Reklama

Kominek ze steatytu = oszczędność, ekologia i dizajn

Dlaczego steatytowe kominki i piece to doskonały wybór, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać ciepło ze spalania drewna? Wykonane w całości z akumulującego ciepło kamienia pozwalają ogrzewać wnętrze wiele godzin po wygaszeniu paleniska. Wystarczy palić w steatytowym piecu 2-3 godziny, aby w ciągu kolejnych 20 godzin czuć przyjemne ciepło bez efektu przegrzania.
Kominek ze steatytu = oszczędność, ekologia i dizajn
Kominek steatytowy w salonie

Czym jest steatyt?

Soapstone z angielskiego lub speckstein z niemieckiego, czyli kamień mydlany – tak jest inaczej nazywany steatyt. Ten najcenniejszy pochodzi ze skandynawskich złóż. Jest odporny na wodę, kwasy i środki chemiczne. Jest wytrzymały i bardzo twardy, a do tego charakteryzuje go niska kruchliwość. Jednak najważniejszą jego cechą jest zdolność akumulacji dużej ilości ciepła. Szybko absorbuje w swojej masie ciepło, aby je później powoli i równomiernie oddać.

>>>> Zobacz też: Steatyt - magiczna skała

Steatytowy piec dla zdrowia i ekologii

Marka Tulikivi to największy fiński przetwórca kamienia i producent kominków i pieców akumulacyjnych ze steatytu. Oferowane przez nią steatytowe kominki i piece zapewniają najbardziej przyjazny dla człowieka sposób ogrzewania. Ciepło oddawane jest do wnętrza na zasadzie promieniowania, nie unosi kurzu i nie powoduje ruchów powietrza, więc jest przyjazne również dla alergików. Wszystkie produkty Tulikivi spełniają wymagania ekologiczne dyrektywy Ekoprojekt, a dodatkowo marka na wszystkich etapach produkcji minimalizuje swój ślad węglowy.

Efektywny i piękny

Szare steatytowe kominki nie tylko są idealne jeśli chodzi o parametry grzewcze, ale też odpowiadają na aktualne wnętrzarskie trendy. Wśród urządzeń Tulikivi znajdziemy kominki o różnym formacie przeszkleń – także narożne, dwustronne i trójstronne oraz proste, czyste formy kominków i pieców, które odnajdą się w każdym wnętrzu. Osoby, którym nie przypadnie do gustu szara struktura kamienia, znajdą w ofercie piece w bieli i w czerni (nagrodzona Płomieniem Roku 2022 seria Karelia Colors).

 

 

 

 

 

 

 

EKO-TERM Kućmierz 
43-385 Jasienica, Jasienica 1472 
tel. 33 817 35 74 
[email protected] 
www.kominki.studio.pl

Kominkarnia 
ul. Mazowiecka 13, 05-502 Bobrowiec 
tel. 22 756 22 33 
[email protected] 
www.kominkarnia.pl

Kominki GP 
ul. Wielicka 25, 30-552 Kraków 
tel. 664 111 609 
[email protected] 
www.kominkigp.pl

Kominki PL 
ul. Łęczyńska 17, 20-313 Lublin 
tel. 601 380 390 
[email protected] 
www.kominkilublin.pl

 


Oceń

Reklama
Reklama