Reklama

Piecyki „z ceramiką”

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.
Piecyki „z ceramiką”
Piecyk kaflowy Sergio Leoni

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców. Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to świetna propozycja dla osób, którym podobają się kafle i chcą wprowadzić je do swoich wnętrz, a nie potrzebują dużego pieca kaflowego do celów grzewczych. Piecyki wolno stojące w szybki sposób wprowadzą ciepło do domu i nadają mu charakteru. Zapotrzebowanie na nie jest duże, ale większość producentów nie ogranicza się do modeli całkowicie stalowych, ale ma w swojej ofercie zarówno modele na pellety, jak i na drewno wykończone ceramiką w różnych kolorach oraz formacie. Tak że wybierać jest z czego. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI.

Ceramika na piecyk - piecyki z ceramiczną okładziną

Piecyki z ceramiczną obudową są nie tylko atrakcyjne pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym. Ceramika jest naturalnym materiałem, który idealnie magazynuje i przekazuje do otoczenia ciepło w najzdrowszy dla człowieka sposób. Do tego jest przyjemna w dotyku i po prostu piękna. Co ważne, stalowy piecyk oddaje ciepło szybko, natomiast piecyk w wersji z ceramiką potrafi zostawić trochę tego ciepła na później. Kafle ceramiczne są sprawdzonym materiałem do wykonywania eleganckich okładzin piecyków wolno stojących. Nadają one urządzeniu wyjątkowego charakteru i dostojności. We wszystkich parametrach jako okładzina piecyka są jednym z najlepszych wyborów, dzięki zdolność kafli do akumulacji ciepła. 

Piecyki z ceramiczną okładziną
Piecyk kaflowy biały Kratki, piecyk z ceramiczną okładziną Piazzetta, kaflowy piecyk La Nordica w kolorze czerwonym, zeielony piecyk kaflowy Romotop

Prosty kominek – trudne zadanie. Dowiedz się więcej>>

Piecyki kaflowe - przegląd możliwości

Decydując się na piecyk z ceramiczną okładziną, możemy wybierać spośród wielu, różnych modeli. Dodatkowo niektórzy producenci dają swoim klientom możliwość personalizacji piecyka przez dobór jego obudowy. W zależności od producenta mamy różny wachlarz dostępnej na oprawę piecyka ceramiki, która najczęściej jest w kilku kolorach szkliwa. Dlatego nie powinno być problemu, by każdy znalazł coś dla siebie. Duża różnorodność ceramiki pozwala na tworzenie piecyków z wykorzystaniem kafli gładkich, ryflowanych oraz posiadających oryginalną fakturę czy bogatą dekorację. 

 

Magdalena Oleszko

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Reklama
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców