Reklama

Targi Stone 2022

W dniach 23-25 listopada 2022 odbyła się tegoroczna edycja Targów Stone. Targi Stone są jedynym w Polsce miejscem spotkań specjalistów pracujących z kamieniem i z odbiorcami kamienia.
Targi Stone 2022
Targi Stone 2022

Na targach z bliska można było zbadać strukturę kamienia naturalnego, spieków i konglomeratów, a także przyjrzeć się półproduktom i wyrobom z kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto zwiedzający mogli na żywo zobaczyć narzędzia, maszyny oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego obróbce. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu WYDARZENIA

Targom towarzyszyły prelekcje, debaty i spotkania z ekspertami, na których uczestnicy wydarzenia mieli dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych trendów i rozwiązań dotyczących kamienia. Targi skierowane były do kamieniarzy, konserwatorów, projektantów, architektów, inwestorów czy ekip wykończeniowych - tak na prawdę były wydarzeniem dla każdego kto pracuje z kamieniem.

Targi branży kamieniarskiej

Targi branży kamieniarskiej Stone 2022

Po raz pierwszy na Targach Stone, we współpracy z Polskim Związkiem Kamieniarstwa, odbył się TURNIEJ REGIONÓW o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia. Nowości nie zabrakło również wśród wystawców. Zwiedzający mogli liczyć na spotkanie z wystawcami z Polski, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii. Po raz pierwszy goszczono Federację Indyjskiego Przemysłu Granitowego i Kamieniarskiego (FIGSI), która zrzesza ponad 1300 członków. 

Firmy zaprezentowały całe bogactwo m.in. odmian surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. 

Na targach dostępny bezpłatnie był magazyn "Świat Kominków", który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kamieniarzy, którzy dobrze wiedzą, że kamień naturalny i spieki kwarcowe są idealnym materiałem do wykończenia kominka.  "Świat Kominków" był także jednym z patronów medialnych wydarzenia. 

Targi Stone cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i przybyło na nie mnóstwo odwiedzajacych. Podziel się
Oceń

Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców