Reklama

Moje Ciepło - posiadacze kominka zdobędą dofinansowanie

"Moje Ciepło" to kolejny rządowy program skierowany do właścicieli nowych domów jednorodzinnych, którzy mogą zdobyć dofinansowanie na zakup pompy ciepła. Co ważne, jak podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, posiadanie kominka do celów rekreacyjnych nie będzie wykluczało możliwości skorzystania z dofinansowania do pompy ciepła, mimo że jednym z wymagań stawianych beneficjentom programu jest fakt, żeby w domu jednorodzinnym nie znajdowało się źródło ciepła na paliwo stałe.
Moje Ciepło - posiadacze kominka zdobędą dofinansowanie
Pompa ciepła powietrzna plus kominek na drewno z cegły Cekobud

Program rusza w 2022 roku i skierowany jest do nowo budowanych budynków, dlatego inwestorzy chcący skorzystać z dofinansowania na pompę ciepła powinni pamiętać, by wybierać kominek bądź piecyk wolnostojący na drewno do użytku rekreacyjnego, czyli kominek bez rozprowadzenia ciepła czyli systemu dystrybucji gorącego powietrza (tzw. DGP). Tego wymogu nie spełnia też kominek z płaszczem wodnym i kominek z wymiennikiem wodnym. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej KOMINKI.ORG.

Dowiedz się jak szybko stać się posiadaczem piecyka na drewno i przejdź do artykułu >>>>>

 

Kominek i pompa ciepła - zestaw idealny

Dlaczego warto, by posiadacze pomp ciepła uzbroili się także w klasyczny kominek na drewno lub chociaż piecyk wolnostojący na drewno popularnie zwany kozą na drewno? Najzwyczajniej w świecie dla bezpieczeństwa energetycznego, które obecnie jest priorytetem. Niestety, mimo swoich walorów, są momenty, kiedy pompa ciepła staje się niewydolna i aby dostarczać ciepła musi uruchomić się grzałka na prąd, który może pochodzić z fotowoltaiki - o ile pogoda zimą pozwala na taką produkcję, albo z elektrowni- jednak w przypadku jakiejkolwiek awarii pozostajemy bezradni, bez źródła ciepła. Te kryzysowe godziny pozwoli przetrwać kominek na drewno lub koza na drewno. Dlatego warto, by nie tylko beneficjenci programu "Moje Ciepło" posiadali obok pompy ciepła kominki rekreacyjne, ale również Ci, którzy już pompę ciepła posiadają, a kominka na drewno jeszcze nie. Dowiedzcie się więcej na temat współpracy kominka z pompą ciepła z artykułu poniżej.

Przejdź do artykułu Kominek we współpracy z pompą ciepła >>>>>

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama