Reklama

Piecyki z ceramiką

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.
Piecyki z ceramiką
Piecyk kaflowy Sergio Leoni

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców. Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to świetna propozycja dla osób, którym podobają się kafle i chcą wprowadzić je do swoich wnętrz, a nie potrzebują dużego pieca kaflowego do celów grzewczych. Piecyki wolno stojące w szybki sposób wprowadzą ciepło do domu i nadają mu charakteru. Zapotrzebowanie na nie jest duże, ale większość producentów nie ogranicza się do modeli całkowicie stalowych, ale ma w swojej ofercie zarówno modele na pellety, jak i na drewno wykończone ceramiką w różnych kolorach oraz formacie. Tak że wybierać jest z czego. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI WOLNOSTOJĄCE.

Ceramika na piecyk - piecyki z kaflową okładziną

Piecyki z ceramiczną obudową są nie tylko atrakcyjne pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym. Ceramika jest naturalnym materiałem, który idealnie magazynuje i przekazuje do otoczenia ciepło w najzdrowszy dla człowieka sposób. Do tego jest przyjemna w dotyku i po prostu piękna. Co ważne, stalowy piecyk oddaje ciepło szybko, natomiast piecyk w wersji z ceramiką potrafi zostawić trochę tego ciepła na później. Kafle ceramiczne są sprawdzonym materiałem do wykonywania eleganckich okładzin piecyków wolno stojących. Nadają one urządzeniu wyjątkowego charakteru i dostojności. We wszystkich parametrach jako okładzina piecyka są jednym z najlepszych wyborów, dzięki zdolność kafli do akumulacji ciepła. 

Ceramiczne, kaflowe wykończenie piecyka na drewno będzie trwałe i praktyczne w codziennym utrzymaniu, wielką zaletą jest również trwałość barw także przy wysokich temperaturach. Dodatkowo mnogość form i kolorów szkliw kafli ceramicznych pozwala na projektowanie i tworzenie nowoczesnych piecyków, odpowiadających na aktualne trendy w architekturze wnętrz. 

Piecyki z ceramiczną okładziną
Piecyk kaflowy biały Kratki, piecyk z ceramiczną okładziną Piazzetta, kaflowy piecyk La Nordica w kolorze czerwonym, zeielony piecyk kaflowy Romotop
Kaflowe piecyki są nie tylko atrakcyjne, ale też potrafią zakumulować w ceramicznej masie ciepło by potem w najprzyjemniejszy dla człowieka sposób je oddawać do pomieszczenia nawet po wygaszeniu paleniska. Wśród piecyków z okładziną ceramiczną, kaflową na drewno znajdziemy zarówno nowoczesne jak i tradycyjne formy piecykowe.

 

Prosty kominek – trudne zadanie. Dowiedz się więcej>>

Piecyki kaflowe na drewno - przegląd możliwości

Decydując się na piecyk z ceramiczną okładziną, możemy wybierać spośród wielu, różnych modeli. Dodatkowo niektórzy producenci dają swoim klientom możliwość personalizacji piecyka przez dobór jego obudowy. W zależności od producenta mamy różny wachlarz dostępnej na oprawę piecyka ceramiki, która najczęściej jest w kilku kolorach szkliwa. Dlatego nie powinno być problemu, by każdy znalazł coś dla siebie. Duża różnorodność ceramiki pozwala na tworzenie piecyków z wykorzystaniem kafli gładkich, ryflowanych oraz posiadających oryginalną fakturę czy bogatą dekorację. 

nowoczesny czy tradycyjny piecyk z kaflami
Piecyki wolno stojące z ceramiką od lewej: cylindryczny piecyk na pellet z białą okładziną ceramiczną Curve MCZ /Wentor , piecyk na pellet z bordową zdobioną ceramiką Ravelli, piecyk na pellet korytarzowy z kaflami wielkoformatowymi Thermorossi, stylizowany piecyk kaflowy na drewno z zielonych kafli Sergio Leoni
Wśród piecyków z ceramiką znajdziemy zarówno nowoczesne formy, jak i te, które przypadną do gustu zwolennikom bardziej stonowanego i tradycyjnego dizajnu. Dodatkowo nie tylko wolnostojące piecyki na drewno, ale też i piecyki pelletowe mogą być wykończone ceramiką lub jak mówią Włosi – majoliką.

 

Szeroką ofertę piecyków kaflowych posiada czeska marka Romotop, która w swoim asortymencie ma kilkanaście różnych modeli z ceramiką zarówno w intensywnych kolorach, jak i w kolorze butelkowej zieleni, brązie czy w białym i czarnym kaflu ryflowanym. Również czeska marka ABX poszerzyła ostatnio swoją ofertę o nowoczesne piecyki pokryte wielkogabarytowymi kaflami ceramicznymi w kolorze bordo, perle bądź hamatit. Piecyki kaflowe oferuje także polska marka Kratki.pl oraz słowacka Thorma. Szeroki wybór piecyków wolno stojących z okładziną ceramiczną można znaleźć wśród znanych włoskich producentów, takich jak MCZ, La Nordica, Edilkamin, Piazzetta, Ravelli czy Thermorossi. Jedyne w swoim rodzaju piecyki kaflowe, wyróżniające się pięknym dizajnem, tworzy także włoska marka Sergio Leoni. W tym przypadku kafle są ręcznie zdobione i dekorowane przy pomocy specjalnych farb przez najbardziej utalentowanych artystów malarzy. Tutaj każdy element ceramicznej obudowy jest dopasowywany do urządzenia, jak szyty na miarę garnitur.

Piecyk kaflowy na drewno - dlaczego warto?

Piecyki z okładziną ceramiczną są unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Wprowadzają do domu ciepło, elegancję i przytulny klimat. Dzięki nim każdy może mieć w domu kafle, a – co najważniejsze – dzięki połączeniu ognia i właściwości cieplnych ceramiki oddają do otoczenia naturalne i równomiernie rozkładające się najzdrowsze dla człowieka ciepło. 

 

Magdalena Oleszko

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama