Reklama

Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet

Szczególnie w obecnych, niepewnych czasach, warto pomyśleć o bezpieczeństwie energetycznym i postawić na alternatywne źródło ciepła i paliwa - takie jak pellet. Dostateczna ilość krajowych wytwórców wysokiej klasy urządzeń na pellety, spełniających ostre normy emisyjne dyrektywy Ekoprojekt powoduje, że wybór ogrzewania pelletem przyczynia się do osiągnięcia celu bezpieczeństwa  i eliminacji węgla z ogrzewania domów. Ważna jest także jakość samego pelletu, by osiągnąć jak największe cele ekologiczne.
Akademia Barlinek - najważniejsze jest dobre paliwo, dobry pellet
Pellet od Barlinka - naturalny i ekologiczny
Źródło: www.barlinekpellets.com
Dlaczego warto postawić na pellet?
  • Pellet jest odnawialnym źródłem energii

Pellet uznawany jest przez prawo polskie i unijne za odnawialne źródło energii. To jedno z najczystszych i najbardziej ekologicznych paliw, wyróżniające się także  bardzo wysoką wartością opałową.

  • Jest dofinansowywany z Programu „Czyste Powietrze"

Kocioł na biopaliwo stałe - pellet drzewny, uznawany jest za źródło ciepła wykorzystujące OZE, co pozwala inwestorowi ubiegać się o wyższą dotację w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” - nawet do 9000 zł! 

  • Samodzielnie spełnia wymogi standardu Warunków Technicznych 2021

Od 31 grudnia 2020 roku obowiązują nowe, restrykcyjne wymagania w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać powstające i modernizowane budynki. Kotły pelletowe, jako jedyne z dostępnych rozwiązań grzewczych, są w stanie samodzielnie spełnić wymagania w zakresie wskaźnika EP i umożliwiają spełnienie obowiązujących WT bez żadnych dodatkowych i kosztownych urządzeń. 

  • Pellet umożliwia spadek emisji zanieczyszczeń o 95%

Dostępne na polskim rynku kotły pelletowe spełniają rygorystyczne wymagania Ekoprojektu. Zapewniają redukcję o 95% (a nawet więcej) emisji cząstek stałych filtrowanych, lotnych oraz średniolotnych zanieczyszczeń organicznych, w tym rakotwórczego benzo(a)pirenu. Ważny jest wybór odpowiedniego, certyfikowanego paliwa. 

Jaki pellet wybrać?

Certyfikowany pellet jest gwarancją zadowolenia z urządzenia, dlatego wysoka jakość paliwa jest bardzo ważna. Klienci powinni wybierać pellet sprawdzony i certyfikowany znakami jakości ENplus i DINplus pellet, który jest wyprodukowany z czystej trociny bez kory, piasku i związków chemicznych. Co więcej, pellet powinien być kupowany od uczciwych i godnych polecenia producentów. Jak obecny i uznany na rynku od lat – Barlinek.

Dlaczego warto jest wybrać pellet produkowany przez  Barlinek?

Pellet to rodzaj opału, którego jakość i każdą niedoskonałość kocioł lub palnik szybko zweryfikuje. Jako pierwsi w Polsce mamy dwie ścieżki certyfikacji gwarantujące naszym klientom, że pellet barlinecki ma powtarzalną jakość premium. Nasze produkty zostały ocenione jako jedne z najbardziej stabilnych i powtarzalnych jakościowo granulatów paliwowych na rynku. Nie ścinamy drzew do produkcji biopaliw. Wykorzystujemy 100 % surowca z najszlachetniejszych części kłody. Produkujemy Deskę Barlinecką oraz listwy przypodłogowe. Trociny oraz odpady wykorzystujemy do produkcji biopaliw. Pellet składa się w 70% z trocin iglastych i 30% trocin liściastych. Wybierając nasz produkt, mają Państwo pewność, że zawsze używamy w 100% własnych surowców, czyli w 100% naturalnego, ekologicznego drewna. Certyfikaty obligują nas do utrzymania najwyższego europejskiego poziomu jakości, dlatego produkty Barlinek są godne zaufania! 

 

Więcej na naszej nowej stronie:  

https://www.pelet.com.pl/


Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama