellet? A może Hybryda?

Linia kotłów na biomasę Smart marki Hargassner daje wszystkie te rozwiązania użytkownikom.
Drewno? Pellet? A może Hybryda?
Linia kotłów Smart

Hargassner od 1984 roku jest pionierem w dziedzinie zautomatyzowanych systemów grzewczych na biomasę z Austrii. Z austriacką jakością i pełnym zaangażowaniem służy klientom jako niezawodny partner. W ostatnich latach stał się odnoszącą sukcesy na arenie międzynarodowej firmą z silnym duchem innowacyjności. Firma eksportuje do ponad 42 krajów na całym świecie i z ponad 140 tysiącami zadowolonych klientów jest globalnym graczem na rynku kotłów na biomasę o wysokiej jakości.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale OGRZEWANIE DREWNEM I PELLETAMI

Hargassner w swojej szerokiej ofercie kotłów na biomasę posiada również swoją najnowszą perełkę ‒ linię kotłów Smart, poprzez którą daje możliwość zaopatrzenia się klientów w kocioł zgazowujący drewno lub kocioł pelletowy, a dla bardziej wymagających klientów możliwe jest łączone rozwiązanie w formie kotła kombi (hybrydy), czyli kotła na drewno i pellet w jednym.

Linia kotłów Smart to urządzania, które zyskały uznanie w Austrii i zdobyły m.in. nagrodę Geniusz Energetyczny 2020. Linia ta wyróżnia się kompaktowymi, niewielkimi rozmiarami, funkcjonalnością, a także doskonałym stosunkiem ceny do wydajności/jakości.

Smart HV na zgazowanie drewno dla większej ekonomii

Kocioł ten ma doskonale dostosowaną pod kątem mocy pojemność komory załadowczej, przystosowaną do polan drewna o długości ½ metra. Urządzenie to jest dostępne w zakresie mocy od 17 do 23 kW, a więc ma zastosowanie głównie w domach jednorodzinnych. W kotle została użyta zaawansowana technologia zgazowania drewna. Smart HV cechuje ponadto: 

  • nowoczesny i łatwy w obsłudze wyświetlacz dotykowy, 
  • łatwe napełnianie dzięki dużym drzwiczkom załadunkowym, 
  • bezdymne uzupełnianie paliwa dzięki pracy z wentylatorem wyciągowym, 
  • komora spalania wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną, 
  • energooszczędny wentylator wyciągowy z pełną regulacją prędkości, 
  • urządzenie jest przeznaczone do pracy z odpowiednim pojemnościowo buforem.

Smart PK na pellet dla wygody

Atutem kotła jest to, że może on być montowany we wnęce. Posiada wiele różnych rozwiązań, które ułatwiają użytkowanie urządzania, np. duży zasobnik na pellet (268 litrów) z możliwością łatwego napełniania pelletem w workach.

Smart KOMBI dla większego bezpieczeństwa energetycznego

Doskonała technika spalania w obu kotłach SMART HV i PK oraz układ z dwoma oddzielnymi wymiennikami ciepła (dostosowanymi pod kątem jednego systemu kominowego) pozwala zyskać najwyższy stopień sprawności instalacji oraz wyjątkowy komfort. Ponadto układ hybrydowy SMART zapewnia większe bezpieczeństwo dostaw paliwa, a tym samym ciepła w przyszłości. Smart Kombi daje możliwość w pełni automatycznego przełączania oraz indywidualnych opcji montażu.

Dzięki wysokiej efektywności energetycznej oraz rewelacyjnie niskiej emisji spalin, linia SMART może być użytkowana na obszarach, w których obowiązują restrykcyjne przepisy antysmogowe, a emisja pyłów poniżej 20 mg/m³ kwalifikuje te kotły do wyższego poziomu dofinansowania w programie rządowym „Czyste Powietrze”.  

 

 

 

Autoryzowany Przedstawiciel Marki Hargassner w Polsce

 

 

 

 

Rakoczy Stal Sp. z o.o.
+48 15 813 69 69

+48 669-659-394

e-mail: [email protected]

www.rakoczy.pl

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama