Reklama

Pomorski Piknik Energetyczny

W dniach 11 i 12 czerwca 2022 r. w Gdyni odbył się kolejny Piknik Energetyczny. Było to wydarzenie wystawiennicze organizowane przy współudziale Miasta Gdynia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Wydarzenie odbywało się na Skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim.
Pomorski Piknik Energetyczny
Pomorski Piknik Energetyczny

W dniach 11 i 12 czerwca 2022 r. w Gdyni odbył się kolejny Piknik Energetyczny. Było to wydarzenie wystawiennicze organizowane przy współudziale Miasta Gdynia oraz Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Wydarzenie odbywało się na Skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim.

Celem Pikniku było przedstawienie mieszkańcom Pomorza najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych w zakresie efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz niskoemisyjnych źródeł ogrzewania domów.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

Piknik przebiegał w dobrej atmosferze. W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób. Pokazy edukacyjne, nowoczesne urządzenia grzewcze, gry oraz potkania ze specjalistami – te atrakcje czekały na zwiedzających. Swoje stoisko na pikniku miało też Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Kominki I Piece". 

pomorski piknik ekologiczny
Kominki i piece na Pomorskim Pikniku Ekologicznym 

Podczas pikniku specjaliści z branży energetycznej dzielili się z mieszkańcami wiedzą z zakresu ograniczania emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. Eksperci odpowiadali na pytania, skąd pozyskujemy energię, jak wykorzystać jej odnawialne źródła, jak prawidłowo palić w kotłach z korzyścią dla środowiska i domowych finansów.

Wystawcy zaprezentowali najnowsze, efektywne urządzenia grzewcze i energetyczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, niskoemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej oraz alternatywne dla samochodów pojazdy dwuśladowe – rowery, hulajnogi elektryczne. Piknik był okazją do uzyskania wiedzy jak ekologicznie, ale i ekonomicznie zapewnić energię dla gospodarstw domowych. 


Oceń

Reklama
Reklama