Reklama

Nagroda HKI- Zukunftspreis („nagroda przyszłości”) wręczona profesorowi dr. Klausowi Toepferowi

Christiane Wodtke, prezydent HKI wręczyła HKI- Zukunftspreis („nagroda przyszłości”) profesorowi dr. Klausowi Toepferowi. Po raz kolejny HKI, stowarzyszenie producentów urządzeń grzewczych i kulinarnych zorganizowało w dniach 30-31 maja 2022 roku w Berlinie swoje doroczne zebranie.
Nagroda HKI- Zukunftspreis („nagroda przyszłości”) wręczona profesorowi dr. Klausowi Toepferowi
Christiane Wodtke, prezydent HKI wręczyła HKI- Zukunftspreis („nagroda przyszłości”) profesorowi dr. Klausowi Toepferowi.

Christiane Wodtke, prezydent HKI wręczyła  HKI- Zukunftspreis („nagroda przyszłości”) profesorowi dr. Klausowi Toepferowi. 

Po raz kolejny HKI, stowarzyszenie producentów urządzeń grzewczych i kulinarnych zorganizowało w dniach 30-31 maja 2022 roku w Berlinie swoje doroczne zebranie. Organizacja zrzesza około 230 firm z europejskiej branży urządzeń grzewczych, kulinarnych i gastronomicznych. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

Motto tegorocznego zjazdu:  Zrównoważone technologie  - zrównoważona przyszłość.

Kulminacyjnym punktem była uroczystość przyznania po raz pierwszy nagrody HKI-Zukunftspreis  profesorowi dr. Klausowi Toepferowi. „Nagrodzony swoją wieloletnią  działalność ukierunkował na zrównoważoną przyszłość. Jest jedną z ważniejszych osobowości naszych czasów w tym zakresie” - powiedziała Christiane Wodtke w swojej laudacji.
Prod. dr Klaus Toepfer, były wieloletni niemiecki federalny minister środowiska i dyrektor wykonawczy  programu środowiskowego ONZ  podziękował wartościową i wizjonerską  wypowiedzią oraz wskazaniem na istotną współzależność pomiędzy ekonomią i ekologią. 

Prezydent HKI Christiane Wodtke: „Tworzyć przyszłość innowacjami. Polityka powinna być otwarta na nowe technologie, a dla organizacji i samych przedsiębiorców ważne jest pozostawanie z politykami w dialogu. Politycy powinni wzmacniać zaufanie do swoich działań i motywować przedsiębiorców do innowacji. Wzrost zainteresowania problemami społecznego współżycia, klimatem i działaniom w kryzysie energetycznym wymaga zdefiniowania na nowo rozumowania o tych sprawach, ale nie musi być w sprzeczności ze zrównoważonym wzrostem”.

 Doroczne zebranie HKI, 30-31 maja 2022 roku w Berlinie 

Frank Kienle, dyrektor HKI: „Stowarzyszenie i nasi członkowie są dobrze przygotowani na nowe wyzwania. Będziemy ściśle współpracowali z naszymi członkami, by jako technicznie przygotowana organizacja uczestniczyć w procesie tworzenia nowych norm”.

Zobacz też 70- lecie HKI

Podsumowanie Christiane Wodtke: „Przyszłość jest wielkim wyzwaniem, zmiany w relacjach społecznych, zmiany w nauce i technologii to istotne sprawy tak dla polityków jak i dla gospodarki. Jestem pewna, że przedsiębiorczość w połączeniu z wyważoną polityką tym wymaganiom sprostają.”

Materiał prasowy HKI, Frankfurt 3 czerwiec 2022


Oceń

Reklama
Reklama